Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Aká podlaha sa hodí do kúpeľne a kuchyne? 

Zdieľať

Výber podlahy je zodpovedná úloha, pretože by vám mala slúžiť minimálne niekoľko rokov, ak nie desaťročí. Obzvlášť dôležitý je výber podlahy  na WC, v kúpeľni či kuchyni, pretože sú na ňu kladné iné požiadavky ako v ostatných miestnostiach. 

Aká by mala byť podlaha do kuchyne? 

Kuchyňa je vyťažená miestnosť, pretože v nej trávime čas každý deň. Podlaha však pri príprave jedla neraz dostane zabrať. Kuchynské moderné batérie občas pri umývaní prskajú vodu aj na podlahu, občas sa niečo vyleje alebo rozbije. Požiadavky na kuchynskú podlahu sú teda jasné – vysoká odolnosť, dlhá životnosť a do určitej miery aj vodeodolnosť. Zabúdať samozrejme nemôžeme ani na vzhľad podlahy. Do kuchyne je najvhodnejšia vinylová podlaha, prípadne laminátová podlaha alebo keramická dlažba.  

Čo by mala spĺňať podlaha v kúpeľni? 

Kúpeľňa a rovnako dôležité WC sú miestnosti, ktorých podlaha je denne vystavovaná vlhkosti a vode. Okrem toho, že by mala týmto vplyvom odolať, mala by byť aj príjemná a hrejivá, pretože v kúpeľni chodíme často bosý. Ak máte podlahové vykurovanie, môžete použiť keramickú dlažbu. Do kúpeľne sa však výborne hodí aj vinylová podlaha, ktorá je moderná a odolná aj voči vode.  

Výhody vinylovej podlahy 

Vinylová podlaha je moderným a praktickým riešením nielen do kúpeľne a kuchyne. Čo však v prípade kuchyne a kúpeľne oceníte je vodeodolnosť vinylovej podlahy. Okrem toho vás nebude chladiť a má aj nízky tepelný odpor pri podlahovom vykurovaní. Pri chôdzi je mäkká a príjemná. V porovnaní s laminátovou podlahou je tá vinylová tichšia, teplejšia a odolnejšia voči vode. Pohodlnejší a mäkší pocit pri chôdzi po vinylovej podlahe je zásluhou jej elasticity. Ak vám neprekáža syntetický materiál, vinylová podlaha je pre vás skvelá voľba. Vybrať si môžete z množstva rôznych prevedení.     

Zdroj obrázka: Fran Antolini/shutterstock.com