Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Inšpirácie na bytové doplnky z drevenej debničky

Zdieľať

Hľadáte zaujímavé, originálne a trocha aj nízkorozpočtové riešenia pre vaše bývanie? Inšpirujte sa nápadmi, čo všetko dokážete vyrobiť z obyčajnej drevenej debničky. Využitie tentokrát nebude mať len ako úložný systém na potraviny tak, ako to býva zvykom. V tomto článku nájdete jej oveľa väčší potenciál.  

Počas letnej dovolenky som navštívila jedno nádherné miesto, veľmi príjemne a útulne zariadené. Kombinácia starého s novým a zaujímavé detaily vo mne zanechali veľmi dobrý dojem a doteraz na to miesto rada spomínam. V obývacom priestore boli na stenách obyčajné drevené debničky. Slúžili ako police na staré knihy a priestor na odloženie si drobností. Vtedy som dostala impulz, na čo všetko sa dá drevená debnička použiť. A tak som hľadala na pintereste, ukladala si nápady na nástenku a tu sú niektoré z nich. Možno vás zaujmú, ak premýšľate nad malou zmenou v domácnosti. Hľadáte vhodný konferenčný či nočný stolík, potrebujete nejako zaujímavo predeliť priestor alebo len vytvoriť zelenú stenu z rastlín? To všetko a oveľa viac sa dá dosiahnuť prostredníctvom spomínaných debničiek. Pozrite sa na to.

Debnička ako stolík

V spálni môžete drevenú debničku použiť ako náhradu za nočný stolík. Podľa priestoru a potrieb si ju viete otočiť buď na výšku alebo na šírku. Zo spodnej strany sa dajú primontovať kolieska a stolík si tak viete odsunúť veľmi jednoducho pri upratovaní. Všetko, čo potrebujete mať k dispozícii pri posteli, si nájde na nej svoje miesto.

Konferenčný stolík z debničiek môže byť nielen ako funkčný a praktický bytový doplnok, ale zároveň veľmi originálny. Uložením a spojením debničiek tak, ako sú na obrázku ,vznikne konferenčný stolík s úložným priestorom. Prázdny priestor v strede môžete vyplniť rastlinou, dekoráciou alebo zakryť ju podnosom.

Debnička ako polica

Máte prázdnu stenu, ktorú by ste radi premenili na zelenú prostredníctvom izbových rastlín? Jednoduché riešenie. Pomôžu vám drevené debničky, ktoré stačí upevniť na stene a do nich uložiť jednotlivé izbové rastliny. Nezabudnite pri takejto tvorbe zelenej steny kombinovať stojace s visiacimi rastlinami. Vytvorí to zaujímavý efekt.

Ak si potrebujete svoj pracovný kútik doplniť poličkami, na ktoré vám už veľa úspor nezvýšilo, tak to vyriešte debničkami. A nemusíte ostávať pri klasike. Vnútro si môžete zafarbiť a pokojne aj každú inou farbou, tematicky podľa toho, čo tam plánujete uložiť.

Debnička ako regál

Z viacerých kusov debničiek môžete vyskladať barový pult, ostrovček v kuchyni, ktorý vám sčasti poslúži ako pracovný stôl a takisto ako úložný priestor na dózy a rôzne kuchynské pomôcky. Zároveň vám pomôže prakticky predeliť priestor. Stačí zoskrutkovať debničky dokopy, prípadne ich medzi sebou ešte upevniť prostredníctvom lepidla na drevo.

Poukladajte debničky na balkóne rôzne, raz kratšou stranou, potom dlhšou stranou k sebe. Spoje zoskrutkujte, aby regálová stena bola stabilná. Potom už len stačí vyplniť balkónovými kvetmi, dekoráciami, doplnkami a pomôckami na záhradkárčenie.

Debničky poukladané pekne jedna na druhej do výšky, ktorú potrebujete. Aj takto jednoducho môže vzniknúť nielen výstavný priestor v obývačke na vaše obľúbené dekorácie a doplnky, ale takisto úložný priestor pre drobnosti. Zaujímavým riešením je primontovanie nožičiek zo spodnej časti. Takto sa pri upratovaní dostanete všade.

Kúpeľňové doplnky, uteráky, toaletné rolky, košíky s drobnosťami – to všetko teraz pekne a úhľadne môže byť uložené na regáli z drevených debničiek. Pred montovaní je vhodné ošetriť ich náterom proti vlhkosti, keďže v kúpeľni zvykne byť vlhké prostredie.

Debnička úložný box

Uložte si svoje obľúbené časopisy do úložného boxu z drevenej debničky. Najprv debničku vybrúste, natrite moridlom a nakoniec požadovanou farbou, ak chcete mať box farebný. Na spodnej časti debničky pripevnite otáčavé kolieska s upevnením. Box môžete vylepšiť ešte doplnením kožených úchytiek. Manipulácia s boxom bude jednoduchšia.

 

 

 

Zdroj obrázkov: pinterest.com