Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Mrazivý triler Upálené dievčatá vám zaručene spôsobí zimomriavky!

Zdieľať

Malá zapadnutá dedinka, v ktorej sa diali kedysi strašné veci. Teraz tam tragicky zomrel farár a na jeho miesto treba náhradu. Bude to osoba, ktorá v minulosti čelila temnote a snaží sa jej  uniknúť? Podarí sa jej na tomto prekliatom mieste odolať silám zla?

Napínavý triler Upálené dievčatá.

Vitajte v dedinke Chapel Croft. Pred päťsto rokmi tu na hranici upálili osem protestantských mučeníkov. Pred tridsiatimi rokmi bez stopy zmizli dve miestne tínedžerky. A pred dvomi mesiacmi vikár miestnej farnosti spáchal samovraždu.

Reverendka Jack Brooksová je slobodná matka, ktorá vychováva štrnásťročnú dcéru a bojuje s výčitkami svedomia. Do Chapel Croft prichádza s túžbou nájsť pokoj a začať nový život. Namiesto toho však nájde miesto zahalené tajomstvom a čudný darček na uvítanie: starú súpravu na vyháňanie diabla a lístok s tajuplným citátom: „Nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, nič nie je utajené, čo by sa neprezvedelo.“

Autorka knihy C. J. Tudorová

Čím lepšie Jack a jej dcéra Flo spoznávajú dedinu a jej čudných obyvateľov, tým hlbšie ich miestni vťahujú do svojich roztržiek, tajomstiev a podozrení. A keď sa Flo v starej kaplnke stane svedkyňou znepokojujúcich výjavov, napokon pochopí, že sú duchovia, ktorí sa nemienia odobrať na večný odpočinok. V dedine, kde všetci majú čo chrániť, je každý nejako spojený s krvavou minulosťou, a
pravda nemusí priniesť nič dobré.

C.J.Tudorová už v predchádzajúcich knihách dokázala, že vie veľmi umne a premyslene vystavať
zápletku, ale silná je najmä vo vykreslení atmosféry. Tiesnivej, strašidelnej, až hororovej, takže pri čítaní vám bude miestami behať mráz po chrbte.

Postupne rozohráva príbeh, pribúdajú záhady spojené s dedinkou, jej históriou i niekdajšími obyvateľmi. Objavujú sa desivé momenty, nočné mory, zjavenia, nečakané zvraty. Reverendka Jack a jej dcéra Flo sa snažia zapadnúť, získať si svoje miesto v komunite.

C. J. Tudorová žije v anglickom Nottinghame so svojím partnerom a s dcérou. V minulosti pracovala ako reklamná textárka a televízna hlásateľka, na živobytie si zarábala aj dabingom a vodením psov na prechádzky. V súčasnosti ju teší, že môže písať na plný úväzok. Jej prvotina Kriedové správy (IKAR 2018) sa stala svetovým bestsellerom.

„Nie som veriaca – s kostolmi mám skúsenosť iba vďaka niekoľkým krstom a dožinkovým slávnostiam. Pri spomienke na ne ma ešte aj dnes bolí zadok, takže napísať knihu, ktorej hlavnou postavou je farárka, bola pre mňa jednoznačne zaujímavá výzva,“ usmieva sa autorka.

Milan Buno, knižný publicista

Upálené dievčatá: https://www.bux.sk/knihy/640917-upalene-dievcata.html
Audio: https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-upalene-dievcata-cjtudorova