Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Chcete vyzerať sviežo? Vyskúšajte sheet masky

Zdieľať

Určite ste už počuli o tzv. sheet maskách. Ak chcete zlepšiť vzhľad pleti, tak je to efektívny spôsob. Sheet masky sú špeciálnym druhom masiek, ktoré sú napustené sérom. Môžu obsahovať rôzne zložky vrátane vitamínov, kyseliny hyalurónovej, peptidov, ako aj rôzne extrakty, napríklad z morských rias, aloe vera, zeleného čaju, harmančeka alebo dreveného uhlia. Za posledné roky vzrástla ich populárnosť, treba však uviesť, že sheet masky nenahradzujú bežnú starostlivosť o pleť. Sú len súčasťou doplnkovej starostlivosti o pleť.

Sheet masky – čo je dobré o nich vedieť

Sheet masky sú zamerané na hydratáciu, výživu, zvlhčenie, upokojenie, rozjasnenie pleti. Trend týchto špeciálnych masiek sa k nám dostal z Kórey. Sheet masky pozostávajú z jemnej tkaniny, netkanej textílie, celulózy, mikrovlákna, jednoducho z materiálov, ktoré sú savé. Daný materiál je namočený v sére. Tieto masky majú jednotlivé otvory na oči, nos, ústa, aby sa dokonale prispôsobili pleti a mohli sa tak aplikovať.

Pri ich používaní je vhodné prečítať si návod. Dôležité je mať vyčistenú pleť, aplikovať masku podľa toho, čo je uvedené na obale. Následne po aplikácii zvyšky séra vklepať do pleti a postupovať ďalej vo svojej rutine.

Sheet masky majú výhodu, že sú ekonomicky dostupným riešením, ak jednoducho potrebujete dodať svojej pleti niečo extra (extra výživu, extra hydratáciu a podobne). Ľahko sa nanášajú, uchovávajú aj odstraňujú z pleti bez problémov. Sú prakticky balené, môžete si ich so sebou zobrať aj na cesty.

Na niekoľko otázok ohľadom sheet masiek nám odpovedala MUDr. Simona Hanesová (Felšöová).

1. V čom je tento typ pleťových masiek výnimočný?

Možno vás mojou odpoveďou prekvapím, no asi najväčším benefitom je to, že tento typ masky nás najviac „donúti“ odpočívať. Kto si túto masku skúsil vie, že sa pri nej nedá rozprávať, a ani veľmi dynamicky pohybovať. Najlepšie je, keď si ľahnete na pár minút na gauč a relaxujete.

Tieto masky skvelo hydratujú pleť pred nejakou udalosťou, kde chcete vyzerať sviežo.

2. Podľa čoho si zo širokej palety vybrať? Čo by malo byť faktorom výberu – typ pleti alebo cieľ, ktorý chcem vďaka danej maske dosiahnuť (upokojiť, hydratovať, vyživiť,..)? 

Stačí čítať obal, na ňom máte vždy napísané, aké účinky by ste mohli očakávať :-). Tieto masky sú vhodné pre akýkoľvek typ pleti od mastnej až po suchú a citlivú. Je to však doplnok starostlivosti, spestrenie, nie základná časť rutiny.

3. Je to pravda alebo mýtus, že je potrebné dodržať dĺžku aplikácie tak, ako je uvedené v návode? Môže sa stať, že sa stav pleti kvôli dlhšej aplikácii dokonca zhorší? 

Ak by ste si ju nechali dlhšie, než sa odporúča, zistíte, že maska postupne vyschne, a s ňou aj vaša pleť. A to predsa nechcete. 

Sheet masky má v obľube aj blogerka Soňa so svojím profilom @clear_skin_with_sona, ktorá o sebe píše, že ju fascinujú ingrediencie a nové technológie vo svete krásy. Skúša ich rada a s rozumom. V tomto poste napríklad nájdete tip, čo robiť, ak sa v obale od sheet masky nachádza príliš veľa séra.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Clear Skin with Soňa (@clear_skin_with_sona)