Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Netflix tipy, ktoré vás zabavia aj inšpirujú

Zdieľať

Vyložiť nohy, nechať všetky starosti za hlavou a len tak vypnúť pri skvelej komédii, dobrom filme alebo zaujímavej reality show. Spravili sme výber tipov na Netflixe, ktoré vás zabavia, ale aj inšpirujú. 

I Feel Pretty/ Jsem Božská

V hlavnej úlohe Amy Schumerová si zahrá mladú ženu Renee, ktorej chýba sebadôvera. Necíti sa vo svojom tele dobre a sebaisto, až kým sa stane nehoda. Pri hodine spinningu spadne Renee z bicykla a od tej chvíle sa niečo zmení. Stratí vedomie a po tom, čo sa preberie, je všetko inak ako doteraz. Začne sa správať sebavedome, užívať si naplno život bez pochybností a považovať sa za krásnu a chytrú ženu. Avšak pre okolie je stále tou istou Renee. Jediné, čo sa zmenilo, je jej vnímanie samej seba. Odporúčame ako pohodovú komédiu na voľný večer.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa I Feel Pretty (@ifeelpretty)

The Hustle/ Podfukárky

Obe sú podvodníčky, každá v iných vodách. Kým Penny (herečka Rebel Wilson) sa pretĺka svetom a okráda mužov ako príde, tak Josephine (herečka Anne Hathway) zvádza a premyslene okráda bohatých mužov zo smotánky. Cesty oboch podvodníčok sa spoja. Josephine sa chce Penny zbaviť, ale to sa jej nepodarí, a tak prichádza na rad stávka. Vyhrá tá, ktorá získa pol milióna od miliardára – tvorcu aplikácií. Každá z nich má svoju stratégiu, ale má ju aj obeť súboja oboch podvodníčok – samotný miliardár.  Ak máte radi humor herečky Rebel Wilson, tak je to film pre vás.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Hustle (@hustlemovie)

Jesť, meditovať, milovať

Liz (Julia Roberts) sa po rozvode rozhodne hľadať zmysel života inde. Opúšťa svoju prácu, život v New Yorku a vydáva sa na cestu. Navštívi Taliansko, Indiu aj Bali. Vďaka týmto krajinám a ľuďom, ktorých tam stretne si dáva opäť svoj život do poriadku. Vychutnáva si život, potešenie z jedla, učí sa nové jazyky, pochopí zmysel meditácií a vďaka tomu aj tajomstvo pokory a odpustenia aj voči samej sebe. Nakoniec sa stretne aj s hlavným zmyslom života – láskou. Naučí sa aj milovať? Film je natočený podľa knihy Elizabeth Gilbert. Je tak trochu drámou aj romantikou. Ak hľadáte hlbší zmysel, nielen oddychový film, tak vás určite nesklame.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ria_lovemovie (@ilovemov_ie)

Radioaktivita

Príbeh Marie Curie – geniálnej a oddanej vedkyne, ktorá získala Nobelovu cenu. Film Radioactive je biografiou Marie nielen ako vedkyne, ale aj ako matky a manželky. Vytrvalá, odhodlaná Marie Curie objavila dve rádioaktívne častice – polónium a rádium a zaslúžila sa tak o prelomové objavy v oblasti fyziky a chémie. Film poukazuje aj na ťažkosti, ktoré sprevádzali Marie pri jej výskume, ako financovanie jej výskumu bolo často odmietnuté len preto, že bola žena. Jej objavy sa podieľajú na veľkých zmenách v medicíne, ktoré zachránili a zachraňujú životy. Jej spoločná práca s manželom Pierrom už navždy zmenili svet.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @radioactive_film

Goop Lab s Gwyneth Paltrow/ časť Mrazivá náruč

Už v roku 2008 spustila Gwyneth Paltrow posielanie týždňových newslettrov zo svojej kuchyne. Odvtedy sa posielanie newslettrov rozrástlo na modernú lifestylovú značku s názvom Goop Lab. Nie je to len magazín, kde môžete čítať aj o kontroverzných a tabu témach, ale aj obchod, podcasty a dokonca vlastná show na Netflixe. Odporúčame časť „Mrazivá náruč“, v ktorej je hosťom ľadový muž Wim Hof, autor Wim Hofovej metódy. Sú spomenuté jeho skúsenosti, vedecké štúdie, na ktorých spolupracoval a tri hlavné piliere jeho metódy: dychové techniky, postupné vystavovanie sa chladu, nastavenie mysle. Ľudia z Goop Lab (editori, výskumníci, manažéri) si vyskúšajú Hofovu metódu na vlastnej koži. Osobitne si pozornosť zaslúžila šéfredaktorka Goop, ktorej po pôrode diagnostikovali panickú poruchu a úzkosť. Podarí sa jej vďaka Hofovej metóde ovládnuť hormonálnu nerovnováhu? Čelíte nadmernému stresu? Tak si určite pozrite tento diel!

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Goop Lab (@thegooplabfan)

Nadiya kouzlí v kuchyni

Ak nemáte čas na varenie, tak kuchárska hviezda Nadiya vám ukáže niekoľko receptov na rýchle a chutné jedlá spolu so svojimi blízkymi. Na Netflixe je dostupná 1. séria a 7 dielov. Páči sa nám, ako Nadiya varí a pripravuje jedlá. Show je spracovaná tak, že jedlá sú pestré. Dozviete sa, ako pripraviť domáce cestoviny, pripraviť „rýchlovky“, keď príde nečakaná návšteva, chutné nákypy a jedlá pre celú rodinu, sladké či slané a jedlá z jednej panvice. Každá časť má do 30 minút, takže nenáročné na čas. Môžete sa inšpirovať. Kto chce nakuknúť viac do tajov pečenia, k dispozícii je aj show Nadiya pečie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nadiya (@nadiyajhussain)

Ste nadšencom a milovníkom bývania? Tak tieto tipy sú pre vás.

Domov ako zo sna

Studio McGee robí kúzelné premeny domov a bytov rôznych štýlov. Na  Netflixe nájdete 2 série. V prvej sérii nájdete diely o tom, ako presvetliť priestor, vytvoriť honosné sídlo, renovovať izbu na domáce kino, vytvoriť oázu pokoja z domu z 50. rokov, renovovať historický dom, ako sa  pustiť do prerábky kuchyne. V druhej sérii na vás čaká 6 dielov, každý je iný, každý niečím výnimočný, a to nielen samotnou prerábkou, ale aj jednotlivými detailmi. Spolu so Studio McGee sa dostanete do návrhov a realizácie premeny kúpeľne na domáce kúpele, vytvorenie spálne v havajskom štýle, ale aj ako sa dá použiť bohémsky a moderný štýl v chalupe.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Studio McGee (@studiomcgee)

Co přináší radost

Show, v ktorej Marie Kondo predstavuje svoju stratégiu kúzelného upratovania/organizácie domácnosti a priestoru, v ktorom žijeme. Vďaka tomuto upratovaniu sa ľuďom, ktorých navštívi podarí nájsť rovnováhu medzi osobným a pracovným životom. Navštívi tri rôzne rodiny s troma rôznymi osudmi a životnými štýlmi. Vo všetkých troch prípadoch však uplatní jedno a to isté – pravidlá KonMari metódy. Je to reality show, čiže Marie Kondo môžete vidieť pri konkrétnych situáciách, z ktorých si môžete zobrať príklad.

Druhý formát takisto s Marie Kondo má názov Veľký úklid s Marií Kondo. Tvorí ho 8 dielov, v ktorých okrem samotnej reality show uvidíte Marie ako lektorku kúzelného upratovania. Ukazuje mnohé praktické tipy, ktoré môžete vo svojej domácnosti aplikovať na to, aby priestor bol lepšie usporiadaný a organizovaný.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marie Kondo (@mariekondo)

 

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť