Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Pomôžme SPOLOČNE TÝM NAJKREHKEJŠÍM

Zdieľať

Keď sa vytúžené bábätko narodí predčasne, každý deň je boj. Rodičia predčasniatok dostanú prirodzený strach – zvládneme to? Bude zdravé? V tejto ťažkej situácii je každá pomoc vítaná. Predčasne narodeným deťom sa rozhodla pomôcť  značka Pampers v exkluzívnej spolupráci s dm drogerie markt, ktorá spolu s občianskym združením malíček predstavuje špeciálne vyvinuté plienky pre nedonosené bábätká, ktoré daruje všetkým perinatologickým centrám na Slovensku. 

Pokroky v zdravotníctve umožňujú prežitie stále menších a skôr narodených detí, čo vytvára potrebu menších plienok pre predčasne narodené bábätká, ktoré by vyhovovali ich jedinečným potrebám. „To je hlavný dôvod, prečo sme s pomocou zdravotných sestier z novorodeneckých jednotiek intenzívnej starostlivosti vyvinuli plienky Pampers Preemie Protection,“ povedal Ing. Zdeněk Řiháček, Country manager spoločnosti Procter & Gamble pre ČR/SR, pod ktorú značka Pampers patrí. Dodáva: „Som rád, že značka Pampers daruje plienky pre najmenšie bábätká všetkým šiestim perinatologickým centrám na Slovensku až na celý rok. Plienky sú už v týchto dňoch na oddeleniach, kde uľahčujú prácu zdravotníckemu personálu a mamičkám, pričom zabezpečujú plné pohodlie a ochranu svojim malým nositeľom.“

Počet predčasných pôrodov, teda pred ukončeným 37. týždňom tehotenstva, každoročne stúpa. Aktuálne sa na Slovensku narodí predčasne každé jedenáste dieťa. Vďaka tímu lekárov, sestričiek a neziskovým organizáciám ako OZ malíček, sa týmto detičkám darí vyrovnať sa svojim rovesníkom. „Chceme, aby každé predčasne narodené dieťa aj s jeho rodinou malo v zdravotníckom zariadení maximálnu podporu, pohodlie a kvalitnú starostlivosť. Som presvedčená, že dar od značky Pampers k tomu určite prispeje a zároveň uľahčí prácu zdravotným sestrám,“ povedala Mgr. Ľubica Kaiserová, prezidentka OZ malíček.

Na Slovensku sa ročne narodí okolo 55 tisíc detí, pričom dlhodobé zdravotné problémy sa práve u predčasniatok vyskytujú 10-krát častejšie ako u donosených novorodencov. V celej Európe predčasne narodené deti predstavujú najväčšiu skupinu detských pacientov. Za posledných 15 rokov ich počet na Slovensku vzrástol takmer o tretinu. „Mnohým predčasným pôrodom nedokážeme predísť. Budúce mamičky sú dnes staršie ako v minulosti, často majú závažné komplikácie, ktoré vedú k predčasnému pôrodu, lebo ohrozujú zdravie matky a aj ešte nenarodených detí. Medzi rizikové faktory predčasného pôrodu patrí aj fyzická a psychická nepohoda budúcej mamičky, obezita, cukrovka, či infekcia,“ upozorňuje doc. MUDr. Darina Chovancová, CSc., prednostka  Novorodeneckej kliniky M. Rusnáka SZU a UNB,  z Perinatologického centra Nemocnice sv. Cyrila a Metoda, UNB.

Práca s predčasne narodenými deťmi je náročná a zároveň krásna. Svoje o tom vie aj sestrička Mária Vreštiaková, ktorá si spomína, aké to bolo, kým v nemocnici nemali špeciálne plienky. „Používali sme dámske vložky na inkontinenciu, alebo sme na polovicu strihali väčšie jednorazové plienky a uväzovali ich obväzom okolo pása dieťatka. Bolo to veľmi nepraktické. Na nových plienkach Pampers, špeciálne určených pre predčasniatka, oceňujem hlavne to, že bábätkám padnú ako uliate, majú vysokú savosť a ich tiché suché zipsy nie sú pre bábätko rušivé.“

