Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

5 spôsobov ako vyplniť priestor, ktorý už nezdobí vianočný stromček  

Zdieľať

Keď už vianočný stromček nezdobí našu domácnosť, môžeme nadobudnúť pocit, že je bez neho doma akosi prázdno. Ako tú prázdnotu vyplniť? Tým, že je symbol Vianoc preč, vzniká príležitosť prehodnotiť, reorganizovať a prispôsobiť si svoj priestor možno aj po novom. Ako na to? Pozrite sa spolu s nami. 

Zvýraznite kus nábytku  

Dajte vyniknúť veci, ktorá doteraz u vás nezažiarila. Voľný priestor, ktorý ostal po vianočnom stromčeku môžete prenechať staršej komode, na ktorej vyniknú starožitné detaily. Tomuto priestoru môžete dodať akcent aj tým, že ho zvýraznite bytovými doplnkami – štýlovou stojacou lampou, stoličkou alebo kreslom, ktoré boli odsunuté na druhú koľaj počas Vianoc. Vyplniť prázdne miesto môžete aj košom s prikrývkami alebo vankúšmi, ktoré budú po ruke, keď budete potrebovať cítiť sa ešte viac útulne.  

Vytvorte si svoj kútik 

Ak bol stromček umiestnený v nejakom z kútov miestností, teraz, keď už je stromček preč, máte možnosť z prázdneho kúta vytvoriť svoju zónu oddychu. Stačí kreslo alebo sedací vak, malý príručný stolík, kde si môžete položiť knihu či časopis a môžete relaxovať po tom, ako si zariadite svoj priestor nanovo.   

kútik

Foto: pinterest.com/cabanastateofmind.com

Nástenné umenie či galéria 

Prázdnu stenu, ktorú zdobil vianočný stromček, môžete využiť na nástenné umenie. Zaveste na ňu obraz, galériu plagátov, rámy s fotkami či zrkadlo. Pre čokoľvek sa rozhodnete, nech je to krásne miesto vo vašom dome, ktoré vás vždy poteší, keď okolo neho prejdete alebo sa na neho pozriete.  

galéria

Foto: pinterst.com/etsy.com

Vymeňte zeleň 

Ak vám chýba zeleň stromčeka tak len jednoducho zeleň vymeňte. Nahraďte vianočný stromček väčšou izbovou rastlinou, ktorá dodá vášmu interiéru dostatočný zdroj zelene. Možnosťou sú aj tzv. popínavé rastliny, ktoré krásne vyplnia prázdny priestor na stene. 

zeleň

Foto: pinterest.com/stylecurator.com.au

Funkčné doplnky 

Prázdne miesto, na ktorom bol kedysi stromček, využite počas celého roka funkčne a efektívne. Umiestnite do tohto priestoru niečo, čo potrebujete mať po ruke – napríklad regál na drobnosti v domácnosti alebo knihy. Svoj účel splnia aj rôzne druhy stojanov – stojan na časopisy, stojan na fľaše a podobne. Máte starý rebrík? Oprite ho o prázdnu stenu a využite na závesné dekorácie alebo prehodenie deky, či prikrývky, ktorá sa vám zíde počas chladnejších večerov. Zaujímavým riešením je umiestnenie barového stolíka, ktorý bude nie len funkčným, ale aj zaujímavým prvkom v interiéri.   

funkčné doplnky

Foto: pinterest.com/ milkandconfetti.com

Je však úplne v poriadku, ak prázdne miesto, kde kedysi stál vianočný stromček necháte voľné, čisté a otvorené bez potreby ho akokoľvek vyplniť. Niekedy aj táto zmena vie príjemne prekvapiť, keď sa priestor viac otvorí a dopraje nový závan celému domovu.