Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdieľať

Pokiaľ nechodíme ku kozmetičke, je veľmi dôležité správne si určiť typ pleti aj v domácom prostredí. Aby sme sa vedeli správne o seba starať a pleti poskytnúť to, čo naozaj potrebuje, je to priam nevyhnutnosť. Podstatou kozmetiky nie je omladiť nás o 30 rokov, to by bolo aj komické, ale dovoliť nám stárnuť s noblesou, cítiť sa super v každom veku. Viete, ako na domácu diagnostiku pleti?

V kozmetickej rutine vždy platí, menej je viac. A preto Ti prinášam jednoduchú diagnostiku pleti, ktorú zvládneš aj sama doma. Správna diagnostika pleti Ti prinesie komfortný pocit pre pleť, navedie ťa k tomu, ktoré produkty sú pre Teba správne, a ako sa dôkladne starať o svoju pleť. Správna diagnostika Ti poskytne správnu starostlivosť o pleť a dovolí Tvojej pleti dýchať, prekvitať a reprezentovať ťa.

Krásna pleť vždy hovorí o spokojnosti majiteľky, telesnej, duševnej, fyzickej ale aj psychickej. Každá žena chce mať bezproblémovú a krásnu pleť, byť krásna a šťastná. Uvedieme si tu len základné typy pleti. Suchú, mastnú, problematickú, zrelú a citlivú pleť. Nezabúdaj však na to, že každá pleť potrebuje hlavne hydratovať.

pixabay.com

Suchá pleť

Má zväčša šupinky, sťahuje sa, po umytí vodou cítime, že ťahá, môže byť drsná, citlivá pri dotyku, miestami začervenaná, citlivá, tenká na dotyk aj pohľad, môžu sa na nej robiť viac vrásky, suchá môže byť iba na povrchu.

Mastná pleť

Mastná pleť bije do očí otvorenými pórmi, leskne sa, môže byť na nej akné, vyrážky aj v staršom veku, pokožka je aj na pohľad, aj dotyk hrubá, vrásky sú na takejto pleti pomenej, mastná je aj na dotyk, alebo pri pritlačení papierového obrúsku.

pixabay.com

Problematická pleť

Má zväčša akné, rôzne pleťové nedostatky, kožné problémy, zapálené ložiská, môže, ale aj nemusí byť mastná. Zrelá pleť je pleť v určitom veku. Môže byť suchá, vráskavá, ovisnutá, chýba jej hydratácia, tuky a výživa, nemá jas a ten pravý šmrnc, môže byť sivastá.

Citlivá pleť

Môže reagovať na rôzne produkty, dokonca aj na vodu z vodovodu, je začervenaná, precitlivelá, môže svrbieť, bolieť, ťahať, spôsobovať diskomfort.

Dehydrovaná pleť

Môže byť však každá jedna pleť, ktorej chýba potrebná hydratácia zvnútra, aj zvonku.

pixabay.com

Starostlivosť o pleť v krátkosti

Pri pleti je veľmi dôležitá strava a pitný režim, nastaviť si správnu dennú rutinu s jednou značkou, dbať na zloženie produktov, správnu starostlivosť o pleť, dôkladne si treba pleť čistiť.

Spomenuté typológie pleti Ti pre domáce diagnostikovanie svojej pleti bohato stačia. Vedela by si si podľa toho určiť svoj typ pleti? Staráš sa o svoju pleť dostatočne dobre a dôkladne? Vďaka kvalitnej a cielenej starostlivosti o pleť si udržíš pleť v kondícií aj s pribúdajúcimi rokmi.

Dúfam, že si sa dozvedela v tomto krátkom článku niečo, čo Ťa obohatilo, a budeš tak vedieť dopriať svojej pleti niečo viac, niečo lepšie. Napríklad len to, že sa budeš podľa typu o ňu správne starať, hydratovať a používať jednu značku.

Pamätaj, že menej je viac. A môžeš si užívať krásnu a zdravú pleť.

 

 

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť