Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

9 tipov na chutné cestovinové recepty

Zdieľať

Pre všetkých milovníkov cestovín sme pripravili výber 5 receptov s cestovinami. Možno sa vám zídu ako inšpirácia na rýchly obed či večeru. Svoje tipy pridala aj naša redaktorka Vierka. Ktorý recept by ste si vybrali vy?

Ako pripravuje cestoviny redaktorka Vierka

Milujem cestoviny na akýkoľvek spôsob. Robievam ich často a pravidelne na viacero spôsobov. Naposledy sme mali zapekané cestoviny. Zvyknem ich robievať ako kombináciu cestovín a mäsovej zmesi na cibuľovom základe, ktorú potom zalievam vajíčkami zmiešanými so smotanou na šľahanie. Na vrch nesmie chýbať poriadna dávka syra.

V lete si zvyknem pripravovať domácu paradajkovú zmes s bazalkou, ktorú sterilizujem a potom používam v kuchyni na uvarené cestoviny. Stačí posypať parmezánom a chuť je skvelá a oveľa lepšia, ako deťmi obľúbené a často žiadané špagety s kečupom :).

Prečítajte si: Inšpirácie, čo variť

Z času na čas siahnem po balení čerstvých chladených cestovín, ktoré mi svojou chuťou pripomínajú, keď si moja babka pripravovala cestoviny doma. Na tieto chladené cestoviny robievam syrovú omáčku s použitím syra Niva a šľahačkovej smotany. Na vrch, ak je veľký hlad, pridávam aj tzv. chipsy z prosciutta. Chuť je vynikajúca a tým, že Niva aj prosciutto majú slanú chuť, nepotrebujem toto jedlo soliť navyše, vystačím si so surovinami.

No a aby som nezabudla, stará dobrá klasika sú makové rezance, čiže v našej kuchyni sa objavuje aj sladká verzia cestovín. Mojou „vychytávkou“ je to, že do makových rezancov okrem prepusteného masla pridávam aj lyžicu domáceho slivkového lekváru. Táto chuť je dokonalým návratom do detstva.

Niekedy sa inšpirujem na instagrame, aby som troška obmenila chute a dodala cestovinám šmrnc. Toto je môj výber:

Tipy na cestovinové recepty

Tip č.1

Na cviklové cestoviny sa chystám už dlhšie. Mala som možnosť ich ochutnať a musím povedať, že prvotné predsudky zmizli ihneď po prvom súste. Boli skvelé a aj tieto podľa @healthy_mummy_sk vyzerajú úžasne v kombinácii s bryndzou sú určite vynikajúce.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @healthy_mummy_sk

Tip č. 2

Spôsob prípravy cestovín vo forme šalátov je veľmi obľúbená verzia hlavne počas teplejších dní. Určite ju vyskúšam. Zaujal ma tento cestovinový šalát podľa @simona_malkova.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Simona Malková (@simona_malkova)

Tip č. 3

Typické boloňské cestoviny vo vegánskej verzii som ešte neskúšala, ale musím uznať, že tieto podľa @surovadcerka ocení nielen vegán.

Tip č.4

Jednoduchý recept na špagety podľa známeho Taliana @andreaena_utaliana sú dôkazom toho, že v jednoduchosti je krása.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Ena U Taliana® (@andreaena_utaliana)

Tip č.5

Kto má rád mexickú kuchyňu a troška čili, určite ho zaujme recept podľa @len_ka_i na trojfarebné cestoviny s mexickou zmesou.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @len_ka_i

Štítky