Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Čo si obliecť na sviatočné chvíle počas Vianoc?

Zdieľať

Darčeky pobalené, pečivo napečené, domácnosť uprataná, stromček a výzdoba hotová? Pri predvianočnom zhone nezabúdajte na seba. Pripravte si spolu s nami svoj sviatočný outfit. Oblečte sa slávnostne a elegantne podľa tipov stylistky Alexandry Vrábelovej. Každá z nás je iná. Každá máme inú postavu a niečo iné nám svedčí, preto sme sa opýtali stylistky, ako sa obliecť počas vianočných sviatkov podľa jednotlivých druhov postáv. Určite sa v niektorej z nich nájdete. Nech sa páči, inšpirujte sa!

„Každá dáma chce vyzerať počas slávnostných okamihov na Štedrý večer alebo na Silvestra čo najlepšie. Stôl je krásne prestretý, stromček žiari, určite si dáme záležať aj na tom, čo si oblečieme. Nezriedka sú tieto chvíle zaznamenané na fotoaparát, a tak chceme pôsobiť upravene a elegantne. Čo si obliecť, aby sme skutočne zažiarili? Prinášam vám niekoľko tipov pre každý typ postavy,“ hovorí stylistka Alexandra Vrábelová.

Prečítajte si aj príjemný rozhovor so stylistkou Alexandrou Vrábelovou, ktorá sa okrem iného venuje farebnej typológii

1. Typ postavy obdĺžnik

Postava typu obdĺžnik sa vyznačuje tým, že nemá výrazné a členité krivky a chýba jej tvarovanie v oblasti pása. Výhodou je však to, že obvod hrudníka a obvod bokov je vyvážený. V rámci tohto typu postavy môžete mať postavu typu I, čo je štíhla postava, alebo typu H, ktorá je silnejšia. Od toho sa odvíjajú aj ideálne outfity. Štíhly obdĺžnik si môže dovoliť zvýraznenie pásu a volány v hornej aj spodnej časti, silnejšia postava by mala z objemu ubrať a skôr opticky zužovať.

typ postavy obdĺžnik

Typ postavy obdĺžnik

2. Typ hruška

Hruška má najširšie miesto na tele v oblasti bokov, preto treba buď opticky vyvážiť spodok nariasenou hornou časťou (napr. volány, lodičkový výstrih, výstrih typu carmen, balónové alebo netopierie rukávy), alebo zjemnením a zoštíhlením spodnej časti (napr. tmavšími alebo tlmenejšími farbami). Ideálne sú šaty princess štýlu – hore vypasované a od pása s jemne rozširujúcou sa sukňou, napríklad v tvare písmena A.

typ postavy hruška

Typ postavy hruška

3. Typ jablko

Jablko sa vyznačuje štíhlymi nohami, ale je náchylné priberať do oblasti pása. Véčkový výstrih alebo zvislé línie vám opticky predĺžia vrchnú časť postavy. Ideálne sú minišaty s véčkovým výstrihom, v závislosti od veľkosti bruška buď rovné, alebo mierne sa rozširujúce v tvare písmena A. Ak je bruško menšie, môžete zvoliť aj empírový strih so zúžením tesne pod prsiami.

typ postavy jablko

Typ postavy jablko

4. Typ postavy obrátený trojuholník

Obrátený trojuholník má ramená výrazne širšie ako boky, takže buď ich vyvážite širšou sukňou, alebo opticky zúžite vršok. To môžete docieliť napríklad véčkovým výstrihom. Dobrou voľbou šiat sú zavinovacie šaty alebo košeľové šaty. Často sa používa aj peplum top, ktorý má volán v oblasti pása, na pridanie objemu do bokov.

typ postavy trojuholník

Typ postavy trojuholník

5. Typ postavy presýpacie hodiny

Ide o ideálny typ proporčne vyváženej postavy, ktorý má výrazný pás (15 až 20 cm užší ako obvod bokov a hrudníka) a rovnakým obvodom hrudníka a bokov. Môže si dovoliť nosiť aj púzdrové alebo bodycon šaty.

typ postavy presýpacie hodiny

Typ postavy presýpacie hodiny  

Typológie zostavila a pripravila stylistka Alexandra Vrábelová
Zdroj titulnej foto: pixabay.com

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť