Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Plavba na lodi, ktorú si vychutnáte všetkými zmyslami

Zdieľať

Posledné dni prázdnin sme sa rozhodli pre jednodňové výlety po okolí. Milujem prostredie, v ktorom sa nachádza les aj voda. Na také jedno miesto vás takto prostredníctvom článku vezmem. Budeme sa plaviť na lodi. Pripravení?

Plavba na lodi Bohemia

Vodná nádrž Domaša sa nachádza na území dvoch okresov, a to Vranov nad Topľou a Stropkov. Za posledné roky sa preslávila plavbou na výletnej lodi Bohemia. Vedeli ste, že táto loď putovala z Čiech k nám na Slovensko až cez 7 krajín 3500 kilometrov? Neuveriteľné.

Dnes premáva na vodnej nádrži Domaša, aj keď v dôsledku sucha sa hladina vody znížila.

Nezabudnuteľný výlet

Plavba na lodi je skvelým zážitkom, pre rodiny s deťmi, zaľúbené páry, ale aj pre staršie ročníky. Kapacita je 60 osôb. Loď tvorí nástupná a horná paluba. Horná je čiastočne zakrytá baldachýnom a ponúka nádherné výhľady. Na nástupnej palube sa nachádza aj bar, kde vás radi obslúžia.

Plavba trvá 75 minút, počas ktorej sa loď plaví z rekreačnej oblasti Domaša Dobrá v smere na Valkov, následne sa loď vracia späť do prístavu. Počas náučnej plavby sa dozviete o rôznych historických míľnikoch vodného diela, o živote ľudí z tejto oblasti počas Pražskej jari, po Nežnej revolúcii aj po rozpade Československa. Dozviete sa množstvo zaujímavosti, napríklad aj to ako vznikol názov Domaša. Okrem hovoreného slova znejú aj piesne slovenských a českých interpretov, ktoré s príbehom o Domaši súvisia.

Vietor vo vlasoch, nádherná farba vody, vlny, ktoré loď pri svojej plavbe vytvára a káva či iný nápoj v ruke. Plavbu si viete vychutnať všetkými zmyslami.

Po plavbe odporúčam ešte prechádzku, dobré jedlo v okolitých reštauráciách. My sme zavítali do oblasti Holčíkovce, kde bola možnosť prenajať si paddleboard alebo čln. Na piesočnatej pláži sa nájdu kamene rôznych tvarov, takže na pamiatku môžete vytvoriť svoje „stonehenge“ alebo si len tak sadnúť na ležadlo a vychutnávať si západ slnka.

Bohemia premáva v rôznych časoch, ideálne ak si zarezervujete plavbu v online systéme, ktorý nájdete tu. Na výletnej lodi môžete zažiť aj koncertné vystúpenia a dokonca sa ako skupinka objednať na súkromnú plavbu.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť