Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Čo o vás prezradí vaša obľúbená kvetina?

Zdieľať

Každý kvet je niečím výnimočný, niečo symbolizuje. Tak je to aj s jeho milovníkmi. Otestujte sa, čo o vás prezradí vaša obľúbená kvetina. Vystihuje vás daná charakteristika?

Vlčí mak

vlčí mak

Pokiaľ sa vám páči tento kvet, patríte k aktívnym a nadšeným jedincom, ktorí milujú zábavu. Ste veľmi kreatívni, radi sa učíte nové veci, máte talent a ste pyšní, že ho môžete prezentovať spolu so svojou jedinečnosťou.

Kosatec

Kosatec je symbolom optimizmu, viery a vnútornej sily. Ľudia, ktorým sa páči, sú výstrední, majú umelecké sklony a divokú fantáziu. Občas môžete viesť boj medzi povinnosťami a výstrednosťou a niekedy je možno ťažké dodržať sľuby. Ak si však zavediete pravidelnosť a poriadok do svojho života, tak sa tomuto boju vyhnete.

Mohlo by vás zaujímať: Aká váza je vhodná pre vaše kvety

Tulipán

tulipán

Keď sa povie tulipán, každý si ho spojí hneď s Holandskom, ale pravdou je, že ich domovom je aj severná Afrika, Grécko, Turecko, Ukrajina či Čína. Sú to kozmopolitné kvety, preto aj tí, ktorých ich majú radi, majú vždy inovatívne nápady a sú schopní prispôsobiť sa. Preferujú však svoju rodinu a priateľov. Sú veľmi láskaví a premýšľaví, majú túžbu po príjemných veciach. Ak patríte k nim, snažte sa neupadnúť do pýchy a nadmerného pôžitkárstva.

Ruže

Väčšina ľudí spája ruže s láskou, preto sa páčia hlavne romantikom. Je to však aj veľmi tradičná kvetina, ktorá sa vyskytuje v mnohých erboch. Tí, ktorí tejto kvetine dávajú prednosť, sa môžu v niektorých ohľadoch považovať za konvenčných a staromódnych. U žien obľuba ruže svedčí o sklone k tradičnému vnímaniu ženstva. Ruže majú však aj tŕne, čo symbolizuje, že sa netreba snažiť zbytočne o dokonalosť ani u seba ani v okolí, ale treba si proste len užívať život.

Orchidea

orchidea

Milovníci orchideií sú elegantní, rafinovaní, originálni. Orchidea je elegantná, ale tak trochu samotárska. Preto aj tí, ktorým sa páči, majú skôr malý okruh blízkych priateľov. Vyhľadávajú luxus a jedinečnosť, nie sú však povrchní. Sú veľmi inteligentní a nikdy sa nehanbia presadzovať svoj vlastný názor.

Prečítajte si: Aranžmány, ktoré vám prinesú prekvapenie, zážitok aj emóciu

Ľalia

Starí Gréci si ľaliu veľmi vážili. Ak sa vám páčia ľalie, túžite po rešpekte, dôstojnosti a vážite si vlastnosti, akými sú láskavosť, súcit, starostlivosť. Máte však zmysel pre štýl. Vyžadujete seriózne vzťahy, aj keď v hĺbke vnútra máte aj zmysel pre humor.

Margaréta

margaréta

Margaréta je symbolom radosti a mladosti, zábavy a bezstarostnosti, ale takisto nevinnosti a čistoty. Tieto krehké kvetiny boli symbolom hippies. Ich milovníci majú veľa priateľov, sú často sociálne citliví a majú blízko k prírode. Takisto si dokážu užiť veľa dobrodružstiev. Margaréty milujú deň, na nočný život si až tak nepotrpia. Tak je to aj s ich milovníkmi.

Fialka

Fialová symbolizuje pokoru a čistotu. Traduje sa, že fialová je farbou šťastia. Fialka je veľmi skromná kvetina. Ľudia, ktorým sa fialka páči, sú dosť uzavretí a nikto okrem najbližších priateľov ich skutočne nepozná, pretože svoje súkromie si strážia. Otvorenosť a exhibicionizmus sú im cudzie, potrebujú pokoj a súkromie, aby viedli spokojný život.

Slnečnice

slnečnice

Slnečnica je nebojácna kvetina, ktorá má vo svojom názve slnko. Pokiaľ je ona, tá vaša obľúbená kvetina, zvolili ste si rovnako ako ona byť šťastná, ochotná a užitočná. Vaša prítomnosť rozsvieti celý priestor. Radi pomáhate iným. Ostatní sa s vami cítia dobre a uvoľnene. Ste vitálni, ale takisto veľmi priami a hocijaké okľuky sú vám cudzie. Vaša energia vám pomáha rôzne prekážky prekonať.

Narcis

Východné kultúry považujú narcis za symbol bohatstva a šťastia. Pokiaľ máte radi túto kvetinu, viete, že najprv musíte vyvinúť úsilie a až potom príde bohatstvo. Ste cieľavedomí, starostliví, milujúci, máte ambície a ste schopnými organizátormi. Máte potenciál inšpirovať ostatných. Túžite po pochvale a ste tak trochu sebeckí, čo je vlastnosť, na ktorú by ste si mali dať pozor.

Zdroj: conroysflowergifts.com, giftalove.com, ženy.cz

Štítky