Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Vyrazte na cyklistiku štýlovo na špičkovom elektrobicykli! 

Zdieľať

Očarilo vás bicyklovanie natoľko, že chcete investovať do cyklistického oblečenia a možno aj nového bicykla? Nie je sa čo čudovať. Cyklistických chodníkov pribúda a na naše zdravie má tento šport nespochybniteľné benefity. Máme pre vás niekoľko tipov, v čom sa budete cítiť v lete na bicykli pohodlne a poradíme vám, ako dať bicyklovaniu novú úroveň a užiť si ho ešte viac.  

Ako sa správne obliecť na bicykel?  

Nie je nič horšie ako jazda pokazená nevhodne zvoleným oblečením. Nenechajte si jazdu pokaziť. Poradíme vám, ako sa obliecť, aby vám nebolo ani zima, ani príliš teplo.  

Cyklistické tričko alebo dres 

Je dôležité, aby bolo vyrobené z kvalitného materiálu, ktorý bude držať pot od tela a bude mať dobré odvetrávanie. Vy sa vďaka tomu budete cítiť pohodlne a hoci sa pri náročnejších trasách na bicykli možno zapotíte, vaša pokožka bude v suchu.  

elektrobicykel 

Zdroj foto: Schepniy photography / Shutterstock.com 

Cyklistické nohavice a kraťasy  

Pri nich treba obzvlášť dbať na výber v prípade, ak plánujete dlhé trasy. V správnych cyklo nohaviciach, či už krátkych alebo dlhých, sa budete cítiť komfortne v oblasti sedla aj po dlhej jazde.  

Cyklistická prilba 

Ide o najdôležitejší bezpečnostný prvok vášho cyklo outfitu. Kupujte ju podľa toho, aké trasy jazdíte. Je totiž rozdiel, či ste skôr cestná cyklistka alebo máte v obľube radšej lesný terén, ktorý brázdite na horských bicykloch. Ak si neviete vybrať, nechajte si poradiť odborníkmi v špecializovaných obchodoch alebo eshopoch.  

Mnohí cyklisti nedajú dopustiť ani na rukavice z pevného materiálušportové okuliare, ktoré vás ochránia v prípade možnej nehody, ale aj počas jazdy “nehostinným” terénom (pred poškriabaním od konárov a pod.).  

Buďte štýlové aj pri bicyklovaní 

Cítite sa lepšie a motivovanejšie v štýlovom oblečení? Ide to aj pri cyklistike. Mnohí výrobcovia oblečenia ponúkajú cyklistické sety, vďaka ktorým budete zladená ako profesionálna cyklistka.  

Elektrobicykel nie je len pre staršie ročníky 

Nenechajte sa pomýliť a odradiť predsudkami, ktoré dávnejšie o elektrobicykloch kolovali. Nie, elektrobicykle nie sú vhodné len pre vyššie ročníky, pretože im motor uľahčuje šliapanie do pedálov. Špičkový elektrobicykel je ideálny pre všetkých, a teda aj pre vás. Prečo? 

  • Pomôže vám v náročnejšom teréne aj pri dlhých trasách a vy tak vydržíte bicyklovať oveľa dlhšie. 
  • Nemusíte sa báť, že budete športovať menej. Aj napriek pohonu vykonávate pohyb, ktorý je stále prospešný pre vaše zdravie. 
  • Elektrobicykel je vhodný aj na dlhšie dochádzanie do práce. Vy ho tak môžete v niektoré dni vymeniť za auto a správať sa viac ohľaduplne k prírode. 

Odrádza vás vyššia cena elektrobicyklov?  

Ak vás odrádza cena nových modelov, môžete sa zamerať aj na kúpu z overených bazárov. Bazárové elektrobicykle sú vďaka prísnej servisnej kontrole v špičkovom stave, pričom ich cena je podstatne nižšia ako pri nových kusoch. Zahoďte obavy  – nízka cena tu v žiadnom prípade nie je na úkor kvality.  

elektrobicykel 

Zdroj foto: VGstockstudio / Shutterstock.com 

Okrem špecializovaných bazárov samozrejme nájdete aj množstvo ponúk na iných marketplace (napr. Facebook, Bazoš a iné platformy). Tu však buďte obozretní a pred kúpou si zistite niekoľko podstatných vecí. Medzi najzákladnejšie otázky, ktoré by ste mali predávajúcemu pokladať patrí:  

  • Aký je dôvod predaja daného bazárového bicykla? Nie je ním napr. poškodenie?  
  • Boli už nejaké súčasti, resp. komponenty vymieňané?  
  • Aký starý je model predávaného bazárového elektrobicykla? 
  • Koľko kilometrov má bike najazdených?  

Chcete elektrobicykel najskôr vyskúšať?  

Vyberte sa na výlet a zároveň otestujte, či vás elektrobicykel presvedčí ešte predtým, ako sa rozhodnete do jeho kúpy vložiť balík peňazí. Požičovňa bicyklov v Bratislave je jednou z možností, ako spojiť príjemné s užitočným. Stačí si už len vybrať cyklotrasu a vyraziť spoznávať nové neprebádané lokality, či už v blízkosti nášho hlavného mesta alebo v iných častiach malebného Slovenska.