Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Začítajte sa do knižných tipov na december

Zdieľať

Vianočný čas a obdobie medzi sviatkami je ideálne na schúlenie sa do deky a začítanie sa do novej knihy. Po náročnom roku možno viacerým z vás dobre padne siahnuť po ľahkom čítaní, ktoré vás myšlienkami prenesie do romantického deja a na nové miesta.

Oba tituly, ktoré sme pre vás pripravili ako knižné tipy sú ľahkým čítaním s jemnými zápletkami, ktoré vás vtiahnu do deja. Nemusíte nad ničím uvažovať, stačí príjemne relaxovať a nechať sa unášať na romantickej vlne.

Kaviareň v Kodani, Julie Caplin

S podtitulom Vitajte v útulnej kaviarni, kde to vonia škoricou, horúcou čokoládou a láskou

Foto: IG @pribehy_knih

Tento rok nám až tak neumožnil cestovať, ako by sme možno chceli. S touto knihou však zaručene spoznáte Dánsko. Opisy miest, ktoré sú použité v príbehu sú dokonalé, až máte nutkanie zakúpiť si rovno letenku do Kodane (ak by to šlo). Prostredníctvom príbehu spoznáte dánsku kultúru, možno sa inšpirujete škandinávskym dizajnom, ochutnáte typické jedlá a zažijete príjemnú atmosféru. Kniha vás zavedie na mnohé krásne miesta v Kodani a navštívite tak aj viaceré pamätihodnosti. Pre milovníkov konceptu „hygge“ je to dokonalý sprievodca.

Príbeh je klasický, romantický. Nechýba zápletka, ktorá je pre tieto príbehy typická. Hlavnou postavou je Kate, pôsobiaca v oblasti PR manažmentu. Autorka však na postavách poukazuje na to, na čom v živote naozaj záleží. Zaujímavým je sledovať aj to, ako si postavy prejdú charakterovou zmenou.

Stačí sa zabaliť do obľúbenej deky, zapáliť si sviečku, zaliať obľúbený horúci nápoj, dopriať si sladký koláčik a pustiť sa do čítania.

Decembrový dar, Jenny Gladwell

Opäť severská atmosféra a tentokrát zasnežené Nórsko. Príbeh sa odohráva spočiatku v Londýne, ale väčšina príbehu je situovaná v Nórsku. Dôvodom je každoročné stínanie stromčeka, ako prejav vďaky Nórov voči Veľkej Británii za pomoc počas druhej svetovej vojny. Na túto výnimočnú udalosť je pozvaná skupinka z televíznej a novinárskej brandže, doplnená blogerkami a výnimočným hosťom. Hlavnou postavou je novinárka Jane, ktorá by radšej tento čas strávený na fjordoch prežila úplne inak, ale ako možnosť prísť na iné myšlienky po rozchode, je to skvelý nápad.

V knihe nájdete aj rôzne spôsoby ako sa trávi čas v Nórsku v predvianočnom čase, opisy krajiny, ale aj kúsok gastronómie a dizajnu. Pri troške predstavivosti sa ocitnete v zasneženej krajine a jej atmosféra vás pohltí.

Decembrový dar je milé, ľahké čítanie s niekoľkými zápletkami, sem-tam vtipné, miestami s iskrivými dialógmi. Decembrovým darom však nie je len samotný vianočný strom, ale aj niečo iné, hodnotnejšie.

Každá z nás potrebuje trochu romantiky, klišé a oddychu. Táto kniha vám to zaručene dopraje.

Napísala som knihu, ktorú by som si sama želala prečítať

Štítky