Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Vplyv moderného života na zdravie vlasov

Zdieľať

Negatívne následky moderného života, často krát ovplyvneného stresom, sú automaticky viditeľné na pokožke tváre. Abnormality sa môžu objaviť aj na pokožke hlavy. Mastnota, krehkosť, jemnosť, vypadávanie, svrbenie vlasovej pokožky sú znakmi toho, že sa niečo deje. Kým siahneme po zázračnom šampóne, kúre na vlasy, ampulkách, prípadne vitamínoch, je vhodné sa na to celé pozrieť komplexne. 

Foto: freepik.com

Estetická úroveň často krát možno stlmí, potlačí problémy, ale nemusí ich vyriešiť komplexne a dlhodobo. Dôležité je venovať pozornosť pokožke hlavy a overiť správnu činnosť pilosebaceóznej jednotky, ktorá sa skladá z mazovej žľazy napojenej na vlasový kanálik. Je to účinný krok na zachovanie zdravého stavu vlasov a pokožky hlavy. Zdravie našich vlasov a pokožky na hlave sa dá veľmi rýchlo a bezbolestne vyšetriť. Vedeli ste o tom?

Vlasovú diagnostiku sme vyskúšali na vlastnej koži. Je to bezbolestná metóda určenia stavu pokožky hlavy a vlasov. Prostredníctvom prístroja DERMOVISOR x200, ktorý dokáže zväčšiť vlasovú pokožku 200 krát, umožní odbornému konzultantovi presnejšie určiť poruchu vlasovej pokožky a navrhnúť individuálnu liečbu. Čo všetko sa počas diagnostiky zisťuje?

Kontrola stavu pokožky hlavy a vlasov

Foto: dermoconsultant.sk

1. Zisťovanie stavu otvorov pilosebaceóznej jednotky, pretože len z čistých otvorov môžu rásť zdravé vlasy.

2. Zistenie priemeru rastúceho vlasu.

3. Zistenie stavu vlasovej pokožky, či je prítomné podráždenie, olupovanie alebo iná reakcia.

4. Zistenie činnosti mazových žliaz, či je prítomné nadmerné množstvo mazu.

5. Zistenie stavu vlasových cibuliek.

6. Zistenie, či je výživa vlasových cibuliek dostatočná.

Komu sa odporúča táto diagnostika?

Odporúča sa všetkým, ktorí počas rokov zaznamenali zmenu v stave vlasovej pokožky. Je vhodné túto diagnostiku absolvovať preventívne každú jar a jeseň. Je známe, že práve počas zmien ročného obdobia leto-teplo a zima-chlad dochádza k zhoršeniu porúch vlasovej pokožky.

Na zachovanie správnej činnosti pilosebaceóznej jednotky je z dlhodobého hľadiska potrebné dodržiavať určité podmienky:

Ak vás táto diagnostika zaujala, bezplatne sa na ňu môžete objednať v rámci Slovenska vo vybraných lekárňach.

Aktuálne prebieha súťaž na našej FB stránke o 2 zaujímavé produkty.

SL čistič vlasov 

SL čistič vlasov obsahuje dermoaktívne látky, ktoré sú schopné správne vyčistiť pokožku hlavy a výstup vlasového folikulu a mazových žliaz, čím podporujú adekvátny prísun kyslíka do pokožky bez porušenia ochrannej vrstvy alebo zmeny pH pokožky.

AKTÍVNE ZLOŽKY: LEVANDUĽA – osviežujúci, dezinfekčný a čistiaci účinok; CITRÓN – antiseptikum a osviežujúci účinok; SLEZ – zvláčňujúci, relaxačný a čistiaci účinok na pokožku; CAJEPUT – antimykotický účinok.

Výživový doplnok Vital Plus Active CAPS sa stará o zdravie vlasov, pokožky a nechtov. Extrakt z prosa a obsah cysteínu rekonštruujú jeho účinok na biosyntézu kreatínu. Prítomnosť Niacínu a Biotínu je užitočná na normalizáciu a prevenciu odlupovania pokožky.

Zapojte sa do súťaže tu.

Zdroj: www.vitalplusactive.sk