Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Prečo sa preventívna urologická prehliadka týka aj žien? 

Zdieľať

V určitom veku prichádza u mužov vhodný čas na absolvovanie urologickej prehliadky. A riziko vzniku rakoviny prostaty nie je jediný dôvod, pre ktorý sa takáto návšteva urológa odporúča. Avšak, možno ste nevedeli, že svoj čas na návštevu tohto špecialistu by si mali nájsť aj ženy.  

Veľká časť žien chodí na pravidelné kontroly ku gynekológovi. Na preventívnu starostlivosť u urológa sa ale zabúda. Aj v prípade nežnejšieho pohlavia sa ale môže vyskytnúť zhubné ochorenie obličiek, močovodu, močového mechúra alebo dlhodobá bolesť panvového dna 

Navštíviť preto špecialistu, ktorý dokáže možné komplikácie odhaliť aj keď o nich ešte netušíte, je preto správne riešenie.  

Urológ nie je len lekárom pre mužov 

Lekárske prehliadky pre ženy nezačínajú a nekončia len u gynekológa. Mnohé urologické problémy sú aj „ženské“! Aj keď sa o urológovi niekedy hovorí ako o „mužskom lekárovi“, takmer polovicu pacientov v tomto odvetví lekárskej medicíny tvoria ženy.  

Poruchy vyprázdňovania močového mechúra, opakované infekcie močových ciest a sexuálne problémy sú ešte častejšie diagnostikované u žien a mali by byť podrobne vyšetrené a liečené kompetentným urologickým tímom ako u mužov. Kompletná preventívna urologická prehliadka sa preto týka aj žien. 

Vyhnete sa problémom, o ktorých nemusíte vedieť 

Ochorenia ako obličkové a močové kamene, ale aj rakovina močového mechúra (krv v moči) a nádory obličiek postihujú ženy takmer rovnako často ako mužov a dajú sa dostatočne objasniť len urologicky.  

Aj keď sa využíva ako prevencia na elimináciu niektorých spomenutých problémov pravý Čaga čaj, pretože má protinádorové účinky, určite vám ako ženám, nielen z tohto dôvodu, odporúčame zdravotnú prehliadku u urológa. Myslieť na svoje zdravie sa dnes vypláca, pretože druhé si len tak ľahko v obchode nekúpite. Tak, prečo nezačať u urológa.  

Zdroj obrázka: Photographee.eu/Shutterstock.com