Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Upratovanie nemusí byť strašiak 

Zdieľať

Povedzme si úprimne, kto sa teší na upratovanie? Určite sa nájde pár jedincov, ktorí by sa prihlásili, ale väčšina ľudí berie upratovanie ako nepríjemnú povinnosť. Ako si teda uľahčiť proces čistenia a premeniť nepríjemnú potrebu na jednoduchú, časovo nenáročnú úlohu? 

Dôležitá je pravidelnosť 

Je jednoduchšie pravidelne odstrániť prach, ako to odkladať na generálne upratovanie. Rovnako ako je ľahšie umyť po každom jedle pár kusov riadu, ako večer zdolávať horu riadu, pri ktorej sa bojíte, že vás zavalí. Pravidelné krátke upratovanie je z pohľadu vnímania času výhodnejšie ako jedno dlhé upratovanie cez víkend. 

Využite výdobytky modernej doby 

Moderná doba prináša zlepšenia, kam sa len pozriete a neobchádza ani domácnosti. Namiesto ručného umývania môžete mať umývačku riadu. Vysávanie a umývanie podlahy môžete nechať na robotické vysávače a príslušenstvo na to určené. Nejde pritom len o menšiu námahu pre vás, ale aj o výrazné šetrenie času. 

Pridajte si trochu zábavy  

Nepremieňajte upratovanie na tvrdú prácu a stopercentne neradostnú činnosť. Spojte užitočné s príjemným! Pustite si hudbu, nalejte si pohár vína a budete prekvapení, ako tieto malé potešenia upratovanie uľahčia. Skúste si dať hudbu trochu hlasnejšie a trochu si pri upratovaní zatancujte do rytmu. Alebo si na Mobilonline.sk vyberte slúchadlá, aby ste nerušili susedov, a popritom si môžete pustiť aj robotický vysávač, ktorý nebudete ani počuť. Dobré sú aj audioknihy, pri ktorých stratíte pojem o čase.   

Odmeňte sa  

Každý rád dostane ocenenie. Poriadok v dome však málokto považuje za čin, ktorý treba nejako vyzdvihnúť. Avšak upratovanie je náročná činnosť a zaslúžite si aspoň drobnú odmenu. Či už je to šálka čaju s koláčom a obľúbenou knihou, malý nákup alebo výlet do kina po generálnom upratovaní. Vyhraďte si čas nielen na prácu, ale aj na oddych. A tu sa vraciame k prvému a druhému bodu. Kým si užívate zaslúženú odmenu, s upratovaním vám pomôže vaša smart domácnosť. Nechajte teda pracovať práčku, robotický vysávač aj umývačku riadu.  

 

Zdroj obrázka: 

LightField Studios / Shutterstock.com 

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť