Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Trio, ktoré vám pomôže naplánovať rodinnú kuchyňu 

Zdieľať

Je to veľmi dôležitá miestnosť v dome, preto jej zariadeniu treba venovať aj adekvátnu pozornosť. Ale pozor, oplatí sa pritom zvážiť aj potreby všetkých členov rodiny. Kuchyňa v konečnom dôsledku nie je len miestom na varenie, ale aj stretávanie a trávenie voľných chvíľ. Je preto o to dôležitejšie, aby takýto priestor vyhovoval potrebám každého obyvateľa domu alebo bytu.  

A my vám k tomu dáme pár jednoduchých tipov, aby ste si mohli naplánovať vhodnú kuchyňu pre celú rodinu.  

Vytvorte si bezpečný priestor na prípravu a varenie 

Mnohé rodiny uprednostňujú otvorený a spoločenský priestor kuchyne. V tomto prípade je dôležité, aby ste uznávaného interiérového architekta na plánovanie oboznámili s:  

  • Počtom členov vašej rodiny. 
  • Vekom detí. 
  • Obľúbeným štýlom varenia vašej rodiny.  

To vám pomôže vytvoriť bezpečné a pohodlné pracovné prostredie, ktoré bude vyhovovať každému.  

Kuchynský ostrovček – áno či nie? 

Moderné kuchyne s ostrovčekom sú v dnešnej dobe veľmi žiadané. A má to svoje dôvody! Samostatne stojaci ostrovček na varenie uprostred kuchyne nielenže upúta pozornosť, ale umožňuje aj varenie s celou rodinou a prípravu jedál v dobrej spoločnosti.  

S väčšími kuchyňami môžete časť varného ostrova usporiadať ako bar, čím získate útulný priestor na raňajky a občerstvenie pre vás a vašich blízkych. 

Varný ostrovček so stolíkom sa najlepšie hodí do domácností s malými deťmi. Vaši malí hrdinovia si tak môžu pohodlne robiť domáce úlohy a kreatívne vypúšťať paru, kým budete pripravovať jedlo. 

Zvážte zabezpečenie zariadenia 

V rodinnej kuchyni je bezpečnosť všetkým. O tú sa starajú aj pevné stolové nohy. Alebo indukčné varné dosky sú ideálne pre rodiny, pretože na rozdiel od plynovej dosky tu nie je plameň a povrch sa pri varení príliš nezohrieva.  

Rúra  by mala byť zdvihnutá do výšky očí dospelého, aby neohrozovala bezpečnosť malých detí. Okrem bezpečnosti, je to lepšie riešenie aj z hľadiska pohodlia a ergonómie. 

Zdroj obrázka: Josep Suria/Shutterstock.com