Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Osobná a digitálna produktivita: Ako sa nedať zahltiť úlohami

Zdieľať

Chcem predísť tomu, aby som musela pracovať cez víkendy. Chcem mať viac času na rodinu, záľuby. Počas dňa sa mi kopia úlohy a na konci dňa zistím, že som vlastne nič neurobila. Riadim viacero projektov a občas mám sklz a neviem si úlohy naplánovať tak, ako by som chcela. Mám pocit, že robím za štyroch ľudí a viac ako 15 hodín denne. Vidíte sa v niektorej z týchto situácií? Ak aj vás trápia podobné situácie v rámci osobnej alebo pracovnej produktivity, ponúkame vám riešenie. 

Ako pracovať na vlastnej produktivite

Produktivita je slovo často používané v ekonomike ako pomer medzi výstupmi a vstupmi. Jednoducho povedané, produktivita je vzťah medzi výsledkom a energiou, ktorú sme použili na dosiahnutie daného výsledku. Zmeny v technológiách, celospoločenské zmeny nás čoraz viac dostávajú do stresových situácií. Či už sme súčasťou korporácií alebo pracujeme na voľnej nohe, existuje oveľa viac podnetov k stresu ako to bol pred pár rokmi dozadu. Rôzne notifikácie, neustále požiadavky nás môžu počas dňa dostať do situácie, že jednoducho nestíhame alebo máme pocit, že asi niečo robíme zle a nevieme si ten čas správne zadeliť.

ako byť produktívny

Foto: pexels.com

Ak nechceme tomu tlaku podľahnúť a vyhnúť sa prípadnému vyhoreniu, tak prvý dôležitý krok, ktorý môžeme urobiť je, uvedomiť si to, že jednoducho potrebujeme nájsť spôsob, ako byť efektívny. Osobná produktivita je niečo, čo ovplyvňuje viacero faktorov. Každému môže fungovať niečo iné. A my vám ponúkame rôzne tipy, z ktorých si môžete vybrať ten svoj a uplatniť ho v osobnom či v pracovnom živote.

Keď sa spoja tri prístupy

Počuli ste už o systéme Smart Time? Je to systém postavený na najmodernejších poznatkoch v oblasti produktivity, time managementu a work-life balance prístupoch. Vytvoril ho Oliver Jakubík, ktorý sa s ním podelil v rámci webinára Osobná a digitálna produktivita v praxi. O čo vlastne ide a ako sa k tomu dostal? Oliver po niekoľkoročných skúsenostiach v mediálnom svete sám zápasil s osobnou produktivitou. Bol stratený v neustále rastúcom množstve úloh, projektov a e-mailových správ. Postupom času našiel spôsob, ako zefektívniť produktivitu, následne ho predstavil niekoľkým klientom a v okamihu sa stal Smart Time jedným z najpredávanejších školení.

Celý webinár si môžete zakúpiť tu: 

osobná produktivita

Od plánovania až po realizáciu

Ak nechceme prepadnúť množstvu úloh počas dňa, nechať sa zahltiť, prípadne venovať sa len im na úkor ďalších oblastí života, tak platí už dávno známe, že je potrebné plánovať. To však nestačí, potrebujeme vedieť, ako plánovať. Oliver Jakubík sa počas webinára venuje témam: prokrastinácia, plánovanie, realizácia, digitálna doba, aplikácie a zhrnutie.

Spíker v rámci témy Plánovanie predstavuje niekoľko rôznych metód, ktoré vám môžu uľahčiť vaše plánovanie – napríklad pravidlo Z hlavy von, Princíp chladničky a ďalšie zaujímavé prístupy, ktoré detailne a na praktických príkladoch vysvetľuje. Vďaka tomu sa naučíte, ako si určiť hodnoty, priority a naplánovať úlohy.

Téma Realizácia prináša rôzne zaujímavé, overené metódy, ktoré vám pomôžu stihnúť viac za kratší čas. Sú to napríklad technika Pomodoro, Pravidlo 2 minút, technika Silent hour a mnohé ďalšie.

Aj ostatné časti webinára sú veľmi prínosné a majú pridanú hodnotu. Náš deň vo veľkej miere funguje v digitálnom svete, a preto je dobré poznať, ako na produktivitu v tomto priestore. Aj to sa dozviete v rámci webinára Osobná a digitálna produktivita v praxi. Tí, ktorí hľadajú konkrétne nástroje, majú v rámci webinára možnosť získať prehľad širokej škály aplikácií pre plánovanie úloh, riadenie projektov, efektívny manažment e-mailov, komunikáciu a vedenie online porád.

Veľký bonus webinára:

  • skvele spracované témy a zároveň prakticky na príkladoch vysvetlená teória
  • prehľad literatúry a zdrojov, pre tých, ktorí chcú k tejto téme vedieť viac
  • overené a vyskúšané aplikácie a pohľad na ne z užívateľského hľadiska

Kliknite tu a pozrite si celý webinár o osobnej a digitálnej produktivite v praxi