Predčasniatka dlhodobo podporuje aj známa slovenská mamička troch detí Kristína Tormová, a spomína na prvé chvíle s jej  predčasne narodenými dvojičkami. „My, mamy predčasniatok, máme trochu posunuté hranice. Po tom, čo sme si zažili šialený strach o naše deti, stretávali sme ich len s rôznymi hadičkami v tele a cez steny inkubátorov, uvedomujeme si asi viac krehkosť celého „mamovania“. Spätne som však veľmi vďačná za všetko, čo sme si preskákali a je fantastické vedieť, že naše malé dcéry sú veľké bojovníčky. Ďakujem všetkým zázračným šikovníkom na Antolskej, z ktorých sú už dnes naši kamaráti. A držíme palce všetkým predčasniatkam!“ 

Teraz môže predčasniatkam pomôcť každý, a to nákupom produktov Pampers v dm drogerie markt. „Podpora najväčších bojovníkov je pre našu spoločnosť výnimočná. Chceme tým celospoločensky upozorniť na túto problematiku, ktorá je nielen na Slovensku čím ďalej, tým aktuálnejšia. Verím, že aj my svojou troškou prispejeme k spokojnosti bábätiek a ich rodín v nemocniciach na Slovensku,“ povedala Janka Poláčková, prokuristka spoločnosti dm drogerie markt.

Podporiť predčasne narodené bábätká môžete aj vy! Každým nákupom produktov Pampers v dm drogerie markt v období od 1.2.2020 do 31.3.2020 pomôžete pokryť náklad na darovanie 1 plienočky Pampers Preemie Protection pre predčasniatka na Slovensku.

O spoločnosti Procter & Gamble

P&G so svojimi overenými, kvalitnými a poprednými značkami slúži spotrebiteľom po celom svete. Portfólio zahŕňa značky Always®, Ambi Pur®, Ariel®, blend-a-dent®, blend-a-med®, Discreet®, Gillette®, Gillette Venus®, Head & Shoulders®, Herbal Essences®, Jar®, Lenor®, Naturella®, Old Spice®, Oral-B®, Pampers®, Pantene® a Tampax®. P&G pôsobí v približne 70 krajinách sveta. Pre novinky a informácie o spoločnosti P&G a jej značkách navštívte stránku http://www.pg.com.

O značke Pampers®

Už viac ako 50 rokov dôverujú rodičia značke Pampers v starostlivosti o ich deti. Pampers je súčasťou spoločnosti The Procter & Gamble Company (NYSE: PG) a je celosvetovo najpredávanejšou značkou plienok. Každý deň viac ako 25 miliónov detí v 100 krajinách po celom svete nosí plienky Pampers. Pampers ponúka kompletný sortiment plienok, plienkových nohavičiek a detských vlhčených utierok, určených na ochranu a pohodlie pre každú fázu vývoja dieťaťa.

O OZ malíček

OZ malíček je združením rodičov predčasne narodených detí, ktoré bolo založené v roku 2011. Slúži ako most medzi rodinami a odbornou verejnosťou, aby spolu prispeli k zlepšeniu starostlivosti o nedonosené deti a ich rodiny. Spolupracujú s Neonatologickou sekciou Slovenskej pediatrickej spoločnosti (SPS) a Sekciou sestier pracujúcich v neonatológii pri Slovenskej lekárskej spoločnosti. OZ malíček je jedným zo 65 aktívnych členov medzinárodnej organizácie EFCNI. Viac informácii nájdete na stránke www.malicek.sk.

O spoločnosti dm drogerie markt, s. r. o.

dm drogerie markt je významná medzinárodná maloobchodná spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom drogériového tovaru, parfumérie, výrobkov z oblasti zdravia a wellness. Slogan „Tu som človekom, tu nakupujem“ vypovedá o filozofii spoločnosti, pre ktorú je zákazník na prvom mieste. Spoločnosti dm drogerie markt sa v posledných rokoch podarilo posilniť pozíciu v oblasti zdravia, krásy a wellness a vyprofilovať sa tak medzi najsilnejšie spoločnosti na trhu. Dôkazom toho je rozširujúci sa sortiment v oblasti biopotravín a kontrolovanej prírodnej kozmetiky. Viac na www.mojadm.sk.

Zdroj foto: Predčastne narodené deti a nové mini plienky Pampers

Štítky