Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Jarné dekorácie: tipy, triky, nápady pre váš domov

Zdieľať

Pripravte si jarné dekorácie, ktoré vám spríjemnia váš domov. Spôsobov, ako si ich vytvoriť je niekoľko. Niekedy stačí rozhliadnuť sa len okolo seba alebo nechať sa inšpirovať prírodou, ktorá vám ponúkne ten najlepší materiál. Pripravili sme pre vás zaujímavé tipy, triky aj ukážky návodov, ako prebudiť svoj domov zo zimného spánku a zútulniť ho jarnými dekoráciami.  

#Recyklujeme

Dajte šancu starým veciam, možno veciam na vyhodenie a skúste ich premeniť na zaujímavú jarnú dekoráciu.

  • Nevyhadzujte obal z vajíčok, dá sa pekne využiť. Postačia vám škrupinky z vajec, kvety, konáriky, nejaké pierka a iné symboly, ktoré pripomínajú jar, s ktorými obal od vajec striedavo vyplníte.
  • Skúste použiť starú formu na pečenie, hrniec či inú nádobu (ktorú ste už plánovali vyhodiť) a vysaďte si do nej jarné cibuľky. Pre pestrosť použite rôzne typy cibuliek.
  • Zarámujte si jar. Starý rám na fotku či obraz využite na zarámovanie živého jarného obrazu. Stačia vám len prírodniny, ktoré nájdete aj na prechádzke lesom. Kreativite sa medze nekladú.

jarné dekorácie

#Aranžmány z váz

Na tieto jarné aranžmány nebudete potrebovať veľa, budú stačiť vázy, teda veľa váz a jarné kvety ako narcisy, tulipány, hyacinty či prvosienky. Aranžmán z váz vynikne, ak máte k dispozícii vázy v rôznych výškach. Vyhrať sa dá aj s rôznymi farebnými prevedeniami či už kvetov alebo váz.

Ak doma nevlastníte zbierku rôznych váz, nevadí. Stačí použiť prázdne fľaše. Hrdlo fliaš ozdobte stužkou či špagátom a originálna váza na jarné kvety je hotová.

jarné kvety vo váze

#Vence

Jarný veniec patrí k jedným z najobľúbenejších jarných dekorácií. Vynikne nielen na vchodových dverách, ale prebudí váš domov zo zimného spánku. Vsaďte na minimalizmus, zeleň a symboly jari a jarný veniec vám bude robiť spoločnosť nielen počas jari či sviatkov Veľkej noci, ale oveľa dlhšie. Nás zaujali tri rôzne typy vencov.

  • Vyrobte si jarný veniec z vŕbových prútikov a ozdobte mašľou zo stuhy.
  • Páčia sa vám minimalistické dekorácie? Vyskúšajte veniec, na ktorý budete potrebovať len drôt, ktorý môžete ohnúť do požadovaného tvaru a zelené vetvičky, ktoré obmotáte okolo drôtu.
  • Ak máte doma univerzálny prútený veniec, oživte ho len machom, pukmi rastlín či pierkami.

jarné vence

Mohlo by vás zaujímať: Päť tipov na kreatívnu tvorbu

#Ako si vyrobiť jednoduchú jarnú dekoráciu

Zahliadli ste niekde zaujímavú jarnú dekoráciu so živými kvetmi a premýšľate nad tým, ako si ju vyrobiť doma? Dôležité je mať nádobu v nádobe. Do tej väčšej môžete uložiť počas Veľkej noci veľkonočné vajíčka a do tej menšej nádoby nalejete vodu potrebnú pre kvety, ktoré chcete v aranžmáne mať.

jarný aranžmán

Posledný tip, ktorý pre vás máme, nemusí byť len jarnou dekoráciou, určite vás poteší dlhšie ako celá jar. Nazvali sme ho kvetinové písmeno. Na túto dekoráciu budete potrebovať kartón, tavnú pištoľ a umelé kvety. Postup nájdete na obrázkoch. Odporúčame, začnite s tými väčšími kvetmi a malými len vyplníte voľný priestor.

jarná dekorácia

Aj v rozhovore s @living.with.mary nájdete tipy na jarné dekorácie:

Mária Minariková: Najradšej mám autentické dekorácie, ktoré dodávajú interiéru špecifický charakter

Zdroje obrázkov: pinterest.com

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť