Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdravie ženy by malo byť na prvom mieste

Zdieľať

Bratislava, 1. Februára 2020 – Slovo zdravie sa v dnešnej dobe skloňuje dosť často. Napriek tomu mnoho ľudí stále nevenuje svojmu zdraviu dostatočné množstvo pozornosti.

Viete aká je vaša krvná skupina? Absolvovali ste v novom roku preventívnu prehliadku? Bolí vás chrbát, ale vyšetrenie odkladáte, pretože nemáte naňho čas?

“Žijeme v rýchlej dobe a našim lekárom je často “doktor google”. Každý by mal začať sám od seba a skvelým začiatkom môže byť návšteva celodennej konferencie zameranej na ženské zdravie – PRE ZDRAVIE ŽENY , už 7. marca 2020 v Bratislave.

Účastničky sa dozvedia množstvo užitočných informácii o sebe a svojom zdraví. Môžu absolvovať celý rad vyšetrení, testov, zaujímavých prednášok, konzultácii a cvičenia”, povedala zakladateľka portálu Akčné ženy Martina Novotná. Podľa jej slov pôjde tiež o živú diskusiu, zdieľanie skúseností a zážitkový deň, ktorý ukončí svojím spevom v malej talkshow skvelá popová speváčka Lea Danis.

Cieľom podujatia PRE ZDRAVIE ŽENY je motivovať ženy k tomu, aby sa zamerali na prevenciu a konečne mysleli popri všetkých povinnostiach aj na seba a svoje zdravie.

Vypočuť si a porozprávať sa bude možnosť s 20 lekármi a odborníkmi. Popritom súbežne prebehne cvičenie, či relaxácia pomocou zvukovej masáže. V tento deň môžete vrámci vstupenky absolvovať klasické vyšetrenia, ale i rôzne alternatívne prístupy, napríklad vyskúšať si biorezonanciu. Ak by ste sa rozhodli darovať svoju kvapku krvi pre Nemocnicu v Komárne, organizátori venujú každému darcovi vstupenku na event zdarma. Stačí sa vopred prihlásiť prostredníctovm emailu info@akcnezeny.sk .

“Zdravie je to najdôležitejšie, čo v živote máme. Keď sme zdravé, dokážeme všetko,” dodala Novotná.

Tešíť sa môžete aj na tieto prednášky:

 • Ako sa správne stravovať? Aký je vhodný jedálniček pre mňa?
 • Trápia vás závraty?/Točí sa vám hlava? Problém môže byť stres
 • Tvárová joga prospieva nielen pleti a svalom ale aj vašej duši
 • Ktoré vyšetrenia zmapujú tvoje zdravie s laboratórnou presnosťou?
 • Aký je rozdiel medzi alergiou a intoleranciou?
 • Zvuková masáž ako úľava od bolestí, napätia a novej radosti zo života
 • Čas je život/ Nepodceňujte prvé príznaky, môžu vám zachrániť život
 • Ako sa udržať fit pomocou najprirodzenejšieho pohybu (nordic walking)
 • prečo sa nám pocit šťastia darí dosahovať ťažšie ako našim predkom? Aké sú najčastejšie duševné poruchy a kedy nastal čas na psychoterapeuta?
 • Najčastejšie chyby žien pri chudnutí
 • Ako sa dá s reumou krásne žiť?

Cvičenie počas dňa určené pre ženy

Počas celého dňa môžete absolvovať celý rad cvičení od ranného pilatesu cez kruhový tréning až po špeciálne cvičenie určené pre ženy. V prípade záujmu o cvičenie si nezabudnite so sebou zobrať športové oblečenie a podložku na cvičenie.

Absolvovať môžete vyšetrenie problémových znamienok, šedého zákalu, plochej nohy a mnohých ďalších. Konzultovať na mieste svoj problém môžete s ortopédom, psychológom, gynekológom, ORL a ďalšími. Základné merania tlaku, množstva tuku v tele, hodnoty cukru v krvi a mnohé ďalšie budú súčasťou dňa zameraného na vaše zdravie.

Celý program ako aj postupne doplnené informácie o odborníkoch nájdete na stránkach. Lístky je potrebné kupovať si vopred.

web: www.prezdraviezeny.sk 

IG: https://www.instagram.com/prezdraviezeny/ 

FB: https://www.facebook.com/events/604174893725527/

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť