Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Staráte sa o svoju pleť správne? Doprajte jej maximálnu starostlivosť 

Zdieľať

Správna starostlivosť o pleť sa mnohokrát neskrýva vo výbere toho najkvalitnejšieho produktu, ale v rôznych čiastkových činnostiach. Môže ísť o pravidelné čistenie pleti, návštevu kozmetičky alebo dostatočný pitný režim. Čo ďalšie môžete urobiť pre svoju pleť? 

Pitný režim 

Či už chcete alebo nie, pitný režim je základ. Nezáleží na tom, či sa to týka zdravého životného štýlu všeobecne alebo starostlivosti o pleť. Voda má blahodarné účinky nielen na telo, ale aj na pokožku. Pravidelný a predovšetkým dostatočný pitný režim pomáha pleť vyhladzovať a zvláčňovať a to mnohokrát lepšie než samotné hydratačné krémy. Popíjanie vody navyše odplavuje z organizmu škodlivé látky a bojuje proti prejavom starnutia pleti.  

TIP: Ak máte s pitným režimom problémy, skúste do pohára pridať kúsky ovocia, ako napríklad citrón, limetku alebo jahody. Voda bude mať vďaka tomu svieži nádych a ľahkú ovocnú príchuť. 

Pravidelné čistenie 

Že je pravidelné čistenie kľúčom k zdravšej pleti, ste už iste počuli od svojho obľúbeného influencera. A je to naozaj tak. Pleť počas dňa čelí jednej záťažovej skúške za druhou. Slnečné lúče, silný vietor, smog aj klimatizácia. Nehľadiac na vrstvu líčidiel, ktorú ste si naniesla na tvár ráno. Preto sa nezabudnite večer nielen dôkladne odlíčiť, ale tiež venujte pozornosť dôkladnému čisteniu pleti. S tým vám pomôže napríklad čistiaci gél, olej alebo mlieko. Pleť si čistite aj ráno po prebudení a v oboch prípadoch aplikujte na záver čistiacej rutiny krém na tvár. 

TIP: Ak vás trápia vyrážky alebo aknózna pleť, vyčleňte si na starostlivosť o tvár špeciálny uterák. Ten vymieňajte ideálne každý deň. Aj taká drobnosť môže vašej pleti významne prospieť. 

Kozmetika a masáže 

Do pravidelnej starostlivosti o pleť by malo patriť aj kozmetické ošetrenie pleti a masáž. Pravidelná kozmetika prospieva nielen pokožke, ale a psychike. Ide totiž o veľmi príjemný relax. Súčasťou kozmetiky býva aj masáž tváre, ktorú si však môžete dopriať aj v pohodlí domova. Stačí si kúpiť face roller alebo guasha kameň.  

TIP: Ak sa rozhodnete pre domáce masáže pomocou valčeka či guasha kameňa, nezabudnite si tiež kúpiť špeciálny tvárový olej. Ten masáž ešte spríjemní a navyše dodá pokožke extra porciu vitamínov.  

 

Zdroj obrázka: JLco Julia Amaral / Shutterstock.com