Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Inšpirácie a tipy, ako si naplánovať romantickú noc pre vás dvoch 

Zdieľať

 

Obdaroval vás váš partner nezabudnuteľnými gestami a naplnil vaše srdce obrovskou radosťou? Tak teraz je ten správny čas, ako mu to odplatiť. Nielenže bude váš partner milo prekvapený, je to aj spôsob, ako rozhýbať a upevniť váš vzťah.  

Inšpirujte sa našimi tipmi a postarajte sa o nezabudnuteľnú romantickú noc.

1. Kedy je ten správny čas

Ak chcete, aby bol váš romantický večer dokonalý, začnite plánovať včas. Skontrolujete vaše plány a podľa toho si stanovte, kedy je vhodný čas na váš spoločný večer. Víkend môže byt‘ tou najlepšou voľbou, pretože väčšina mužov môže byt‘ počas týždňa po práci vyčerpaná. 

Ak máte obaja konečne voľný víkend, mali by ste to určite využiť, zarezervovať si romantický víkendový pobyt a užiť si spolu kvalitné chvíle.  

Tip: Ak máte dokonca viac dní voľna, môžete si naplánovať romantický pobyt pri mori v Chorvátsku, čo je skvelý spôsob, ako odísť na chvíľku od reality a užiť si spoločné chvíle. 

2. Vytvorte príjemnú atmosféru

Atmosféra je epicentrom romantiky, preto dbajte na to, aby nič vašu náladu nenarušilo. Ak sa chystáte stráviť noc v spálni, mali by ste ju dostatočne pripraviť.  

Tlmené svetlá nielenže spúšťajú romantické pocity, dodajú aj viac intimity.  

Ďalší spôsob, ako vytvoriť intímnu náladu, je pomocou sviečok. Jemná žiara sviečok je upokojujúca a zároveň lichotivá. Okrem toho sú sviečky, nevyhnutné pri vytváraní romantickej atmosféry. 

Tip: K intimite neodmysliteľne patria aj rôzne romantické hry pre zamilované páry alebo netradičné intímne hry, na ktoré by ste určite nemali zabudnúť.  

3. Nezabudnite na občerstvenie a dobré víno 

víno

K vašej romantickej noci by určite nemalo chýbať chutné jedlo. Či už navaríte niečo sami, necháte si jedlo doniesť alebo pripravíte iba malé jednohubky, malo by to byt‘ niečo, čo máte radi obaja.   

K dobrému jedlu samozrejme nesmie chýbať ani dobrý nápoj – môžete sa pohrať s prípravou rôznych ovocných štiav, domácej limonády, príjemného čaju alebo horúcej čokolády, či iného afrodiziaka. 

4. Hudba

Hudba je spôsob, ako vyjadriť svoje hlboké pocity. Romantická hudba uvoľní vašu myseľ a dušu, naštartuje vzrušenie a vytvorí nezabudnuteľné spomienky. 

Tip: Vyberte príjemnú hudbu, ako je napríklad jazz, RnB alebo vytvorte vlastný zoznam skladieb a nechajte ju hrať ticho v pozadí.

5. Zariaďte spálňu

Najmä vaša posteľ by mala byt‘ čo najpríjemnejšia. Čerstvo vypraté obliečky a dobrý matrac sa postarajú o intimitu. Nezabudnite, že romantika do značnej miery závisí aj od čuchu. Na navodenie romantickej nálady vo svojej spálni by ste preto mali použiť vonné čajové sviečky alebo pár lupeňov kvetov.

6. Popremýšľajte o jedinečnej aktivite

Okrem konverzácie, zdieľania jedla a popíjania nápoja si možno budete chcieť urobiť výnimočnú noc aj jedinečnou aktivitou. Môžete to byt‘ napríklad sledovanie filmu, romantická masáž alebo tanec.

7. Nezabudnite na komplimenty

Rovnako ako ženy aj muži isto z času na čas ocenia, keď dostanú kompliment. Ak váš partner chodí do posilňovne, posilnite jeho ego a povedzte mu, ako dobre vyzerá, poďakujte mu, že vám napríklad otvoril dvere a podobne. Môžu to byť len slová, ale aj tie pre neho môžu byt‘ pravé zlato, najmä po náročnom dni.  

Tip: Ak ma váš partner zmysel pre humor, nechajte si vyrobiť romantické tričká pre páry s vlastnou podlačou. 

Dobre naplánované romantické rande môže osviežiť a upevniť vzťah a zvýšiť intimitu medzi vami a vašim partnerom. Zamyslite sa nad tým, čo má rád a podľa toho plánujte. Vyzdobte váš domov a transformujte ho z obyčajného priestoru na romantickú svätyňu. Malé, ale premyslené kroky urobia vašu noc romantickou a nezabudnuteľnou.  

Autor: Dominika Blchova