Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zariaďte si predsieň očami interiérových dizajnérov 

Zdieľať

Predsieň je miestom, v ktorom sa síce nezdržujeme dlho, ale napriek tomu si zaslúži našu pozornosť. Je to prvý kontakt pri vstupe do domu alebo bytu, preto by mala pôsobiť príjemným dojmom. Stačí zopár zmien a z miestnosti, ktorá vás víta pri príchode domov a zároveň je posledným miestom pri odchode z domu, sa stane krásny a zaujímavý priestor. Nechajte si poradiť tipmi od interiérových dizajnérov. 

Vyplňte stenu 

Do predsiene sa hodí zrkadlo, ktoré v ozdobnom ráme krásne vynikne a dokonca opticky zväčší miestnosť. Namiesto zrkadla môžete stenu dekorovať obrazom alebo nástennou galériou z fotiek či plagátov. Stenu môžete vyplniť aj zaujímavým doplnkom. Čo poviete na nápad so surfom, ktorý skvele ladí s obrazom a ďalšími doplnkami? Nám sa veľmi páči :). 

predsieň

Pozrite si aj ďalšie skvelé tipy, ako vyplniť prázdnu stenu

Pridajte dekorácie  

V predsieni vyniknú bytové doplnky, akými sú vysoké, pestrofarebné vázy, izbové rastliny v dizajnovom črepníku, lampy. Ak máte možnosť, dekorujte konzolový stolík týmito dekoráciami. Niektoré z nich umiestnite aj mimo neho, efekt bude ohromujúci. Ak nemáte stolík, tak umiestnite doplnky do prázdnych rohov a na miesta, na ktorých vyniknú a nebudú prekážať. Ak máte malý priestor, tak skúste možnosť závesných dekorácií. Aj to je jedna z možností. 

dekorácie a doplnky

Mixujte doplnky 

Dekorácie a bytové doplnky mixujte. Miešajte rôzne textúry, tvary, s rôznym stupňom lesku. Toto aranžovanie vnesie do predsiene originalitu. Umiestnite napríklad vysoké sviečky vedľa veľkej hlinenej vázy. Nebojte sa lesku a doplnkov v zlatej či striebornej. Lesk je túto sezónu veľkým trendom.  

Zasvieťte štýlovým osvetlením 

Osvetlenie nie je len praktickou záležitosťou. Vyberte si do predsiene svietidlá, ktoré sa líšia tvarom či materiálom, kombinujte žiarovky rôznych farieb a výkonu. Tienidlo s krištáľmi krásne rozptýli v miestnosti svetlo, stojaca lampa so skleneným tienidlom osvetlí vybranú časť, v ktorej je umiestnená. Premyslite si, na aký úžitok, v akej časti miestnosti potrebujete svetlo silnejšie, v akej tlmenejšie. Podľa toho umiestnite vhodné osvetlenie.  

osvetlenie v predsieni

Nezabudnite na praktický drobný nábytok

Predsieň je priestorom, v ktorom častokrát nechávame bundy a kabáty, obuv a ostatné doplnky (napríklad dáždniky). Zvážte svoj priestor, ktorý máte k dispozícii a zariaďte si ho vhodným drobným nábytkom. Konzolové stolíky, stojace skrinky, závesné systémy, možnosti na sedenie – taburetka, kreslo či lavička. V predsieni sa zídu aj rôzne druhy úložných systémov – stojany, košíky a boxy, v ktorých si uložíte všetko potrebné.   

predsieň

Ako bonus sme si pripravili pre vás ešte dva špeciálne tipy. Pokiaľ by ste aj chceli v predsieni kvety, ale nemáte ich alebo len nemáte možnosť ako ich v predsieni umiestniť, tak si pomôžte kvetinovou tapetou či nálepkami na stenu s motívom izbových rastlín. Predsieň zvykne mať niekedy aj svoje obmedzenia – veľkosť priestoru. Ak je vaša predsieň príliš malá alebo úzka, tak by vás mohol zaujať skvelý trik. Zo starého stolíka použitá len jeho časť s dvoma nohami pripevnená o stenu, ktorá poslúži ako odkladací alebo dekoračný priestor. Čo poviete?

predsieň tipy

Zdroj foto: pinterest.com