Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Maličkosti, ktoré potešia vašich blízkych na Vianoce

Zdieľať

Premýšľate nad tohtoročnými darčekmi? Potrebujete viacero rôznych drobností, ktoré by potešili vašich blízkych? Pár nápadov pre vás máme v tomto článku. Ako bonus sme si pripravili spôsoby, ako vianočné darčeky pekne a originálne zabaliť. Často krát stačí maličkosť, ktorá je milo zabalená a hlavne darovaná od srdca.

Darčeky, ktoré môžete vyrobiť aj sami

Vlastnoručne vyrobené darčeky môžu byť rôzne – jedlé, dekoračné alebo funkčné. Pustite sa s nami do tvorby a vytvorte tieto Vianoce niečo jedinečné pre svojich blízkych.

Ak vám nerobí problém pečenie, pripravte jednoduché sušienky, ktoré stačí previazať stužkou a darček je hotový. Alebo si pripravte univerzálne cesto, z ktorého môžete napiecť niekoľko variácií. Do jednej časti pridáte kakao, do druhej kokos, tretiu necháte pôvodnú a po upečení ozdobíte džemom a máte niekoľko druhov. Potom už len stačí vyplniť nimi krabičku či box. Pestrou škálou sladkého určite nikto nepohrdne.

Foto: pinterest.com

Neviete piecť? Nevadí. Receptov na nepečené dezerty je veľa, určite si nejaký vyberiete. My odporúčame tzv. čokoládovú salámu. Kombinácia čokolády, orieškov a sušeného ovocia je malý kúsok vianočnej atmosféry skrytej v sladkej dobrote.

Foto: pinterest.com

Pre tých, ktorí obľubujú zdravšie maškrty bude určite skvelým darčekom sypká cereálna zmes – granola, pripravená doma z ovsených či iných vločiek, orechov, sušeného ovocia, medu alebo iných sladidiel.

Foto: pinterest.com

Zúžitkovali ste v lete svoju úrodu? Zavárali džemy, nátierky či kompóty? Domácu receptúru ocení nielen gurmán. Stačí už len pekne označiť nálepkou alebo použiť štítkovač a označiť domáco vyrobený produkt, prípadne pridať venovanie.

Foto: instagram, @smoothandcooking

Niečo dekoračné

Pre milovníka dekorácií bude skvelým darčekom vlastnoručne vyrobená dekorácia. Tento rok sa stali hitom rôzne ručne vyrábané papierové ozdoby. Stačí vám len papier a troška času.

Pozrite si návod na papierovú hviezdu podľa Lucky z @peknebyvat

Pre tých viac zručnejších, ktorí by radi potešili milovníkov módy a dizajnu, máme skvelý tip. Vlastnoručne vyrobenú brošňu, ktorá ozdobí aj všedný sveter, šál či kabát. Stačí kúsok tvrdšej alebo filcovej látky a korálky.

Foto: pinterest.com

Zabaľte darčeky originálne

Každý rok to isté? Ponožky, šálka, niečo sladké… Scenár síce môže byť ten istý, ale ak tieto drobnosti doplníte tento rok niečím navyše, napríklad papierikom, na ktorý napíšete recept, ako si pripraviť vianočný punč či inú vianočnú dobrotu, garantujeme vám, že to nebude „opäť klasika“.

Foto: pinterest.com

Určite máte doma prázdnu krabicu od topánok, stačí šálka, klasické ponožky, čaj či káva, korenie ako badián či škorica, sviečka a doplňte milým odkazom, ako si vytvoriť skvelú atmosféru – originálny darček je hotový.

Tip zo Sveta ženy: Počuli ste už o kvitnúcom čaji? Skvelý nápad, ako potešiť milovníka čajov.

Pri balení darčekov sa vyhnite nepravidelným tvarom, ktoré vám balenie môžu sťažiť. Použite obyčajný papier bez potlače, ktorý viete nádherne doplniť svojím písmom, kresbou, pečiatkami, washi páskami, klasickým previazaním špagátom s kúskom vetvičky. Inšpirujte sa niekoľkými nápadmi.

Zdroj foto: pinterest.com

Štítky