Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Súťaž o slovenské sójové sviečky LAVINA

Zdieľať

Ktorá žena by nemilovala sviečky? Príjemne rozvoňajú byt, navodia pohodovú atmosféru a neraz sú aj štýlovým dizajnovým kúskom. Avšak pozor, nie je sviečka ako sviečka.

Benefitov sójového vosku je naozaj mnoho. Vyrába sa zo sójových bôbov, takže je prírodný a vegánsky. Sviečka zo sójového vosku horí až 2x dlhšie v porovnaní s klasickou parafínovou, pretože majú nižšiu teplotu horenia. Aj v tomto smere je teda cena za takúto sviečku opodstatnená.

Sójové sviečky taktiež vypúšťajú svoju arómu postupne, takže sa nemôže stať, že by človek po hodine pálenia sviečku už necítil. Sviečky LAVINA však majú trvácnu a vcelku sýtu vôňu, takže – podľa slov zákazníkov – ju stačí páliť aj kratšie a izba bude ešte dlho rozvoniavať.

Parafínový vosk je lacnejší a sviečky z neho sa teda dostávajú do vcelku inej cenovej kategórie. Parafín sa tiež vyrába ako vedľajší produkt ropného priemyslu. Sójové sviečky produkujú až o 80-90% menej sadzí než parafínová sviečka.

Ako poslednou výhodou je ľahká zmývateľnosť z materiálov, na odstránenie vosku stačí teplá voda a mydlo.

Celý rozhovor s Michalou Santusovou, zakladateľkou LAVINA store nájdete TU.

V spolupráci so slovenskou značkou LAVINA store sme si pre vás pripravili SÚŤAŽ o jedinečné sójové sviečky Nežný hyacint, ktorá prebieha na našom Facebooku aj Instagrame.

Súťaž trvá do nedele 25. 04. 2021 do 20:00

Štítky