Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Inšpiratívna žena: Denise Boomkens dokonale vyjadruje umenie starnutia

Zdieľať

Po dovŕšení 40 rokov jej začali chýbať na webe autentické stránky smerom k starnutiu. Tak si založila vlastnú. Denise Boomkens a jej blog AndBloom by nemal ujsť vašej pozornosti. Je dôkazom toho, že vek je len číslo. Denise ako milovníčka fotografie, módy, životného štýlu spojila tieto „lásky“, aby dokonale vyjadrila umenie starnutia.

Ženy po štyridsiatke na blogu AndBloom doslova kvitnú

Denise dokáže prostredníctvom fotografií vystihnúť na daných ženách vnútornú krásu a aj malicherný nedostatok zovňajška premieňa na autentickosť a krásny detail. Oslovuje ženy rôznych národností, veku (predovšetkým po štyridsiatke) a z rôznych oblastí pre vlastné rozhovory. Po ich prečítaní máte veľmi príjemný pocit, pretože sa otvorene rozprávajú o rôznych „babských veciach“, ale predovšetkým nechýba téma starnutia.

Povedzme si úprimne, každej z nás sa to týka. Avšak každá z nás starnutie prežíva inak. Jednak kvôli vnútornému nastaveniu a na druhej strane aj kvôli tlakom spoločnosti. „Starnutie by malo prebiehať tak, ako si vy samy prajete, teda bez nátlaku. Nie som ani anti-botox, ani proti výplniam či filtrom. Myslím si, že každý má právo starnúť tak, ako sa jemu páči a môže so svojím telom a tvárou robiť to, čo chce,“ hovorí Denise Boomkens.

Aj vďaka takým ľuďom, akými je Denise, sa téma starnutia dostáva viac do popredia. Pretože starnutie je prirodzené a neplatí to, čo sa dlhé roky v spoločnosti hovorilo, že krása je pominuteľná. S vekom krása neubúda, práve naopak! A nikde nie je napísané, že dosiahnutím určitej vekovej hranice sa treba už len stiahnuť do úzadia.

Autentické príbehy obyčajných žien, ale aj búranie mýtov o starnutí

Čo v článkoch a rozhovoroch na blogu AndBloom nájdete? Napríklad toto: „Väčšina žien robili viac a boli platené menej. Ďalej tu máme emocionálnu stránku, prácu doma…väčšina žien prevzala väčšiu zodpovednosť za deti ako ich partneri. Niet divu, že sú frustrované. A potom sa dostanú okolo veku 50 rokov a pomyslia si: „Dokelu, nikdy viac.“ Takže zúrivosť v strednom veku je logickým dôsledkom príliš veľkej neviditeľnosti alebo nedostatku rovnosti ako jednotlivca a profesionála.“ úryvok z článku Menopause is liberating. Say what??!

Denise otvorene hovorí o starnutí a búra mýty typu, že žena po štyridsiatke by už mala prestať nosiť niektorý druh oblečenia, lebo sa to jednoducho „nehodí“. „Noste to, v čom sa cítite dobre, čo vystihuje vašu osobnosť,“ radí Denise.

Prečo je Denise a jej projekt AndBloom inšpiratívny?

  • Hovorí, píše, fotí, prezentuje veci týkajúce sa starnutia tak, ako sú. Búra mýty o tom, ako je starnutie dlhú dobu prezentované našou spoločnosťou. Ukazuje silnú a nádhernú stránku starnutia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Denise Boomkens (@and.bloom)

  • Má neskutočný cit pre detail a módu. Miluje vintage a dokáže vyčarovať úchvatné outfity, ktorými inšpiruje ženy rôznych vekových kategórií.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Denise Boomkens (@and.bloom)

  • Je to zrelá žena, ktorá vie, čo chce, vie, kam kráča a čo ju napĺňa. Z jej slov a vyjadrení doslova vznikajú motivačné myšlienky, ktorými sa môže každá z nás inšpirovať a „boostnúť“ práve vtedy, keď to najviac potrebuje.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Denise Boomkens (@and.bloom)