Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Čo môžeme urobiť pre svoje zdravie

Zdieľať

Vplyvom posledných rokov si ešte viac ako doteraz posilnilo svoju pozíciu v rebríčku hodnôt práve fyzické aj psychické zdravie. Mnohí sme možno aj sami, na vlastnej koži pocítili, že ak nemáme zdravie, tak nemáme nič. Jednou z najdôležitejších vecí, čo môžeme pre svoje zdravie urobiť, je venovať dostatočnú pozornosť prevencii. Čo ešte môžeme urobiť pre svoje zdravie? Pozrite si náš tip. 

Prevencia a zdravie

To, v akej sme kondícii, koľko energie máme a ako sa cítime, ovplyvňuje množstvo faktorov. Pohyb, správna životospráva a doplnky, dostatočný spánok, preventívne prehliadky, minimum stresu výrazne ovplyvňujú naše zdravie. Zároveň je veľmi dobre známe, že ak sa trápi duša, tak aj telo. Preto je potrebné vnímať zdravie celkovo, ako súhrn viacerých faktorov.

Ako sa na zdravie a prevenciu pozerá známa tvár Vlastina Svátková, ktorá je okrem iného ambasádorkou konferencie Pro zdraví ženy 2022?

„Snažím sa intuitívne robiť to, čo mi prospieva a zároveň často zhreším. Nemám silnú vôľu a hovorím tomu: carpe diem. Som pôžitkár, labužník a to hlavne preto, že asketický život plný odopierania som už zažila. Pre mňa je zdravie spojené s myšlienkami a vzťahom k sebe samej. A to sa na staré kolená iba zlepšuje. Už nie som na seba tak prísna, dokážem aj nič nerobiť, odpočívať, nedržím diéty, ale pritom jem zdravo, pretože mi chutí a vyhovuje mi to. Nešportujem už tak ako kedysi, ale aj napriek tomu, že moje telo nevyzerá ideálne, mám ho rada.“

Príjemný rozhovor s Vlastinou si môžete prečítať tu:

Vlastina Svátková: Dát si samu sebe na první místo neznamená, že ti, které milujete, budou trpět

Čo môžeme urobiť pre svoje zdravie

V prvom rade vnímať vlastné zdravie komplexne, ako vplyv viacerých faktorov a rovnakú dôležitosť prikladať tak psychickému, ako aj fyzickému zdraviu. Niektoré faktory ovplyvniť nevieme. Príkladom je genetika. Avšak na druhej strane máme množstvo faktorov, ktoré ovplyvniť vieme a dokážeme, ak chceme.

Pozrieť sa na vlastné zdravie celkovo vám môže pomôcť aj už 4. ročník interaktívnej konferencie o zdraví, ktorý sa tentokrát bude konať v Prahe. Počas jedného dňa môžete absolvovať niekoľko prednášok, odborných diskusií, konzultácií s lekármi. K dispozícii bude aj celodenný koučing. Môžete si zacvičiť, otestovať sa, absolvovať jednoduché vyšetrenia alebo si nechať zostaviť jedálniček. Toto všetko na jednom mieste pod hlavičkou konferencie PRO ZDRAVÍ ŽENY na vás čaká v hoteli Grandior v Prahe26. marca.

Prijmete pozvanie od zakladateľky online magazínov Akčné ženy, Akčné mamy, Svet ženy, Pre zdravie ženy a Akčníženy.com Martiny Novotnej, ktorá píše: „Za posledné dva roky bolo a je toho príliš veľa na nás všetkých. Už viac ako tri mesiace okrem iného pripravujeme aj prvú konferenciu v Prahe a nerodí sa jej vôbec ľahko. V každom prípade, chceme si urobiť krásnu ženskú ružovú sobotu a spraviť niečo pre naše psychické aj fyzické zdravie. Ak máte chuť prísť, zoberte aj kolegynky, kamošky, mamu či sestru, vidíme sa 26.3.2022 v Prahe – v hoteli Grandior. Zistíte napríklad aj, ako sa uvoľniť a zrelaxovať, ako prekonať svoj strach či zmierniť stres a nervozitu.“

Rôznorodosť tém

14 spíkrov prinesie počas celého dňa rôznorodú škálu tém týkajúcich sa zdravia. Počas konferencie Pro zdraví ženy 2022 v Prahe budú nosnými témami:

  • Ako sa ráno správne rozhýbať
  • Prevencia duševného zdravia
  • Ako sa uvoľniť a zároveň zrelaxovať
  • Metóda tzv. mikroihličkovania
  • Najčastejšie úrazy pri športe a ako sa im vyhnúť
  • Mýty a fakty o kolagéne
  • Intimita po pôrode
  • Ak odstrániť stres, nervozitu, podráždenosť a mať dobrý spánok
  • Žena a dlhovekosť
  • Zdravý priebeh tehotenstva 

Pozrite si, ako to vyzeralo na minulom ročníku interaktívnej konferencie o zdraví:

VSTUPENKY na konferenciu PRO ZDRAVÍ ŽENY 2022 v Prahe si môžete zakúpiť priamo tu.

Pokiaľ sa nemôžete zúčastniť celodenného programu konferencie, v ponuke je takisto vstupenka na pol dňa a je na vás, ktorú polovicu dňa si vyberiete. Presný harmonogram, čo vás počas dňa na interaktívnej konferencii čaká nájdete priamo tu.

Ak je pre vás Praha ďaleko, tak neváhajte a zúčastnite sa konferencie online. Vstupenku na live stream si môžete kúpiť priamo tu.

Organizátori reagujú aj na aktuálnu situáciu na Ukrajine, preto 50 % z každej vstupenky putuje priamo do organizácie ADRA International, ktorá pomáha pri evakuácii ľudí.

Zaujala vás tento článok? Neváhajte a zdieľajte ho so svojimi známymi, veď zdravie máme len jedno.