Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Vyrobte si dekorácie do bytu z drevených korálok

Zdieľať

Hľadáte inšpiráciu, ako ozvláštniť interiér? Pozrite si zaujímavé tipy na doplnky a dekorácie s prírodným nádychom v tomto článku, možno sa inšpirujete aj vy. Hlavným materiálom budú drevené korálky.  

Drevo je príjemný materiál, ktorý svojou štruktúrou a farbou prináša do priestoru teplo a útulno. Ak máte radi doplnky a dekorácie prírodného štýlu, niečo nové aktuálne hľadáte do svojho interiéru na osvieženie, stačí ak si kúpite drevené korálky (môžu byť aj v rôznych veľkostiach) a spolu s nami sa pustite do tvorenia.

DYI dekorácia: Váza z drevených korálok

Minimalistická a jednoduchá. Aj takto by sa dala nazvať táto dekorácia č.1, ktorú sa mi z drevených korálok podarilo vytvoriť. Použila som drevené korálky s priemerom 2 cm a priemerom otvoru 1 cm. Na drevenú vázu, ktorú vidíte na obrázku som potrebovala celkovo 24 drevených korálok. Postup je nasledovný. Najprv si vytvoríte 8 rovnakých spojov z 3 drevených korálok. Tie následne zlepíte do tvaru vázy. Na spojenie mi poslúžila tavná pištoľ, ale skúsiť môžete aj lepidlo na drevo. Váza je krásna sama o sebe, ale skvele ju doplní aj vetvička alebo steblá suchej trávy. Aranžovanie je už na vás.

DYI dekorácia: Podšálka

dekorácia z drevených korálok

Ak nemáte radi, ak sa vám na stolíku objavia stopy po rôznych nápojoch, tak si jednoducho vyrobte podšálku z drevených korálok. Budete na to potrebovať len prírodný špagát a drevené korálky. Pod šálku s priemerom 6 cm som potrebovala spolu 17 drevených korálok. Na väčší kruh som použila 12 drevených korálok a na vnútorný kruh 5 korálok. Stačí ich navliecť na prírodný špagát. Pre lepšiu a pevnejšiu stabilitu môžete tieto dva kruhy zlepiť v spojoch.

DYI dekorácia: Svietnik/ Držiak na sviečku

dekorácie_drevené korálky

Samotnej sviečke môže robiť spoločnosť jednoduchý svietnik, resp. držiak na sviečku z drevených korálok. Závisí od toho, akú hrúbku má vaša sviečka. Ja som na sviečku s priemerom 5 cm použila 12 drevených korálok. Navliekla som ich na špagát a hotový kruh z korálok som prevliekla cez sviečku. Je to pekný detail, ktorý spolu s ostatnými doplnkami z drevených korálok bude dokonal ladiť.

Ďalšie nápady a inšpirácie na tvorbu dekorácií z drevených korálok

dekorácie z drevených korálok

Foto: pinterest.com

Ďalšie zaujímavé tipy na tvorbu dekorácií a doplnkov z drevených korálok nájdete na pintereste. Ak prázdnu sklenenú nádobu oblepíte zvonku drevenými korálkami, vznikne vám nádherná váza, do ktorej tentokrát môžete vložiť aj živé kvety s vodou. S použitím farieb na drevo si môžete klasické drevené korálky zafarbiť na ľubovoľnú farbu. Z rolky papiera si odstrihnite pás, ktorý zafarbite rovnakou farbou ako korálky a tie postupne nalepte na obvod papierovej rolky zvonku. Vlastnoručne vyrobený svietnik bude vyzerať ako krásny dizajnérsky kúsok. Nový závan v domácnosti vám môže priniesť aj jednoduchý veniec z drevených korálok, ktorý si môžete doplniť vetvičkou. Zišiel by sa vám držiak na utierky či uteráky na ruky? Vyrobte si ho z drevených korálok a z kúska starého opasku.

Inšpirovali sme vás? Ak áno, pokojne nám pošlite svoje výtvory. Budeme sa tešiť!

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť