Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Pozrite si 7 najlepších filmov o svadbe, ktoré vás pobavia

Zdieľať

Máme tu máj – lásky čas. Štartuje zároveň aj obdobie svadieb. Či už chystáte vlastnú alebo plánujete ísť ako hosť, nalaďte sa týmto výberom romantických komédií, ktorých je hlavnou tematikou svadba. Môžete sa inšpirovať svadobnými prípravami, výzdobou, šatami alebo svadobným menu.

Láska, svadba, manželstvo

Ava (Mandy Moore) je manželskou poradkyňou, pomáha druhým zachraňovať ich vzťahy. Ona sama má milujúceho manžela, krásnu svadbu za sebou po vzore svojich rodičov. Keď sa chystajú oslavy 30. výročia svadby Aviných rodičov, na povrch sa dostane nepríjemné tajomstvo spred 25 rokov. Ava sa spolu so sestrou snažia zmieriť rozhádaných rodičov do oslavy ich výročia svadby a zachrániť ich manželstvo, avšak jej vlastné podlieha prvým krízam a nedorozumeniam.

Zaujímavosť zo zákulisia filmu: Zahrať si hlavnú úlohu Avy dostala ponuku aj herečka Jessica Alba, ale tá túto ponuku odmietla.

 • Dĺžka filmu: 89 min.
 • Hodnotenie ČSFD: 45%

Nevesta na úteku

Kto by nepoznal túto klasiku. Julia Roberts a Richard Gere v slávnej romantickej komédii, v ktorej nevesta uteká rovno spred oltára. Svojimi neúspešnými pokusmi o uzatvorenie manželstva sa stane motívom pre novinára Ike Grahama (Richard Gere), ktorý prichádza do malého mestečka, tesne pred Maggin pokusom o svadbu číslo štyri. V prípravách na túto svadbu nastane zvrat, ktorý by nikto nečakal. Nájde Maggie konečne svoju životnú lásku a povie ÁNO?

Zaujímavosť zo zákulisia filmu: Vedeli ste, že vo filme Nevesta na úteku mala byť pôvodne po boku Richarda Gerea Sandra Bullock?

Tip redakcie: Tento rok vo svadobnej sezóne je ústup od korzetu, do popredia sa dostáva paličkovaná krajka, splývavé šaty ale aj dlhé rukávy

 • Dĺžka filmu: 112 min.
 • Hodnotenie ČSFD: 53%

Pozrite si aj: 10 tipov na romantické filmy, ktoré si zamilujete

Svadby podľa Mary

Mary (Jennifer Lopez) je vychýrenou plánovačkou svadieb v celom San Franciscu. Má túto prácu veľmi rada a všetko plánuje do detailov. Sama ešte nemá svoju lásku, až kým stretne Steva (Matthew McConaughey), ktorý ju zachráni pred zrážkou s autom a neskôr s ním strávi príjemný romantický večer. Nebolo by na tom nič zlé, až na to, že Steve je budúci ženích Fran Donolly, ktorá je významnou Maryinou klientkou. Ako to teda celé dopadne?

Zaujímavosť zo zákulisia filmu: Matthew McConaughey pre jednu scénu, v ktorej tancuje tango trénoval tento tanec dva mesiace.

 • Dĺžka filmu: 103 min.
 • Hodnotenie ČSFD: 48%

Vojna neviest

Liv a Emma sú najlepšie kamarátky. Liv (Kate Hudson) je úspešná právnička, vie, čo chce a ide si za tým. Emma (Anne Hathaway ) je obetavá a veľkorysá učiteľka. Navzájom sa dopĺňajú, ale to sa zmení. Dôvodom je, že ich svadby pripadnú na ten istý dátum a na tom istom mieste, čím sa medzi nevestami rozpúta vojna. Jedna druhej sa snažia prekaziť svadobný deň. Keď to už vyzerá na zmierenie, dôjde ešte k jednému podrazu, ktorý skončí vzájomnou bitkou. Až počas nej si uvedomia, ako sa hlúpo správali. Kým Livina svadba pokračuje ďalej, Emmina svadba sa neuskutoční. Emma sa dočká svojho svadobného dňa, ale až o rok neskôr, na tom istom mieste, ako stále túžila, ale už s niekým iným…

Zaujímavosť zo zákulisia filmu: Pri filmovej bitke použili herečky celkom štyri svadobné šaty.

 • Dĺžka filmu: 85 min.
 • Hodnotenie ČSFD: 51%

Moja tučná grécka svadba

Toula (Nia Vardalos) je Kanaďanka, ktorá pochádza z rodiny s gréckym pôvodom. Zaľúbi sa do mladého Američana Iana (John Corbet). Predtým než sa vezmú sa z budúceho ženícha musí stať 100% člen rodiny, ktorý pozná všetky tradície, jedlá a zvyklosti rodiny gréckeho pôvodu. Kvôli láske je ochotný spraviť čokoľvek, ale na tej ceste zažije mladý pár veľa vtipných scén.

Zaujímavosť zo zákulisia filmu: Nia Vardalos, ktorá si zahrala hlavnú úlohu vo filme je zároveň scenáristkou filmu a dodnes jej málokto verí, že scenár písala podľa vlastného života.

 • Dĺžka filmu: 95 min.
 • Hodnotenie ČSFD: 67%

Štyri svadby a jeden pohreb

Charles (Hugh Grant) je vtipný, okúzľujúci muž, ktorý strieda partnerky, pretože ani s jednou nedokáže vytvoriť hlbší vzťah. Až do osudnej soboty, kedy stretne Carrie (Andie MacDowellová) krásnu, dôvtipnú, ale zároveň najnedostupnejšiu Američanku akú kedy poznal. Snaží sa zo všetkých síl, aby sa do nej nezamiloval počas ďalších troch svadieb a jedného pohrebu.

Zaujímavosť zo zákulisia filmu: Hugh Grant sa musel naučiť znakovú reč kvôli scénam so svojím filmovým bratom, ktorého hral v skutočnosti hluchý David Bower.

 • Dĺžka filmu: 117
 • Hodnotenie ČSFD: 72%

Návrh

Margaret Tateová (Sandra Bullock) je výkonná šéfredaktorka knižného vydavateľstva, nemá žiadny osobný život, celý svoj čas venuje len práci. Po tom, čo jej nebolo obnovené vízum a hrozí jej deportácia z USA, dohodne sa s asistentom Andrewom, že pred imigračným úradníkom prehlásia, že sú pár a budú sa brať. Andrew má podmienku, že to podstúpi, pokiaľ z neho Margaret urobí redaktora a zúčastní sa s ním na rodinnej oslave na Aljaške. Takto sa rozbieha ich spoločná cesta, ktorá sa zo vzťahu s podmienkou zmení na niečo viac. Nezlomná a rázna Margaret sa aj pod vplyvom toho, čo ponúka len rodina – spoločné zvyky, tradície, blízkosť a podporu, aj osobne zmení.

 • Dĺžka filmu: 103 min.
 • Hodnotenie ČSFD: 69%

Zaujímavosť zo zákulisia filmu: Scéna, pri ktorej Sandra Bullock (Margaret Tateová) vypadne z lode, vznikala tak, že nikto sa hercov nepýtal na to, či už vôbec niekedy riadili aspoň malý motorový čln. Postavili ich pred hotovú vec, ukázali im, ako sa štartuje a hneď išli do akcie a samotné natáčanie pádu bolo pre herečku dosť nepríjemné, keďže jazero bolo veľmi studené, takže v ňom poriadne vymrzla.

Zdroj: ČSFD.sk (csfd.sk)

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť