Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Pastelové farby v interiéri. Ako na to?

Zdieľať

Aj keď sú jemné, dokážu výrazne oživiť priestor. Rozžiarte svoj domov a privítajte jar. Pastelové farby sú na to, ako stvorené. Pozrite si naše tipy a inšpirujte sa.

Pastelové farby od podlahy až po strop

Oživte svoj domov pastelovými farbami, ktoré vnesú hravosť, optimizmus a radosť do interiéru. Začnite od podlahy. Koberec v pastelových farbách je zaujímavým doplnkom, ktorý ozvláštni priestor a dodá mu príval energie. Sedačku nemusíte hneď vymieňať za novú, použite prikrývku alebo deku v pastelovej farbe a máte to. Ak nechcete pokryť celú plochu sedačky, tak si zvoľte inú možnosť. Na to vám skvele poslúžia vankúše alebo len výmena terajších obliečok za obliečky v pastelových farbách. Vyskladajte si prostredníctvom vankúšov celú paletu pastelových farieb alebo použite len vybrané odtiene, prípadne sa vyhrajte kombináciou farieb a vzorov. Takéto spojenie prinesie hravosť do priestoru. Tienia vaše okná závesy, záclony alebo rolety? Máme pre vás ďalší tip, ako dostať pastelové farby do interiéru. Jemné odtiene na závesoch umožnia dostať do interiéru pastelové farby od stropu až po podlahu.

pastelové farby

Pastelové farby na stenách

Už dlhšie plánujete vymaľovať? Stále ste túžili po jednej stene, ktorá by bola odlišná od iných v miestnosti? Teraz je ten ideálny čas. Stačí si vybrať správny odtieň pastelovej farby a pustiť sa do práce. Vymaľujte jednu stenu alebo len jej časť v pastelovom odtieni. Je to originálny nápad, ako premeniť všedný priestor na zaujímavý. Alternatívou k maľovaniu stien môže byť tapetovanie. Pri dnešnej ponuke tapiet bude najväčším problémom len vybrať ten správny odtieň tapety, pretože paleta pastelových farieb je ozaj pestrá. Stenám môžete dodať pastelové odtiene aj bez väčších zásahov. Prostredníctvom umenia – obrazov či plagátov, v ktorých dominujú pastelové farby. Ak vám vyhovujú plagáty alebo fotky, ktoré na stene momentálne máte, tak ďalšou možnosťou je výmena rámov v pastelových farbách.

pastelové farby

Pastelové farby v doplnkoch

Bytové doplnky, ktoré vás už troška svojím vzhľadom omrzeli, nemusíte zavrhovať. Dajte im druhú šancu, dodajte im nový šat. Farbami na drevo, sklo či kov, sa z príručného stolíka, stoličky či stojana môže stať krásny pastelový doplnok vo vašom bývaní. Vyhrať sa môžete aj s bytovými dekoráciami. Jemné detaily urobia za málo peňazí, veľa muziky. Dekorujte svoj interiér sviečkami alebo svietnikmi v pastelových farbách, bude to pôsobiť úplne inak, ako počas dlhých zimných večerov. Rezané kvety alebo izbové rastliny môžete vložiť do zaujímavej farebnej vázy či kvetináčov v pastelových odtieňoch. Na parapetnej doske, stole alebo na polici budú jemným doplnkom a zároveň oživením. Použite, čo doma máte. Ak sa u vás doma nájdu knihy s obalom v pastelových odtieňoch, tak využite tieto knihy ako spestrenie interiéru. Nechajte ich vyniknúť na príručnom stolíku alebo ich vyložte na komodu či kdekoľvek, kde budú na očiach. Aj vďaka takému malému detailu, akým je farebný akcent obalu knihy, sa vám podarí dostať pastelové farby do interiéru.

pastelové farby

Majú pastelové farby svoje miesto vo vašom bývaní? Nechajte nám komentár a podeľte sa so svojimi inšpiráciami.

Foto: pinterest.com