Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Odborníčka vysvetľuje: Intuícia nás vždy dobre zavedie

Zdieľať

Ťažko sa definuje, ale viacerí vedia, čo to znamená, keď sa povie „môj šiesty zmysel“. Často sa stáva, že stojíme pred nejakým životným rozhodnutím, či už menej alebo viac vážnym a nevieme, rozhodujeme sa, zvažujeme rôzne okolnosti, pre a proti. A okrem toho je tu ešte jeden faktor – intuícia, taký ten vnútorný hlas, ktorý je niekedy silnejší, niekedy slabší. Akoby kdesi vo vnútri cítime, či to, nad čím premýšľame, o čom sa rozhodujeme, je správne pre nás.

Stalo sa vám niekedy, že ste sa rozhodovali pre nové bývanie a pri obhliadke bytu či domu ste tušili, tak toto je ono, tu si viem predstaviť svoje bývanie? Alebo zvažovali ste novú pracovnú príležitosť a akoby vám podvedomie hovorilo, tak toto radšej neber, počkaj si na inú príležitosť? Prípadne pri voľbe životného partnera ste malý vnútorný pocit, tak toto je ten pravý? Alebo ste sa rozhodovali len možno pri úplne jednoduchej maličkosti, ale rozhodli ste sa skôr pocitovo ako rozumovo?

Ako to s intuíciou vlastne je? Sú to tie pocity, ktoré cítime, keď sa pre niečo rozhodujeme alebo je to úplne inak? Vysvetľuje Zuzana Jankajová – Intuitive Life Healing, ktorá je liečiteľkou, transformátorkou, koučkou aj mentorkou.  

Pocity a intuícia nie je to isté

Na začiatok by som rada priblížila isté pojmy, nakoľko práve v tomto pochopení dochádza k nie úplne správnemu pomenovaniu. A tak sa môžeme trochu aj motať v sebe samých a v našich pocitoch a emóciách. Pocity a intuícia sú dve rôzne veci. Intuícia nás vždy dobre zavedie. Tá pravá intuícia a náš vnútorný hlas nám vždy správne poradí. No nie všetko, čo v sebe počujeme a vnímame je práve táto intuícia. 

V sebe máme naše emócie a pocity a tie môžu byť správne a v súlade s našou intuíciou alebo môžu byť ovplyvnené našimi strachmi a neistotami. Práve tie nás nenavedú k ideálnemu rozhodnutiu pre nás. Ďalej sa v našej mysli nachádza hlas nášho podvedomia a to sú tie neistoty, strachy, pocit nedostatku. To je to, čo nám ako keby zle radí a skôr nás to chce dať na tú negatívnu cestu. Sú to presvedčenia získané z nášho okolia, z našej rodiny a vo väčšine sú negatívneho rázu. 

Intuícia

Ako pracovať s intuíciou 

Intuícia a vnútorný hlas je to, čo máme v sebe nájsť a posilniť, a to nás vždy dovedie k správnemu rozhodnutiu. Na začiatok je dobre sa začať viac pozorovať. Akú emóciu vytvárajú dané myšlienky? Posúva nás to alebo nás to brzdí? Dáva nám to sebavedomie alebo nás to zneisťuje? To, kde k nám prehovára náš vnútorný hlas, čiže naša duša, v tom cítime taký pokoj, lásku a to, že to je v poriadku.

Rada by som poukázala ešte na to, že ak naše myšlienky a emócie očistíme od vplyvov podvedomých blokov a presvedčení, dáme preč všetky naše bolesti, strachy, negatívne skúsenosti z nášho života – dostaneme krásny vnútorný hlas, vedenie a napojenie na seba samých. V tejto úrovni sa nachádza pravda pre náš život, pre našu cestu. Tam je iba jedna pravda. Len dôjsť do rozlíšenia týchto hlasov v nás chce trochu praxe.

Ako posilniť svoju intuíciu?

Podvedomé vzorce sú to, čo máme v sebe vyriešiť. To, čo nás blokuje a čo spôsobuje, že sa nám nedarí, že priťahujeme nepríjemné skúsenosti do nášho života. Lepšie vnímať našu skutočnú intuíciu nám pomôže pravidelné meditovanie, cvičenie, pobyt v prírode, zdravšia strava, napojenie sa na dušu a práca a čistenie nášho podvedomia. A zrazu budete vedieť, čo je pre vás správne, v každom jednom momente. Život bude pre vás viac zrozumiteľný a hlavne budete mať v sebe silu vedome vytvárať svoj život podľa vašich predstáv.

Zuzana JankajováLiečiteľka Transformátorka Koučka Mentorka– Pomáham ľuďom mať krajší a spokojnejší život. Otváram v ľuďoch ich skutočné dary a talenty. Uzdravujem a harmonizujem naše vzťahy, naše emócie a pocity.  Posilňujem a otváram našu intuíciu a silu.  Transformujem a čistím naše podvedomé vzorce a presvedčenia. Otváram hojnosť v našom živote. Ukazujem cestu, ako žiť život podľa svojich predstáv a plniť si svoje sny.

 

Štítky