Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Viete, ako sa dá príjemne stráviť voľný čas a v rámci neho aj zarobiť peniaze?

Zdieľať

Mnoho žien denne zvláda množstvo výziev a úloh, vrátane starostlivosti o deti a domácnosť. Preto s časom, ktorý im ostáva pre seba majú nielen možnosť, ale aj právo naložiť ako len chcú.

Prečo sa neodmeniť, keď si to zaslúžite? 

Je to tak, veľmi často s a nám stáva, že sa cítime ak nie nedocenenými, tak určite neocenenými vo všetkom, čo musíme počas dňa stíhať v práci a doma. A čo takto voľný čas po práci a „druhej šichte” v domácnosti stráviť tak, že vám prinesie aj nejaké to euro naviac? Čítajte tipy, ako na to a buďte bez obáv, nebudem písať o ďalších náročných úväzkoch naviac, ktoré by ste museli zvládať po tých každodenných kariérnych a rodinných. Mimochodom, z ktorých je platený len ten prvý. Skôr ide o celkom zaujímavé a prínosné voľnočasové aktivity, napríklad aj v štýle príjemného, mierne adrenalínového zážitku napríklad v niektorom zo  spolehlivá online kasina dostupná v Czecha.

Skúste online ponúknuť, čo dokážete

Určite poznáte ľudí, ktorí okrem svojho hlavného jobu majú koníčky, záľuby či vášne, ktoré by mohli po miernom nakopnutí sebavedomia a s troškou zdravej odvahy a investovaného času ponúknuť za peniaze ostatným. Ak nemáte problém doma deťom čokoľvek spichnúť na mašine, vytočiť raz za čas na kruhu nejakú vázičku, kytičku akvarelom na plátno,  či čokoľvek iné kreatívne vytvoriť, skúste to predať. Opäť máme k dispozícii portály, kde sa to dá úplne jednoducho, naozaj stačí najmä chcieť. No a ak nie ste práve kreatívna tvorilka, nevadí, na ďalších portáloch môžete ponúknuť prakticky čokoľvek, čo viete. Výhodou je, že aj „bez papierov”, nemusíte kvôli tomu zakladať živnosť či firmu.

Pouopratujte a to, čo nepotrebujete, predajte

Okrem toho, že upratovanie je fyzickému aj duševnému zdraviu prospešná činnosť, môžete popri tom raz za čas aj zarobiť. A to nemusíte byť práve typický „škrečkovský typ” a nehromadíte čokoľvek až tak, že už strácate prehľad. Ale napríklad veľké jarné upratovanie môže byť príležitosťou vytriediť všetko čo doma nájdete na 3 základné „kôpky”: životne potrebné, na charitu, predateľné. Možno sa budete čudovať, koľko čohokoľvek dokážete doma nielen nakopiť, ale pri upratovaní nájsť a pri selekcii efektívne vytriediť tam, kam to patrí. Všetko, čo podľa vás môžete predať, ponúknite za prijateľnú cenu na niektorom z inzertných portálov, alebo odvezte do najbližšieho kamenného bazáru.

Začnite písať blog

Každý, kto má vášeň pre písanie a z akéhokoľvek dôvodu sa písaním neživí, by mal zvážiť založenie blogu. Iste, ani písaním blogu sa nedajú zarobiť milióny, ale tak, ako pri každej kreatívnej činnosti aj tu platí: trpezlivosť ruže prináša. Ak budete písať dobre, existujú cesty, ako vám vaša kreatívna vášeň dokáže generovať financie. Okrem toho v dnešnom virtuálnom veku sú už príležitostí na blogovanie prakticky neobmedzené a publikovať môže naozaj každý, kto sa vie pripojiť na internet a napísať niečo, čo má hlavu a pätu. Čo je na druhú stranu problém, pretože virtuálny priestor je doslova zaprataný obrovským množstvom slovného odpadu, ktorý nestojí za stratu času pri jeho čítaní. Ak sa ale na písanie cítite, hor sa do toho, ale nie po hlave – inšpirujte a učte sa od najlepších.

Učte, čo viete

Tu už ide o master level, na ktorý okrem znalostí, vedomostí, zručností, skúseností a talentu treba mať aj tie „papiere”, treba naplniť literu zákona, podľa ktorej naozaj nemôže hocikto učiť hocikoho hocičo, čo si zmyslí. Ukážkovým príkladom, ako sa to nemá robiť sú chlapci, ktorí sa bez akéhokoľvek vzdelania, certifikátu, v prípade niektorých činností aj licencie a povinnej praxe vydávajú kade-tade po sociálnych sieťach za finančných maklérov či poradcov. A pritom o investovaní nevedia absolútne nič a len okrádajú dôverčivých ľudí. Ak teda viete, čo viete a máte na to aj „pečiatku”, hor sa do online vyučovania.

Zapojte sa do online prieskumov

Určite to nie je činnosť, ktorá s vás urobí milionárky, ale z pohľadu vynaloženej námahy, času a stupňa „otravnosti” je to celkom zaujímavé vyplnenie voľného času. Na pár klikov nájdete a môžete si vybrať z viacerých webových portálov, ktoré ponúkajú platené online prieskumy. Pred registráciou si pozorne prečítajte podmienky a samozrejme nereagujte na ponuky, ktoré od vás vyžadujú osobné údaje nad rámec nevyhnutných, ktoré sa dajú jednoducho zneužiť, či nebodaj platbu za čokoľvek vopred. Nezanedbateľným benefitom okrem toho, že ide o platenú činnosť je samozrejme to, že si môžete vybrať, do ktorého prieskumu sa zapojíte – ponuka je naozaj pestrá a určite si vyberiete.

Zapojte sa do focus group

Možno sa budete diviť, ale focus group nie sú žiadna novinka. Táto základná metóda marketingového kvalitatívneho výskumu bola použitá po prvý raz už v roku 1941 v USA a dnes je najčastejšie využívaná na zisťovanie názorov ľudí na na nové produkty a služby. Nie je to ale klasický prieskum 1 na 1 – telefonický či fce to face, ide o moderovanú diskusiu 3-15 živých ľudí v miestnosti, ktorí vyjadrujú svoje názory v odpovediach na otázky moderátora. Príležitosti na účasť v rôznych fokusových skupinách nájdete pri troške snahy na internete, podmienkou je fyzická prítomnosť v skupine, toto nie je virtuálna záležitosť. Pretože ide okrem hodnotení odpovedí aj o neverbálne prejavy a skupinové interakcie.

Zahrajte si v online kasíne

Adrenalínová možnosť, ako si vyčistiť po náročnom dni hlavu je návšteva online kasína, kde môžete pokúšať šťastie v nádeji na výhru. Treba si ale dať pozor, aby ste vždy hrali v overenom a bezpečnom kasíne. V každom prípade ale treba mať na pamäti, že ide o hazard a nikto vám pri tejto adrenalínovej zábavke negarantuje výhru. A ani to, že neprepadnete závislosti. Pokiaľ potrebujete rady pri výbere online kasín, máte sa kam obrátiť.