Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zabudnite na klasické torty a zákusky. Nanuky do ruky sú hotovou revolúciou medzi cukrovinkami! Už ste ich ochutnali?

Zdieľať

Ruku na srdce, neexistuje žena, ktorá by neľúbila sladké. A ak, tak ste skutočne len svetlou výnimkou. Pre vás ostatné, maškrtníčky, máme tip na ikonické a f-a-n-t-a-s-t-i-c-k-é Nanuky do ruky, ktorým na 100% podľahnete. Prekrásny dizajn, chrumkavá belgická čokoláda a pod ňou rozplývajúca sa šťavnatá plnka. Aj vám už tečú slinky?

Dominika, prezraďte nám, kto stojí za značkou Nanuky do ruky?

Celý koncept momentálne zastrešujeme štyria partneri, avšak musím podotknúť, že nejde len tak o štyroch náhodných okoloidúcich, ktorí sa dohodli, že pôjdu spolu do podnikania. Je v tom oveľa viac, ako len „biznis“. Sme dve sestry spolu s manželmi a každý jeden z nás videl v Nanukoch do ruky od začiatku veľký potenciál.

Ako tento nápad vznikol a prečo práve „pečené nanuky“?

Nápad s Nanukmi do ruky som dostala ja, Dominika, paradoxne v čase COVIDU, kedy sme boli všetci doma a gastropriemysel zostal stáť „vo vzduchu“. Končila som vysokú školu a mala som chvíľku pred svadbou. Ako každá nevesta, hľadala som výnimočné kúsky, ktoré oslovia hostí a tak som snorila inšpirácie na sociálnych sieťach. A našla som to! Oslovili ma zahraničné stránky práve s týmito „koláčikmi na paličke“. Veľmi som to chcela na svadbe, avšak nenašla som nikoho, kto by mi to bol ochotný pripraviť. Dostali sme nápad, že to skúsime spraviť svojpomocne. A tu to celé začalo. Ja som zavesila svoje výtvory na sociálnu sieť a Nanuky do ruky si našli svojich prvých fanúšikov.

Ako vyzerá celý proces výroby? Viete nám ho nejako zjednodušene opísať?

Najskôr sa musí pripraviť cesto, ktoré sa dochucuje podľa jednotlivých príchutí. Príchute sme si vytvorili sami, teda používame vlastnú receptúru. Následne sa táto hmota natlačí do foriem a dá zamrznúť. Keď sú nanuky stuhnuté, roztopíme si belgickú čokoládu a následne v nej obalíme nanuky. Zdobenie prispôsobujeme podľa požiadaviek zákazníka, ale najradšej sme, keď sa môžeme vyblázniť podľa našich predstáv. Tak isto si môže zákazník zvoliť personalizovanie, teda nápis na nanukoch. Našou prioritou je vždy zákazník, takže vždy sa snažíme splniť každé prianie.

Čo všetko ponúkate a po čom je najväčší dopyt?

Našim hlavným produktom sú a vždy budú Nanuky do ruky. Je pravdou, že sem-tam príde požiadavka na tortu alebo francúzske dezerty, ale 99% sú to naše nanuky.

Čo sa týka Nanukov do ruky, zákazník má možnosť si vybrať zo širokej škály príchutí, ako aj typy čokolády alebo ako som už spomínala, nápis na nanukoch. Máme aj limitované edície príchutí, napríklad cez zimu pomaranč/škorica, Pikao a na Deň matiek je to zase tiramisu. Neustále sa snažíme inovovať a prichádzať s niečím novým/lepším pre našich zákazníkov.

Najväčší dopyt je po príchuti slaný karamel a malina. Cez zimu to bolo zase oreo-perník a slaný karamel, takže dopyt závisí od viacerých faktorov. A aby som nezabudla, personalizácia a marshmallow k Nanukom do ruky idú ruka v ruke posledné týždne.

Aká je cena nanukov a aké príchute ponúkate? Robíte aj veci na zákazku?

Cena jedného Nanuku do ruky je 3€. V tejto cene je zahrnuté balenie, zdobenie, či personalizovanie. Príchute sú momentálne dostupné v šiestich variantoch a to je: Malina, Jahoda-Nutella, Oreo-Perník, Slaný karamel, Reese´s, Monkey. Ale ako som uviedla vyššie, robíme aj limitované edície.

Všetky naše Nanuky do ruky sú robené na objednávku, čiže iba na zákazku. Je to z dôvodu, že momentálne pracujeme na otvorení prevádzky v Trnave, aby si ľudia mohli prísť vychutnať naše Nanuky do ruky kedykoľvek.

Čím sa inšpirujete pri tvorbe nových chutí alebo dizajnov?

Odmalička mňa aj moju sestru viedla mamina či už k pečeniu alebo móde. Tá rozmanitosť, množstvo kombinácií, variantov a farieb. V tom sme sa našli a myslím, že aj to je dôvod, prečo nás Nanuky do ruky stále bavia. Každý jeden nanuk je originálny, skúšame a ladíme nové suroviny a to nás na tom baví. Je to niečo, kde sa môže prejaviť náš zmysel pre detail.

Je možná aj nejaká vegánska, bezmliečna alebo bezlepková verzia?

Všetky naše Nanuky do ruky tvoríme s bezlaktózovým mliekom, takže keď má niekto alergiu na laktózu, vždy odporučíme horkú čokoládu a príchuť, kde komponenty neobsahujú laktózu. Bezlepkové varianty sme už skúšali, avšak vtedy po nich nebol až taký veľký dopyt. Momentálne uvažujeme o nejakej akcii, kde zaradíme bezlepkové Nanuky do ruky do ponuky. Vegánska forma v našom prípade nie je možná, ale ani dopyt po tomto type zatiaľ nebol.

SKVELÁ SPRÁVA! Aktuálne si môžete zasúťažiť o BALÍČEK Nanukov do ruky na NAŠOM INSTAGRAME. Splňte jednoduché pravidlá a možno PRÁVE VY si budete o pár dní pochutnávať na fantastických netradičných nanučikoch.

Už ste Nanuky do ruky chutnali? Ktorý vám chutil najviac? Napíšte nám komentár, sme zvedavé. ♥

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť