Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Návod ako si vybrať konferenčný stolík do každej štýlovej domácnosti

Zdieľať

Konferenčné stolíky nemusia byť iba nudným (a nutným) doplnkom v obývačke. Správne vybrané dizajnové kúsky konferenčných stolíkov vidaXL z kvalitných materiálov dokážu vrátiť obývacím miestnostiam štýlový a nadčasový šmrnc!

Ak sa cítite unesení z veľkého výberu rôznych prírodných a umelých materiálov, veľkostí a tvarov konferenčných stolíkov, nemajte obavy. Tento stručný návod vám ukáže podľa akých kritérií si môžete vybrať konferenčný stolík a tým markantne zlepšiť vzhľad vašej obývačky. Pri výbere stolíka popusťte uzdu predstavivosti a zvoľte si kus, ktorý nielen spĺňa podmienku funkčnosti, ale doplňuje váš prirodzený štýl.

Dôležitý atribút konferenčného stolíka je jeho funkčnosť

Ešte predtým, než si vyberiete akej farby a materiálu bude váš nový konferenčný stolík, predstavte si, aká bude jeho hlavná funkcia. Potrebujete viac úložného priestoru? Skvelým výberom bude stolík so šuflíkmi a odkladacím priestorom na drobnosti. Ak máte malé deti, tak v tom prípade okrúhly a oválny (drevený takisto) stolík predstavuje menšie nebezpečenstvo úrazu a rozbitia ako je to pri sklenenom a hranatom konferenčnom stolíku. Šikovný stolík s kolieskami spĺňa žiadanú funkciu flexibility a možností rýchleho premiestňovania v miestnosti.

Farby, odtiene a široké variácie materiálov konferenčných stolíkov

Určite nie je nič zábavnejšie než zariaďovanie a plánovanie dizajnu akejkoľvek miestnosti vo vašej domácnosti. Toľko možností farieb a materiálov, štýlových dizajnov a tvarov stolíkov vám otvára dvere nevyčerpateľným nápadom interiérového dizajnu. Nebojte sa kombinovať tvary a materiály, a pri dizajnovaní si nechajte inšpirovať skvelými radami a tipmi, ako postupovať pri zariaďovaní domácnosti bez starostí a hlavno s radosťou z konečného výsledku.

 

Útulné a voňavé drevo, moderné sklo, či priemyselný kov? 

Typ materiálu, z ktorého je konferenčný stolík, je jedným z najdôležitejších faktorov pri jeho výbere. Veľmi obľúbené a vyhľadávané sú drevené stolíky a to aj v kombinácii s iným materiálom, čo im dodáva nadčasový a moderný štýl. Drevené stolíky dokonale ladia s rustikálne dizajnovanou obývačkou, či nábytkom v škandinávskom štýle a zladením s doplnkami v bielej farbe vytvoríte dizajn hodný popredných stránok časopisov o bývaní.

Chceli by ste, aby vaša obývacia izba pôsobila extra nadčasovo? Priemyselný a nadčasový štýl podporíte voľbou sýtych farieb, ostrých tvarov a kovových materiálov. Vyhrajte sa s tvarom stolíka a zvoľte netradičné tvary, či veľkosť stolíka. Top voľbou je strieborná farba a konferenčné stolíky v zložení 2 až 3 kusov kovových stolíkov odlišných veľkostí, ktoré nadizajnujete podľa vašich predstáv.

Ďalšou obľúbenou voľbou je sklenený konferenčný stolík, ktorý sa vďaka svojej krištálovej čistote a jednoduchosti stane výrazným stredobodom každej obývačky a opticky presvieti aj menej výrazný priestor.

Aj vaša obývačka si občas vyžaduje zmenu

Tak ako, nestratili ste sa v možnostiach výberu? Spĺňa niektorý konferenčný stolík vaše predstavy o dokonalom dizajne? Bude to ten drevený hranatý, oválny sklenený alebo set 3 kovových stolíkov s nadčasovým dizajnom? Ešte predtým, než si vyberiete, predstavte si, ako sa prechádzate po miestnosti a konferenčný stolík je už jej súčasťou. Ako sa pritom cítite? Páči sa vám táto predstava? Ak je vaša odpoveď áno, v tom prípade vám už nič nebráni v jeho výbere a vy si tak už čoskoro môžete vychutnávať popoludňajšiu kávu a pohodu s rodinou pri novom štýlovom a modernom konferenčnom stolíku.