Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Na zem patrí iba v prípade núdze. Ako nosia kabelku pravé dámy? 

Zdieľať

Každá jedna z nás vo svojom šatníku skladuje niekoľko druhov kabeliek. Žiadne dva modely však nie sú rovnaké, a tak môže rýchlo vzniknúť celá kolekcia doplnkov, ktoré nielen pekne vyzerajú, ale aj plnia svoj účel. 

Z tohto dôvodu je dôležité vedieť, kedy ktorý model nosiť a ako ho používať ako pravá dáma. 

Akú kabelku na akú príležitosť? 

Správna taška na konkrétnu príležitosť závisí od konkrétnej potreby. Do tašky sa ráno musí zmestiť veľa, pretože musí obsahovať množstvo vecí do práce alebo školy, aby ste boli na prvú polovicu dňa plne vybavené všetkými dôležitými drobnosťami. 

Neskoro večer na noblesné príležitosti už veľa vecí zrejme nepotrebujete. Takže aj voľba kabelky bude iná. Ideálne sú listové modely, ktoré pri zábave neprekážajú a zároveň máte po ruke pár dôležitých doplnkov ako sú make up, kľúče, peniaze a mobil.  

Zapamätajte si, že ako čas plynie, vaša obľúbená kožená kabelka musí obsahovať čoraz menej vecí a postupne sa zmenšovať. Určite nebude príjemné, ak sa dostavíte na večierok s veľkou plážovou alebo mestskou taškou.  

Aká je správna veľkosť tašky? 

Aj v tomto prípade závisí výber luxusnej talianskej kabelky od správnej príležitosti. Pamätajte na to, čo sme si povedali pred chvíľou. Čím pokročilejšia hodina dňa je, tým by mala byť kabelka menšia. 

Ráno je tou správnou voľbou vak alebo mestská kabela, vďaka ktorým máte všetko, čo si viete predstaviť, po ruke a zostane vám aj miesto na neskorší nákup. S priestrannou taškou je teda možné robiť aj menšie nákupy bez toho, aby ste boli zaťažené niekoľkými nákupnými taškami. 

Večer sa kabelky zmenšujú. Neskoro večer na elegantné príležitosti, vám stačí niečo naozaj mini. 

Ako s kabelkou narábať pri nosení? 

Uskladnenie tašky pri stole môže byť problém. Je však jedno miesto, kam určite nepatrí: na stôl. 

Najelegantnejším variantom je zavesenie tašky na operadlo stoličky. Druhou elegantnou možnosťou je podlaha medzi stoličkami. Alternatívne môže byť taška umiestnená za vami na sedadle alebo vedľa vás, ak je k dispozícii lakťová opierka. 

Existujú však aj špeciálne držiaky na kabelky, ktoré sa dajú pripevniť na stôl. Prípadne môžu ostať v bezpečí na vašich kolenách. Pravá dáma si však kabelku na podlahu pokladá len v núdzových prípadoch.  

Pri nosení, presne tak ako princezná, majte alebo noste kabelku na ľavej strane tela, aby vám prvá ruka ostala voľná na privítanie.  

Či už sa teda vyberáte do práce alebo plánujete absolvovať niekoľkodňový príjemný pobyt pre seniorov v Piešťanoch, bez kabelky to nepôjde. Kabelka patrí ku každej žene a na každú príležitosť. 

Aby ste sa ale pri jej nosení vyhli módnym prehreškom, treba dodržať niekoľko vyššie spomenutých vecí.  

Zdroj obrázka: MS_studio/Shutterstock.com