Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako premeniť svoju kúpeľňu na súkromné wellness

Zdieľať

Vstúpte do svojej kúpeľne s pocitom akoby ste boli vo wellness. Rozmaznávajte svoje zmysly a doprajte si ten príjemný pocit, vďaka ktorému si oddýchne telo, myseľ aj duša. Ako si z vlastnej kúpeľne spraviť súkromné wellness bez veľkých nákladov? Pozrite si tieto tipy. 

Vzhľad a čistota  

V prvom rade si dajte záležať na čistote vašej kúpeľne. Prejdite jednotlivé plochy umývadla, vane či sprchovacieho kútu, kachličky alebo iný obklad, podlahu. Aj malé úpravy dodajú tú správnu atmosféru akoby ste boli vo wellness. Pomôcť vám môžu napríklad tieto triky. Pekne poskladajte a uložte si menšie aj väčšie uteráky do skriniek a na police. Zároveň aj na oko dobre pôsobí uloženie malých uterákov na tvár v úložnom koši alebo boxe. Inšpirujte sa Luckou z @peknebyvat a jej videom:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bývanie | DIY inšpirácie (@peknebyvat)

Pokračujte uložením vecí, ktoré v kúpeľni používate, do dóz, krabičiek, organizérov. Pekne usporiadané veci a všetko na svojom mieste vytvorí harmóniu v priestore. Ak potrebujete inšpiráciu, pozrite si video od @minidiamondblog, ktorá sa téme organizovania vecí v domácnosti venuje. Ako rieši kúpeľňu a usporiadanie vecí v nej nájdete tu: 

 

Relaxačné prvky

Keď máte priestor v kúpeľni pekne usporiadaný, môžete tvoriť “wellness vzhľad” doplnením tých správnych relaxačných prvkov.  

Umiestnite si na dostupné miesto difúzer, vonné tyčinky alebo aromalampu, vďaka čomu sa bude vo vašej kúpeľni šíriť príjemná vôňa. Vyberte si esenciálny olej, ktorý podporí relaxáciu vášho tela, duše aj mysle. Ideálne sú oleje s obsahom levandule, ale aj harmančeka či bergamotu.  

Nezabúdajte na zeleň. Vyberte si z druhov, ktorým vyhovuje vlhké prostredie. Pozrite si prehľad izbových rastlín, ktoré sa hodia do kúpeľne. 

rastliny vhodné do kúpeľne

Wellness atmosféru doplňte príjemnou hudbou, pri ktorej sa viete uvoľniť. Zároveň myslite aj na svetlo. Namiesto ostrého a výrazného osvetlenia uprednostnite tlmené svetlo alebo svetlo sviečok.   

Pokiaľ nemáte vaňu a nemáte možnosť si dopriať kúpeľ, nevadí, aj v sprchovacom kúte sa dá relaxovať. Stačí si do sprchy nainštalovať sprchovaciu hlavicu s funkciou masáže a relaxácie. Striedajte prúd vody a teplotu. Po kúpeli či sprche si doprajte ten príjemný pocit vkĺznuť do mäkkého príjemného župana a papúč. Príjemné materiály na dotyk sú veľmi dôležité, doprajú vám pohodlie a komfort. Budete sa cítiť uvoľnene a príjemne.  

Idete do toho s nami? Vytvoríte si aj vy svoje súkromné wellness u seba doma? Ak sa vám naše tipy páčili, pošlite tento článok svojim známym.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť