Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako ísť za svojím snom a dosiahnuť ho?

Zdieľať

Každý z nás ich máme, či už veľké alebo malé. Sny sú našimi predstavami, o tom, čo by sme chceli mať, dosiahnuť, zažiť. Niekedy sa nám však môžu zdať ako nereálne, ako niečo, čo sa nikdy nemôže stať. Ale je to tak naozaj? Alebo je to len v našej hlave? Ako si ísť za svojím snom? 

Foto: pexels.com

Plánujte, preskúmajte a nájdite najkonkrétnejší spôsob, ako dosiahnuť svoj sen

Predtým, ako urobíte krok vpred – presťahujete sa, kúpite dom, zmeníte prácu – urobte si najprv plán. Ako vyzerá váš sen? Popíšte si ho, čo najpresnejšie. Urobte si prehľad toho, čo musíte na dosiahnutie sna urobiť v nasledujúcich 30 dňoch, aby ste sa posunuli smerom k vášmu snu. Usporiadajte svoje financie a urobte si zoznam vecí, ktoré sú dôležité pre váš životný štýl. Premýšľajte o najchytrejšom spôsobe, ako sa pohnúť dopredu počnúc jednoduchým zoznamom úloh.

Nedovoľte strachu, aby vás ťahal späť

Možno sa bojíte a máte strach. Už len pri myšlienke vášho sna sa v hlave odohráva známe „čo, ak…“. Nastupujú pochybnosti a všetky dôvody, prečo by sa sen nemohol stať realitou. Avšak strach nemusí byť nevyhnutne zlá vec.

Treba si len uvedomiť, že ak dovolíme strachu, aby nahradil naše sny, potom môžeme ľutovať, že sme neurobili presne to, čo chceme, po čom túžime. Ľútosť je oveľa horšia ako neúspech. Ako naozaj vieme, čoho sme schopní, ak sa k tomu nedostaneme? Posuňte sa k svojmu snu postupne krok za krokom.

Buďte optimistickí

Optimizmus a pozitívne myslenie si vyžadujú dlhú cestu. Premýšľajte o všetkých dôvodoch, prečo chcete ísť za svojím snom a o všetkých dôvodoch, prečo môžete. Porozprávajte sa o svojich nápadoch so svojimi priateľmi a počúvajte ich počiatočné myšlienky. Začnite svoj deň s afirmáciou, ktorá vám pripomenie, prečo sledujete svoj sen.

Najdôležitejším dôvodom, prečo musíme ísť za našimi snami, je to, že keď ich dosiahneme, môžeme slobodne vytvoriť a dobyť úplne nový sen.

Dobyť naše sny je dôležité, pretože nikdy nevieme, akí sme silní, kým nemusíme byť. Ako by sme vedeli, že môžeme mať život v inej krajine tak úžasný ako náš život v našej rodnej krajine, ak sa o to nikdy nepokúsime? Niekedy práve otvorenosť zažiť neznáme a urobiť niečo, čo by sme zvyčajne neurobili, poskytuje najlepšiu skúsenosť života.

Choďte za svojím snom

Bohužiaľ, niekedy sa zameriavame na to, prečo nemôžeme dosiahnuť sen namiesto toho, aby sme sa sústredili na to, ako dosiahneme sen. Akonáhle máme myšlienku, že „nemožné“ je v skutočnosti možné, nič nás nemôže vrátiť späť. Môžeme začať podnikať, maľovať zbierku experimentálneho umenia alebo podať obrovský projekt, čokoľvek.

Ak to neurobíme, ako budeme niekedy vedieť, či sme to naozaj mohli urobiť? Začnite robiť kroky ešte dnes, aby ste dosiahli svoj konečný sen. Naozaj je možné všetko.

Napíšte nám, čo je vaším snom? 

Zdroj: darlingmagazine.org

Štítky