Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Nemáte na výber a musíte naplánovať svadbu v priebehu jedného mesiaca?

Zdieľať

Nie je žiadnym tajomstvom, že plánovanie svadby je stresujúce a časovo náročné. Preto je dobré si na túto udalosť dopredu vyčleniť dostatok času. Existujú však viaceré životné situácie, ktoré nie sú odkladu tejto udalosti príliš naklonené a je nutné zorganizovať svadbu čím skôr. Ako v takomto prípade postupovať, respektíve, čo dôležité je potrebné vykonať?

Pokračujte v čítaní a zistíte, ako si aj za jeden mesiac naplánovať dokonalú svadbu snov.

Svadba na poslednú chvíľu nie je pre každého, ale dá sa zvládnuť

Na plánovanie svadby v priebehu 30 dní potrebujete skutočné odhodlanie a pevné nervy. Plánovanie takejto udalosti s minimálnym časom nie je pre každého, ale dá sa to zvládnuť. V prvom rade musíte byť rozhodní. Keďže na plánovanie veľkého dňa máte len pár týždňov, nemáte čas sedieť a premýšľať o svojich možnostiach. Musíte sa rozhodnúť, čo musíte mať a ako to urobiť spôsobom, ktorý vám najviac vyhovuje. Počas plánovania svadby na poslednú chvíľu nezabudnite ani na rezervovanie kvalitného svadobného fotografa, ktorý sa postará o zvečnenie vašich spomienok. Okrem nádherných šiat na svadbu musíte mať aj partnera, ktorý je ochotný vás podporovať na každom kroku.

Dôležitý je dátum konania svadby

Dátum svadby je asi najdôležitejší. V rámci sezóny bude možno jeho hľadanie na poslednú chvíľu náročné, ale ak sa dokážete vzdať niektorých vecí, nemusí byť ani tento faktor problém. Flexibilita je v tomto prípade kľúčom k nájdeniu správneho riešenia.

Aký máte rozpočet?

Skôr ako začnete, vytvorte si jasný a podrobný rozpočet. Okrem svadobných budete predsa večer potrebovať aj tie najlepšie dlhé spoločenské šaty.

A pokiaľ budete poznať svoj rozpočet zvnútra aj zvonka, nielen ich výber bude omnoho jednoduchší a zbavíte sa množstva problémov. Navyše, keď budete mať na zreteli svoj rozpočet a využívať ho ako referenčný bod, plánovanie svadby aj na poslednú chvíľu sa stane jednoduchším.

Miesto konania, ktoré nepotrebuje veľa dekorácie

Nájdenie miesta, ktoré je jednonákladovým centrom, eliminuje vklady a viacnásobné účty. Vyberte si miesto, ktoré vyhovuje vašej svadobnej vízii, bez toho, aby ste na jeho výzdobu museli použiť veľa dekorácií, čo vám tiež ušetrí nielen čas, ale aj peniaze. Ak sa na oslavu plánujete dopraviť autom, nezabudnite na jeho dobré PZP poistenie, aby vám tento významný deň neskomplikovala pokuta.

Pozvite si najbližších a milých hostí

Aby ste sa na rýchlo plánovanej svadbe cítili dobre a nikto vám nič nevyčítal, pozvite na oslavu tejto významnej životnej udalosti len ľudí, o ktorých viete, že sú vám najbližší a nemusíte sa pred nimi na nič hrať. Odpustený nejaký ten drobný prehrešok a príjemná spoločnosť môžu byť  pre vašu svadbu príjemný bonus.

Na záver to najdôležitejšie. Bavte sa! S akokoľvek „odretými ušami“ sa vám podarilo túto udalosť naplánovať, pozerajte sa na ňu ako na párty, na ktorej sa náhodou vydávate, a nie ako na svadbu – pomôže vám to, keď sa zachytíte v malých detailoch, a pripomenie vám to, že najdôležitejšou časťou dňa je skutočnosť, že sa chystáte začať svoj nový život ako manželský pár s milovanou osobou.

Zdroj obrázka: illustrissima/Shutterstock.com