Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Tags: ,

Nech je spálňa skutočnou oázou relaxu: zariaďte si ju podľa predstáv 

Zdieľať

Možno to netušíte, ale spálňa patrí medzi miesta, kde v živote strávite najviac času. Je to priestor pre relax, zdravý a pre telo potrebný spánok, či ponorenie sa do deja vašej obľúbenej knihy. Tak prečo si ju neupraviť presne podľa svojich predstáv? 

Pri posteliach sme pomerne konzervatívny 

Pri výbere postele sú mimoriadne dôležité jej rozmery. Za najpraktickejšiu a v našich končinách aj najčastejšiu variantu považujeme posteľ 140×200. Ak hľadáte niečo módne a štýlové, popozerajte sa po kontinentálnych prevedeniach. Tie sú známe svojimi komplexnými štruktúrami. Ponúkajú čalúnené prešívané čelá a matrace sú vyrobené zo špeciálnych pien pre pocit zvýšeného komfortu. Pre každodenné používanie sú vybavené špeciálnymi zdvihákmi. Dôležité je rozmýšľať aj nad materiálom, ktorý sa využíva pri výrobe konštrukcie.  

Postele sa však nekupujú len do spální. Jednoposteľové prevedenia sú vhodné najmä do detských izieb či hosťovských miestností. Nezabudnite ani na vhodný úložný priestor, ktorými môžu postele disponovať. 

Kúsok Francúzska do vašej spálne 

Komoda, neodmysliteľná súčasť spálne. Znie vám tento kúsok nábytku tak trochu historicky? Vedzte, že ich korene siahajú až do 17. storočia, presnejšie k francúzskym aristokratom. Aj keď sa odvtedy trendy v bývaní posunuli iným smerom, komody patria aj dnes medzi ikonické prvky interiérov. Svoje miesto si nájdu v detských izbách, kanceláriách, ale hlavne v spálňach.  

Práve do poslednej spomínanej miestnosti sa hodí najmä komoda so zásuvkami. Môžete do nej odložiť dokumenty, oblečenie či iné drobnosti. Majte po ruke a vždy správne usporiadanú kozmetiku, šperky alebo make-up. Zaujímavou voľbou sú aj kombinované komody, ktoré ponúkajú okrem úložných priestorov aj ideálne miesto na vystavenie vašich cenností pomocou otvorenej priehradky s policou. Komody nájdete aj v detských prevedeniach s rôznymi rozprávkovými vzormi. 

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com 

Tma v spálni je minulosťou 

Spálne majú svoje špecifické požiadavky na osvetlenie. V prvom rade by nemalo byť rušivé. To však neznamená, že musíte zabudnúť na štýlové osvetlenie. Výber je ale podmienený viacerými faktormi. Ohľad berte na veľkosť miestnosti, druh úložných priestorov, ale aj celkový dizajn. 

 Najčastejšie je jediným svetlom v miestnosti centrálne osvetlenie, čo nie je najlepšia voľba. Vhodné je tu umiestniť osvetlenie v šatníku alebo lampy na nočné stolíky vedľa postele. Ponuré rohy miestnosti zase rozžiaria stojacie lampy. Do spálne sa vo všeobecnosti hodí svetlo s menším jasom, obľúbeným technickým doplnkom je diaľkové ovládanie centrálneho osvetlenia.  

Zdroj úvodnej foto: New Africa / Shutterstock.com 

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť