Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Poznáte liečivé účinky a silu kameňov?

Zdieľať

Sila kameňov má svoju históriu. Ľudstvo ju už dávno objavilo a využíva v rámci alternatívnej medicíny. Aj keď kamene patria do neživej prírody, ich význam zďaleka nie je neživý. Práve naopak, mnohé z nich majú zaujímavé vlastnosti a liečivé účinky.

liečivé účinky kameňov

Číry kremeň

Tento biely kryštál sa považuje za „hlavného liečiteľa“. Zosilňuje energiu tým, že ju absorbuje, ukladá, uvoľňuje a reguluje. Pomáha koncentrácii a pamäti. Pomáha stimulovať imunitný systém a vyvážiť celé telo.

Ružový kremeň

Jeho farba ho predurčuje, že sa bude týkať lásky. Pomáha obnoviť dôveru a harmóniu vo všetkých druhoch vzťahov a zlepšuje ich. Pomáha poskytovať pohodlie a pokoj v čase smútku. Ružový kremeň podporuje lásku, úctu, dôveru a hodnotu v seba samého.

Foto: pexels.com

Jaspis

Posilňuje ducha a podporuje v časoch stresu. Chráni pred stresom a absorbuje negatívne vibrácie a zároveň podporuje odvahu, rýchle myslenie a dôveru.

Obsidián

Pomáha vytvárať štít proti fyzickej a emočnej negativite. Podporuje silu, jasnosť, súcit, ktoré pomôžu nájsť pravý zmysel samého seba. Pomáha zbaviť sa emočnej blokády. Pre fyzické telo môže byť prospešný pri správnom trávení a detoxikácii, takisto pomáha znižovať bolesť a kŕče.

Citrín

Prinesie radosť, úžas a nadšenie do každej časti života. Pomáha uvoľniť negatívne vlastnosti zo života, ako je strach a pomôže povzbudiť optimizmus, teplo, motiváciu a jasnosť. Zvyšuje vedomé vlastnosti, akými sú kreativita a koncentrácia.

Najlepšie tipy ako vyčistiť vaše obľúbené šperky

Tyrkys

Pomáha liečiť myseľ, telo aj dušu. Prospieva dýchaciemu aj imunitnému systému. Zlepšuje schopnosť komunikovať, ale aj argumentovať.

Tigrie oko

Cítite, že potrebujete zvýšiť silu alebo motiváciu? Tigrie oko pomáha zbaviť myseľ a telo strachu, úzkosti a pochybností o sebe samom. Tento kameň vedie k harmónii a rovnováhe, aby ste mohli robiť jasné a vedomé rozhodnutia.

Ametyst

Považuje sa za ochranný, liečivý a prečisťujúci kameň. Môže pomôcť zbaviť myseľ negatívnych myšlienok a vyvolať pokoru, úprimnosť a duchovnú múdrosť. Pomáha pri nespavosti a úzkostných myšlienkach. Môže podporiť produkciu hormónov, čistí krv, zmierňuje bolesť a stres.

Foto: pexels.com

Mesačný kameň

Tento kameň podporuje vnútorný rast a silu. Je ideálny pri „nových začiatkoch“, upokojuje od nepríjemných pocitov neistoty, stresu a nestability, aby ste mohli napredovať. Podporuje pozitívne myslenie, intuíciu, inšpiráciu a prináša úspech a šťastie.

Krvavý kameň

Odčerpáva zlú energiu z prostredia a zlepšuje cirkuláciu krvi. Podporuje obetavosť, tvorivosť a idealizmus. Môže byť nápomocný pri zbavení sa pocitov podráždenosti, agresivity a netrpezlivosti.

Zafír

Zafír je považovaný za kameň múdrosti. Môže prilákať prosperitu, šťastie, mier a zároveň otvoriť myseľ, aby prijala krásu a intuíciu. Pomáha liečiť očné problémy, krvné poruchy a zároveň zmierňuje depresie, úzkosť a nespavosť.

Rubín

Kameň krásnej sýtočervenej farby pomáha obnoviť vitalitu a energetickú hladinu. Môže pomôcť vylepšiť zmyselnosť, intelekt aj sex. Pomáha vnášať do mysle človeka vedomie seba samého a uvedomenie si pravdy. Rubíny boli v staroveku používané na odstránenie toxínov z krvi a na zlepšenie celkového obehového systému.

Sprievodca vzácnymi kameňmi

liečivé účinky kameňov

liečivé účinky kameňovZdroj: www.healthline.com

 

 

Štítky