Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Novinky na poli lásky: elixír zamilovanosti, či virtuálny bozk, ktorý ucítime.

Zdieľať

Láska a sex tvoria pevnú súčasť našich životov. V tomto roku je očakávaný nárast v oblasti erotického cestovania, ktoré si chce vyskúšať viac ako pätina ľudí. Vedci taktiež predpovedajú, že do troch až piatich rokov bude komerčne dostupný prípravok, ktorý ľuďom pomôže zamilovať sa. Čo ešte prinesie budúcnosť v oblasti erotiky?

Erotické cestovanie vstúpi do mainstreamu

Ľudia sa opäť vrhli na cestovanie. Na vzostupe sú najrôznejšie zážitkové zájazdy, pri ktorých je možné užívať si čas v tzv. „off-grid“ režime (bez elektriny, internetu a moderných technológií), objavovať prírodu, či nacvičovať si prežitie v ťažkých podmienkach (survival skills). Okrem toho je tu i ďalší nový trend, ktorý sa nazýva erotické cestovanie. Na základe reportu cestovnej agentúry Booking.com si chce práve tento erotický únik dopriať 23 percent ľudí. „Špecializované rezorty, v ktorých si cestovatelia môžu diskrétne užívať svoje fetiše, prežívať svoje erotické fantázie a bezpečne objavovať svoju sexualitu sa tak v najbližších rokoch veľmi pravdepodobne zaradia medzi mainstreamovú ponuku cestovných kancelárii,“ predpovedá Veronika Kubíčková, sex expertka z e-shopu Ruzovyslon.sk, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

Elixír lásky na dosah

O láske sa hovorí, že je magická, ale v skutočnosti je založená na (neuro)chémii. Experti sa domnievajú, že už čoskoro sa im podarí „namiešať“ onen rozprávkový nápoj lásky. A možno ani tak nepôjde o formu nápoja. Napríklad Anna Machin z Oxfordskej univerzity predpovedá, že prípravky, ktoré by ľuďom pomohli zamilovať sa, či udržať pocity zamilovanosti v životoch dlhodobých partnerov, by mohli byť komerčne dostupné do troch až piatich rokov. Podľa vedkyne sa v nich uplatní nielen „hormón lásky“ oxytocín, ale aj droga extáza podaná v malom množstve.

Vďaka špeciálnym senzorom ucítite i virtuálny bozk

Virtuálna realita už dnes nie je žiadne sci-fi. Otvorený virtuálny svet označovaný i ako metaverzum, je možné navštíviť vďaka rôznym aplikáciám. Doteraz je obmedzený na 360stupňové vizuály, zvuky a ovládanie manuálnymi kontrolkami, vedci do nej však vo veľmi blízkej dobe chcú priniesť aj ďalšie vnemy. „Expertom sa podarilo vynájsť technológiu, ktorá pomocou ultrazvukových snímačov zabudovaných priamo do VR headsetu stimuluje ústa, pery, zuby a jazyk. Pri jej testovaní dokázali nasimulovať pocit umývania zubov, fajčenia cigarety, pitia kávy a dokonca i bozku. Virtuálne randenie tak možno už čoskoro dostane úplne nový rozmer,“ komentuje novú technológiu sex expertka Veronika Kubíčková.

Otázky ohľadom sexu vo vesmíre

Pokiaľ chce ľudstvo pomýšľať na kolonizovanie nových planét, je najvyšší čas seriózne skúmať aj sex v prostredí vesmíru. Vzhľadom k tomu, že NASA dosiaľ zastáva k tejto téme výrazne prudérny postoj, tak sú ľudské znalosti o intimite a sexuálnej funkcii v kozmickom priestore v podstate nulové. Čoraz viac vedcov preto volá po novej disciplíne, ktorú už pomenovali ako „vesmírna sexuológia“. Tá bude kľúčová pre úspech dlhých vesmírnych putovaní, ale i pre ambiciózny plán Elona Muska na osídlenie Marsu do roku 2050. Expertov znepokojuje nielen potenciálna negatívna deprivácia na kozmonautov pri dlhých misiách, ale i otázky bezpečného počatia a tehotenstva vo vesmíre. Je teda pravdepodobné, že v nasledujúcich rokoch bude vesmírna sexuológia silne rezonovať.

O sexshope Ruzovyslon.sk

Zatiaľ čo Ruzovyslon.cz sprevádza českú populáciu svetom sexu už 20 rokov, tak na Slovensku je aktívny 4 rokom. Rovnako ako v Českej republike, tak aj na Slovensku sa Ruzovyslon.sk snaží meniť pohľad na sex a zaoberá sa zdravou sexualitou. V predajni a na e-shope sú odborníci, ktorí vyberajú najzaujímavejšie erotické pomôcky z celého sveta, ktoré sú ideálnym prostriedkom k experimentom s vlastnou sexualitou, posúvaniu hraníc a oživeniu stereotypného sexu. Súčasťou odborného poradenstva je taktiež tvorba inštruktážnych videí a testovanie erotických hračiek.