Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Štartujeme 7-dňovú výzvu. Kto sa pridá?

Zdieľať

Ďalší týždeň pred nami. Čas tak rýchlo beží a my sa nestíhame čudovať, ktorú stránku v kalendári otvárame. Užite si s nami týždeň plný príjemnej atmosféry a tešte sa z maličkostí. Štartujeme 7-dňovú výzvu. Kto sa pridá? 

Foto: pexels

PONDELOK

Uvarte si večeru, pusťte si hudbu, zapáľte sviečky a nechajte sa unášať príjemnou atmosférou po prvom pracovnom dni.

Tip zo Sveta ženy: Večera je takisto dôležitá ako obed, len by mala byť podávaná v menšom množstve. Doprajte si dávku zeleniny s malou porciou bielkovín. Teraz počas chladných dní oceníte teplé večere, ideálne pripravené na jednej panvici. Orestujte zeleninu, ku ktorej pridáte uvarený bulgur a kúsok kozieho syra a večera je hotová.

UTOROK

Kúpte si kyticu kvetov alebo izbovú rastlinu a doplňte si zeleň v interiéri.

Tip zo Sveta ženy: Vo váze vynikne len pár stoniek eukalyptu, ktorý dokonca aj krásne prevonia byt. Krásnou, trocha nezvyčajnou je dekoračná rastlina nazývaná aj Strieborný drôtik (Calocephalus), ktorá vydrží pri izbovej teplote. Pomedzi lístočky prepleťte striebornú led reťaz a máte rovno aj hotovú dekoráciu.

Foto: pinterest

STREDA

Dajte si večer bez obrazovky. Žiaden televízor, počítač či telefón, ale vytiahnite stolové hry alebo schúlená do deky sa pusťte do čítania dobrej knihy.

Tip zo Sveta ženy: Vyberte si napríklad z našich knižných tipov na november. Spoločenské hry sa stali hitom v mnohých domácnostiach počas dní, ktoré sme museli stráviť väčšinou doma. Ak ste priaznivcom hier, vyskúšajte napríklad hru čLOVEčina.

ŠTVRTOK

Vytvorte niečo. Skúste niečo upiecť, namaľovať, uštrikovať alebo napísať báseň.

Tip zo Sveta ženy: Inšpirujte sa našimi tipmi, čo sa všetko dá doma kreatívne vymyslieť.

Foto: pexels.com

PIATOK

Pozrite si s rodinou alebo priateľmi film, obklopení príjemnými dekami, vankúšmi a v ruke s dobrým horúcim nápojom.

Tip zo Sveta ženy: Je čas horúcich nápojov. Nemusí to byť len bylinkový či ovocný čaj s medom, uvarte si kakao či horúcu čokoládu. Čoskoro tu máme Vianoce, takže ideálny čas na vianočný punč. Receptov je veľa, vyskúšajte, ktorý bude chutiť práve vám.

SOBOTA

Vychutnajte si pohodové ráno s raňajkami v posteli a počas dňa sa venujte okrem domácich prác niečomu, čo vás baví a máte radi.

Tip zo sveta ženy: Víkend je ideálnym na to, aby sme aktivitám, ktoré máme radi a cez týždeň si ich až tak neužijeme, venovali viac času. Doprajte si svoju obľúbenú šálku kávy bez náhlenia sa za dokončením nejakých úloh. Spomaľte a užívajte chvíľu tu a teraz.

Foto: pexels.com

NEDEĽA

Vyberte sa vonku, do prírody na dlhú prechádzku. Môžte ísť do najbližšieho parku alebo len jednoducho objavovať okolie. Tí zdatnejší sa môžu vybrať na turistický chodník.

Tip zo Sveta ženy: Poznáte tatranskú tradíciu v podobe Tatranského ľadového dómu? Táto atrakcia je spustená od 22.novembra. Zatiaľ je jeho prevádzka prístupná a otvorená denne od 9.00 do 16.15 so vstupom zdarma.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť