Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zo života: Keď mne sa nedarí, nič mi nevychádza

Zdieľať

Občas prídu v živote obdobia, keď sa nám akoby začnú kopiť samé nepríjemnosti. Môžu to byť banality, ale aj dôležité životné záležitosti. Ako sa na to pozerám ja ako laik a ako také situácie vidí odborník – koučka a mentorka Zuzana Jankajová, ktorú som pre túto „úvahu zo života“ oslovila, sa dozviete v tomto článku.

Poznáte túto situáciu? Ráno vstávam, zakopnem nohu o roh postele, robím si raňajky, pečivo natreté maslom mi pekne krásne spadne rovno na zem (samozrejme tou natretou stranou), popálim si jazyk na horúcej káve, umývam si zuby a pasta končí na mojich nových šatách a celý ten sled aktivít zaklincujem tým, že zmeškám svoj autobus do práce a samozrejme rannú poradu už nestíham ani silou vôle. Poviete si, také maličkosti, banality. To, áno, ale keď sa ich nazbiera troška viac ako je znesiteľné, tak na um hneď prichádza otázka, prečo sa mi nič nedarí, prečo mi nič nevychádza?

O to horšie, ak sa jedná o oveľa dôležitejšie veci v živote – choroba, strata partnera, problémy vo vzťahoch či financiách. A zrazu sa cítime, akoby sme boli zacyklení a nič pozitívne nás nemalo nikdy stretnúť.

Foto: pexels.com

Môj pohľad – pohľad laika

Ako to celé s obdobím „keď mne sa nič nedarí“ vnímam ja? Aj keď prvotne podľahnem možno demotivácii, čiastočnej frustrácii a smútku, včas si zvyknem uvedomiť, že po každej búrke výjde slnko, ako sa hovorí. Aj tie nepríjemnosti patria do života a niečo nás majú naučiť. Snažím sa ich prijať ako výzvy, nie ako prekážky. Ak je to v mojich silách, tak s nimi pracujem, ak nie, tak hľadám pomoc.

Ako sa na to pozerá odborník? Ako celý sled nepríjemností prelomiť a s čím vôbec začať? Odpovedá Zuzana Jankajová – Intuitive Life Healing, ktorá je liečiteľkou, transformátorkou, koučkou aj mentorkou.  

Dokážem ovplyvniť to, čo sa mi deje

Prvé dôležité uvedomenie je, že to dokážem ovplyvniť a dokonca je možné, aby takéto situácie a dni sa mi diali menej a menej. To, ako prežívame a ako reagujeme v takýchto situáciách nám hovorí o tom, či sme ovládaní vonkajšími okolnosťami alebo sa rozhodujeme, ako chceme reagovať.

Je to o práci s našimi myšlienkami a s našimi emóciami. Toto je krásny príklad toho, ako sa môžete začať hrať s tým, aby sme aj takýto deň vnímali s nadhľadom a s ľahkosťou, a to nám pomôže vytvoriť o to pevnejší základ zvládať aj iné a náročnejšie životné situácie.

Náš postoj k životným situáciám ovplyvňuje kvalitu nášho života a našu vnútornú spokojnosť.

A ako začať?

Foto: pexels.com

Je dôležité si v danom momente uvedomiť, že to, čo sa deje, je v poriadku. A zamyslieť sa aj nad váhou danej situácie. Naozaj to stojí za to, aby mi to kazilo deň? Je to až tak podstatná vec? Už len týmto zamyslením sa dokážeme mnohé situácie zjemniť, a tým celkovo prispievame k tomu, aby sa nám diali menej, nakoľko už reagujeme na ne pokojnejšie a s väčším nadhľadom.

Prečítajte si: Rozhovor so Zuzanou Jankajovou 

Ako sa postaviť k vážnejším životným situáciám?

Na začiatok je dôležité si uvedomiť, že všetko v našom živote prichádza, aby nás posunulo dopredu. Život je tu pre nás a chce nás usmerniť na tú správnu cestu. A vďaka tomuto pohľadu, zrazu dokážeme danú situáciu vnímať z tej správnej perspektívy.

Ďalej je dôležité dovoliť si hľadať to, kde nás daná situácia má posunúť, čo sa z nej môžeme naučiť. A v tomto momente sa daná situácia naozaj stáva učiteľom a my sa posúvame dopredu vo viacerých oblastiach.

Preto odporúčam vnímať veci s väčším pokojom, prijatím, pozitívnejšie formulovať naše vety a hlavne prijať, že to, čo sa nám deje, je pre naše dobro a náš posun a s takou až ľahkosťou a zvedavosťou skúmať danú situáciu, prečo sa nám to deje.

Už len tým, že sa sústredíme na hľadanie riešenia, veľa hnevov, smútkov a nespokojností zrazu odíde a navyše začíname vedomejšie vnímať svoj život, a tak aj tie vonkajšie okolnosti, naše vzťahy sa zlepšia.

A je to zdravé aj pre naše telo. A ako doplnok určite je nápomocné meditovanie, cvičenie, či prechádzka na čerstvom vzduchu.

Zuzana JankajováLiečiteľka Transformátorka Koučka Mentorka– Pomáham ľuďom mať krajší a spokojnejší život. Otváram v ľuďoch ich skutočné dary a talenty. Uzdravujem a harmonizujem naše vzťahy, naše emócie a pocity.  Posilňujem a otváram našu intuíciu a silu.  Transformujem a čistím naše podvedomé vzorce a presvedčenia. Otváram hojnosť v našom živote. Ukazujem cestu, ako žiť život podľa svojich predstáv a plniť si svoje sny.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť