Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Aj pre vás je január jeden veľký pondelok? Poďte to zmeniť spolu s nami!

Zdieľať

Úprimne povedané, aj pre mňa bol odjakživa mesiac január také vzduchoprázdno. Stále som to vnímala ako obdobie po Vianociach, kedy eufória zo sviatkov sa bežnými dňami pomaly vytratila a nádej svitala až s príchodom jari. Vnímate to podobne a radi by ste to zmenili? Nájdite si spolu s nami tú svoju cestu, ako si užiť prvý mesiac v roku. 

Povedala by som, že pekne to vystihla redaktorka Barborka z Akčných mám alias @z_dennika_reumamy:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Jelinek (@z_dennika_reumamy)

A aj keď som nevstupovala do tohto roka s nejakými špeciálnymi cieľmi, výzvami, či predsavzatiami, vnútorne som sa naladila, že idem hľadať spôsoby, aby január nebol len čakaním na jar, ale aby som si ho užila najlepšie, ako budem môcť. Vytvorila som zoznam aktivít, ktoré by mohli motivovať všetkých, ktorí január nemajú v obľube, možno sa nevedia naštartovať, alebo len stále hľadajú spôsob, ako si užiť aj zimné januárové dni. Tu je niekoľko nápadov, hádam si vyberiete.

Inšpirované deťmi

Detský svet je tak inšpirujúci. Je hravý a zábavný. A tam sa nachádza aj zdroj inšpirácie, ako si spríjemniť a užiť januárové dni.

 • Vráťte sa k spoločenským hrám, či už k náučným alebo zábavným. Hlavne si užite spoločný čas so svojimi blízkymi. Teraz je na to ideálny čas.
 • Pusťte sa do skladania puzzle z dreva.
 • U nás sú maľovanky veľmi obľúbené. Keď som minule pozerala na deti, ako pracujú so svojou kreativitou a z čiernobieleho papiera sa stáva občas farebná spúšť, vtedy mi to došlo. Vytlačila som si antistresové maľovanky pre dospelých a pustila sa do toho. Prekvapivo, zaujalo ma to a vypla som pritom. Ak vás maľovanie neoslovilo, tak môžete napríklad skúsiť krasopis. Sú dostupné pracovné zošity, podľa ktorých si svoje písmo môžete vycibriť na krasopis.
 • Ak ste kreatívna duša, tak tvorte. Hocičo, čo vás zaujíma a čo vás poteší. Tipy a nápady na DO IT YOURSELF (diy/vlastnoručne vyrobenú) tvorbu je plný internet. Hľadajte, inšpirujte sa a tvorte. Ponúkame tip na zaujímavé hobby – quilling alebo si pomocou scrapbookingu vytvorte spomienkovú knihu na top momenty.

Vonkajšie aktivity

Január sprevádza mrazivé počasie. Ak máte šťastie na sneh, tak je to jednoznačné. Medzi vonkajšie aktivity, vďaka ktorým si užijete januárové dni, jednoznačne patria:

 • Lyžovanie či bežky
 • Sánkovanie
 • Korčuľovanie
 • Prechádzky prírodou či uličkami mesta
 • Otužovanie

Les

Vnútorné aktivity

 • Knihy sú skvelým spôsobom, ako sa preniesť na vysnívané miesta. Začítajte sa do kníh, ktorých dej sa odohráva pri pobreží, v čarovnom Toskánsku či Provensálsku, v uličkách Paríža či iného obľúbeného miesta. Nechajte sa unášať fantáziou, aby ste škaredé, hmlisté počasie zahnali aspoň takto myšlienkami.

 • Vytvorte si domáce wellness. Urobte si špeciálny deň pre seba (doprajte si kúpeľ, dajte si pleťovú masku, urobte si pedikúru, manikúru).
 • Skrášlite si interiér novými doplnkami. Keď už priestor nezdobí stromček, nahraďte ho inými spôsobmi. Vymeňte obliečky na vankúšoch, plagáty v rámoch, vytvorte si nový aranžmán na stôl.
 • Plánujte. Ak radi plánujete a máte radi kvety, tak si premyslite, ako by mala vyzerať vaša tohtoročná úroda. Na chvíľu sa staňte amatérskym záhradným architektom a pokojne si nakreslite svoj kvetinový záhon alebo záhradku. Svoje kvetinovú úrodu si už naplánovala aj blogerka life_on_curry, s ktorou si môžete prečítať rozhovor tu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Karolina Novakova (@life_on_curry)

 • Minule som v rádiu počula krásnu myšlienku. Kto má rád hudbu, akúkoľvek, nemôže byť nešťastným človekom. Preto akékoľvek „blues“ zažeňte do kúta svojou obľúbenou hudbou. Ak si k tomu ešte zatancujete, endorfíny sa budú len tak hemžiť :).

Ktorý z tipov sa vám pozdáva? Čo skúsite spraviť pre to vy, aby sa z januára stal príjemný mesiac plný pekných zážitkov a chvíľ? 

Foto: Viera Horňáková

Titulná foto: pexels.com