Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Aranžmány z cibuliek kvetov vnesú do vášho interiéru jar

Zdieľať

Stačí jeden teplejší deň a máme pocit, že sa blíži jar. Ak sa už neviete dočkať tohto ročného obdobia, tak si s nami pripravte nádherné aranžmány, ktoré do vášho interiéru vdýchnu farby, vôňu aj pocit jari. Postačia vám cibuľky jarných kvetov a kúsok kreativity. Ak sa radšej inšpirujete hotovým nápadom, pripravili sme ich hneď niekoľko.  

Dobrá rada na úvod

Predtým, než sa pustíte do tvorby, mali by ste vedieť, že pri mixovaní cibuliek je dobré zvážiť, do akej výšky rastú jednotlivé kvety. Z tých najpoužívanejších je najnižší krokus, potom irisy, nasledujú hyacinty, tulipány a nakoniec narcisy. Samozrejme, závisí od odrody. Prečítajte si stále informáciu pri predávanej cibuľke, aby mohli jednotlivé kvety, ktoré z cibuliek vyrastú, aj krásne vyniknúť.

# Jarné hniezdo

jarné hniezdo aranžmán

Foto: mrs-greenery.de

Ako na to? Budete potrebovať:

  • Cibuľku hyacintu (ideálne, ak je kvet ešte zatvorený)
  • Hniezdo z vetvičiek, ktoré si môžete vyrobiť sami alebo kúpiť v kreatívnych potrebách
  • Sklenený pohár, do ktorého vložíme cibuľku kvetu
  • Mach
  • Prepeličie vajíčka

Postup je jednoduchý. Hyacint vložíme do sklenenej nádoby. Nádobu umiestnime do stredu hniezda. Machom zakryjeme voľné miesta a dekorujeme prepeličími vajíčkami. Hotovo!

Praktická rada:

Ak by ste si chceli vytvoriť hniezdo z konárov vy sami, inšpirujte sa @homebynela a jej videom:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nela (@homebynela)

# Skvelá dvojka

aranžmán

Foto: liljorochtulpaner.blogspot.com

Ako na to? Budete potrebovať:

  • Misku, svietnik alebo inú nádobu
  • Cibuľku hyacintu
  • Mach
  • Skalné ruže
  • Zeminu

Do nádoby dáme trocha zeminy. Rozložíme skalné ruže a cibuľku hyacintu, ktoré následne obložíme machom. Môžeme doplniť drobnou dekoráciou na zvýraznenie cibuľky alebo nechať aranžmán len v prírodnom štýle.

Inšpirujte sa: Jarné dekorácie – tipy, triky, nápady pre váš domov

# Aranžmány vyniknú v každom materiáli

aranžmán

Cibuľky jarných kvetov nádherne vyniknú v akomkoľvek materiáli. Či už je to drevená debnička, prútený košík, porcelánová miska či sklenený pohár. Závisí na vás, v akom štýle máte interiér zariadený. Pokiaľ preferujete vidiecky, rustikálny či provensálsky štýl, tak sa budú do vášho interiéru hodiť aranžmány v prútených, drevených alebo aj kovových či hlinených nádobách. Pokiaľ uprednostňujete skôr minimalizmus, potom aranžmán v skle je to pravé pre vás.

Jarným cibuľkám stačí málo, nemusíte ich špeciálne dekorovať. Postačí mach, lišajník, ozdobná tráva alebo drobné konáriky, čím sa vyplnia prázdne miesta v nádobe alebo zakryje pôvodný kvetináč, v ktorom sú cibuľky. Je na vašom vkuse, či si pripravíte aranžmán len z jedného alebo viacerých druhov cibuliek.

Praktická rada:

Ako vyplniť veľký obalový kvetináč, keď je ten s rastlinou oveľa menší? Pozrite si tip od @jankabielik_zahradnicka :

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Janka Bielikova (@jankabielik_zahradnicka)

# Recyklujte

aranžmán

Ostali vám prázdne sklenené poháre z vyhorených sviečok? Alebo sa v kuchyni nájde porcelán, ktorý už nevyužívate, ale radi by ste mu dali druhú šancu? Tak recyklujte! Využite, čo doma máte a možno budete prekvapení, že stačí ozaj tak málo.

Páčili sa vám tieto nápady a inšpirácie? Zdieľate ich so svojimi známymi a pripravte sa spolu s nami na blížiacu sa jar :).

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť