Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Recept podľa Muža v zástere: Jahodové Daiquiri

Zdieľať

Máme tu piatok a s ním ďalší zaujímavý recept podľa Muža v zástere. Aktuálne máme sezónu jahôd a recepty na jahodové koláče na nás vyskakujú z každej strany. Čo tak pre zmenu vyskúšať aj nejaký jahodový svieži drink? Marián alias Muž v zástere si tentokrát pripravil tip na Jahodové Daiquiri. Pripravte si ingrediencie a poháre, začíname :). 

jahodové daiquiri

Jahodové Daiquiri podľa Muža v zástere

Poznáte jahodové Daiquiri?

„Daiquiri je pôvodom kubánsky nápoj, ktorého základom je biely rum. Dá sa namiešať na rôzne spôsoby, ale mne najviac ulahodil práve v jahodovej verzii, „ hovorí Marián alias Muž v zástere.

Daiquiri je nápoj, ktorý je známy od konca 19. storočia. Traduje sa veľa príbehov, ako, kedy a za akých okolností tento nápoj vznikol. Viaceré zdroje uvádzajú, že jeho autorom je banský inžinier Jennings Cox. V digitálnej knižnici University of Miami sa zachoval originálny lístok s receptom od Jenningsa Coxa.

Zdroj: https://distiller.com/articles/daiquiri-recipe-history

Drink Daiquiri dokonca patril k obľúbeným nápojom spisovateľa Ernesta Hemingwaya či prezidenta  Johna F. Kennedyho. Každoročne 19. júla sa v Spojených štátoch koná Národný deň Daiquiri, keď si ľudia plnia poháre týmto koktejlom. Receptov na jeho prípravu je niekoľko. Základom je však použitie bieleho rumu a limetkovej šťavy – táto kombinácia tvorí základ pravého daiquiri.

Jahodové Daiquiri – ingrediencie:

Recept vám vystačí na 2 poháre.

  • 200 g jahôd
  • 250 g ľadu alebo ľadovej drte
  • 100 ml bieleho rumu
    • Tip od Maja: výborný do Daiquiri, ale napríklad aj do Mojita je Havana Club Anejo 40%
  • 30 ml trstinového sirupu alebo 1 PL trstinového cukru
  • šťava z 1/2 limetky

Inšpirujte sa aj naším predchádzajúcim drinkom: Recept podľa Muža v zástere: Šľahaná káva Dalgona 

Jahodové Daiquiri – postup:

  • Všetky ingrediencie dáme do mixéra a rozmixujeme.
  • Nalejeme do koktejlových pohárov.
  • Ozdobíme jahodou a lístkom mäty.

Na zdravie 🙂 !

Ak by sa vám predsa zažiadal jahodový koláč, Marián alias Muž v zástere má aktuálne na svojej FB profile skvelý recept na Mramorový koláč s tvarohom a jahodami.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť