Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

5 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť dovolenku na Kréte 

Zdieľať

Plánujete dovolenku mimo sezóny? Rozhodujete sa budúce leto relaxovať v obľúbenom turistickom rezorte? Možností máte veľa, pretože svet je obrovský. My vám dnes odporúčame navštíviť Krétu. 

Je to blízka destinácia a nádherná oblasť, v ktorej zažijete veľa príjemného. Poďte sa o tom spolu s nami presvedčiť.  

Ideálne miesto pre rodinnú dovolenku 

Kréta je pokojný ostrov, ktorý priťahuje rodiny z celého sveta. Má všetko, čo deti potrebujú: bezpečné pláže, horský vzduch a zdravú stredomorskú kuchyňu. Najlepšie miesta na odpočinok na Kréte s deťmi sú pláže Preveli, Balos a Elafonisi.  

Samozrejme, aj do tej najkrajšej dovolenkovej destinácie si musíte vziať peknú kabelku, v ktorej budete mať vždy všetko dôležité po ruke.  

Niektoré z najlepších pláží na svete 

Krétu turisti zbožňujú aj pre jej pláže. Ostrov je zložený z časti z hornatej krajiny, čo viedlo k vzniku neuveriteľne krásnych zátok s čistou modrou vodou. Mimochodom, charakteristickou črtou miestnych pláží je práve čistota. Najlepšie pláže na Kréte sú Bali, Falasarna alebo Matala. Aj všetky ostatné sú však dobrým dôvodom na krásnu dovolenku na Kréte. 

Príjemné podnebie po celý rok 

Napriek tomu, že priemerná ročná teplota na ostrove nespôsobuje obyvateľom žiadne problémy,  obzvlášť príjemné je byť na ostrove od mája do septembra. Teplota môže vystúpiť až na +40 stupňov Celzia, no čisté more vás určite schladí. Ak pôjdete na Krétu počas sezóny, určite si so sebou vezmite opaľovací krém a ochranu hlavy.  

Zdravá a chutná kuchyňa 

Krétska kuchyňa je zdravá a chutná. Vrelo odporúčame navštíviť reštaurácie, kam chodia miestni. Práve tu nájdete skutočné množstvo čerstvých morských plodov, ktoré sem námorníci prinesú ráno ešte čerstvé. Vyskúšať sa oplatí tradičné jedlá: pita gyros, grécky šalát, tzatziki, saganaki a ďalšie. 

Kultúrne vyžitie 

História ostrova je veľká a viacerým dobre známa. Preto dnes na Krétu prichádzajú nielen milovníci odpočinku, jedla a plávania, ale aj skutoční znalci histórie. Ak máte radi historické pamiatky, určite oceníte Palác Knossos, ktorý sa nachádza na severnom pobreží Kréty v blízkosti moderného mesta Heraklion! 

Stačí si vybrať vhodný termín, niečo pohodlné na seba a vydať sa za spoznávaním tohto krásneho ostrova. Budete ohromení.  

Foto: pexels.com