Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Aplikácie, ktoré by nemali chýbať vo vašom smartfóne

Zdieľať

Aplikácie a ich vývoj sa prispôsobujú životnému štýlu ľudí. Niektoré nám uľahčujú každodenné povinnosti, iné zabavia či posúvajú vpred. Pozreli sme sa na najpoužívanejšie aplikácie podľa rebríčkov a hodnotení. Možno medzi nimi nájdete aplikáciu, ktorá by nemala chýbať vo vašom smartfóne alebo tablete.

mobilné aplikácie

Základné kategórie aplikácií

Aplikácie v telefóne sa dajú rozdeliť do rôznych kategórií: financie, domov, nakupovanie, zdravie, atď. Jednu veľkú skupinu aplikácií by sme mohli nazvať tzv. praktické, ktoré umožňujú vybavovať každodenné alebo pravidelné záležitosti bez toho, aby sme museli navštíviť kompetentnú inštitúciu. Patria tu finančné aplikácie jednotlivých bánk, ktoré umožňujú bankovanie z pohodlia smartfónu či tabletu.

Ďalšou kategóriou sú aplikácie zdravotných poisťovní, vďaka ktorým máte zdravotný preukaz po ruke, zároveň prehľad o liekoch a prístup k ďalším benefitom zo zdravotného poistenia. Možno nie na každodennej, ale na pravidelnej báze potrebujeme komunikovať so svojím komunikačným operátorom. Aj keď v rebríčku hodnotení Google Play sú na popredných miestach, čo sa týka komunikácie, pochopiteľne aplikácie umožňujúce bezplatnú komunikáciu (napr. WhatsApp, Messenger či Viber a do popredia sa dostáva aj aplikácia Signal – súkromný messenger).

komunikačné aplikácie

Foto: pexels.com

Keďže sa za posledné obdobie zmenil aj spôsob nakupovania, určite veľmi zaujímavou a dôležitou kategóriou sú aplikácie obchodných reťazcov. Tie vám okrem aktuálneho letáka, exkluzívnych zliav, vernostných bodov a kupónov umožnia vytvárať si nákupný zoznam či nájsť zaujímavé recepty. Čo sa týka nakupovania, mnohí využívajú aplikáciu Stocard – vernostné body, ktorá umožňuje odľahčiť peňaženku od množstva vernostných kárt, a tak sú na jednom mieste s prehľadom o vernostných bodoch.

Aplikácie, ktoré vás nielen zabavia, ale aj posunú vpred

Pod vplyvom pandémie, ktorá je celosvetovou záležitosťou sa vyvíjajú aj rôzne zaujímavé aplikácie. Aktuálne najpoužívanejšími aplikáciami sú tie, ktoré sa týkajú aktívneho pohybu, relaxu, povzbudení a každodenných motivácií, ale aj udržania si duševného zdravia. Prinášame prehľad tých, ktoré nás zaujali a možno inšpirujú aj vás.

#Chcem byť fit a hýbať sa – aplikácie, s ktorými máte svoje fyzické zdravie pod kontrolou

Tréningy, tréningové plány, workouty, výzvy, správna životospráva – to všetko je teraz veľmi trendy. Z najsťahovanejších aplikácií v tejto oblasti sú: Cvičenie na chudnutie a rast svalov! (mimochodom hodnotená ako najlepšia workout aplikácia 2020) umožňuje užívateľovi cvičiť vlastnou váhou alebo ponúka cviky s pomôckami na cvičenie, navrhuje 10 – 30 minútové tréningy, personalizované plány pripravené na mieru alebo na riešenie konkrétneho problému – ramená, brucho, boky, zadok a podobne.

Takisto obľúbenou je staršia aplikácia Tréning Formou 30 dňovej výzvy, ktorá je vhodná na cvičenie doma pre kohokoľvek a kdekoľvek, navrhnutá profesionálnym fitness trénerom. Ak sa nechcete púšťať rovno do tréningov a tréningových programov, na začiatok stačí, ak začnete s aplikáciou Krokomer. Veď sa hovorí, že chôdza je ten najlepší pohyb. Ruka v ruke s cvičením je potrebné mať nastavené aj správnu stravu.

Energetický výdaj a príjem vám pomôže sledovať appka Kalorické tabuľky, ktorá má širokú databázu potravín dostupných v SR, ponúka inšpiratívne fit recepty a prepája s ďalšími športovými aplikáciami.

 

#Chcem sa cítiť dobre

Počas pandémie sme sa viacerí dostali do situácií plných obmedzení s vplyvom aj na naše duševné zdravie. V tejto sfére nás zaujala appka Calm, ktorá je odporúčaná psychológmi, terapeutmi a expertmi na duševné zdravie. Obsahuje viacero programov: zdravý spánok, sústredenie a koncentrácia, meditácia a rôzne dychové cvičenia. Ak potrebujete spomaliť, cítite neustály tlak a stres, vyskúšajte túto aplikáciu, ktorá je dostupná pre iOS aj platformu Android.

#Chceme objavovať okolie

Súčasná situácia nám neumožňuje veľkolepé cestovné zážitky, za to umožňuje hľadať krásy aj v samotnom okolí a objavovať ho možno tak, ako ho nepoznáme. Nájdite pri prechádzkach prírodou skvosty v podobe rozhľadní a vyhliadkových veží s aplikáciou rozhliadni.sa.

#Chcem variť alebo si jedlo objednať

Väčšina z nás v súčasnosti varí a stravuje sa doma. Ak vám dochádzajú nápady, skúste appku Tasty, ktorá je sieťou receptov. Ak sa vám nechce variť, využite appku Bistro.sk alebo Wolt a nechajte si jedlo doniesť až k vám domov.

#Potrebujem podporu pri home office

Poznáme to, home office častokrát vyžaduje prácu s dokumentmi, textami, fotkami, grafmi, videami, obrázkami v takom zmysle, že ich potrebujeme zdieľať s kolegami, zálohovať, synchronizovať, pristupovať k nim z rôznych zariadení. Bezpečným úložiskom môže byť Dropbox.

#Chcem byť v obraze

Ideálnou appkou, ak chcete mať prehľad, čo sa dôležité udialo u nás aj v zahraničí je Minúta po minúte. Kvôli neustále meniacim sa nariadeniam dávame do pozornosti appku Nariadenia automatu.

Nesmieme zabudnúť na to, že Slováci radi sledujú predpoveď počasia, a to napríklad aj prostredníctvom obľúbenej appky iMeteo.

Ak ste práve zachytili nejakú hudbu v rádiu a neviete ju identifikovať, appka Soundhound alebo Shazam vám s tým poradí. Ak sa vám stáva, že si prezeráte články či príspevky na sociálnych sieťach a zahliadnete niečo zaujímavé, ale momentálne v tej chvíli nemáte toľko času venovať tomu pozornosť, vďaka appke Pocket si ich viete uložiť na neskôr a spätne sa k nim vrátiť, čítať ich aj v offline režime.

#Chcem sa zabaviť

V kategórii hudba patrí stále medzi najobľúbenejšie – aplikácia Spotify, ktorá je často využívaná aj v prípade počúvania podcastov.

Vypočujte si zaujímavé podcasty na webe Akčné ženy s inšpiratívnymi ženami.

Čo sa týka sledovania filmov a seriálov, v tomto smere vedie aplikácia Netflix, ktorá patrí k najlepším v kategórii zábava podľa Google Play.

#Potrebujem vypnúť

V čase keď sme neustále online, občas sa zažiada digitálny detox. Skúste appku OFFTIME. Na určitý čas vám zablokuje prístup ku stránkam a sociálnym sieťam, aby ste si mohli dokončiť to, na čom robíte alebo len tak vypli od digitálneho online sveta. Dokonca si viete obmedziť vyrušovanie správami a hovormi.

Zdroj: play.google.com

Štítky