Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Prečo začať s učením cudzieho jazyka čím skôr?

Zdieľať

V súčasnosti asi 75 % svetovej populácie hovorí aspoň dvoma jazykmi. Cestovanie a kariéra však nie sú jediné dôvody čoraz väčšieho záujmu o znalosť cudzej reči. Rozvoj pamäti, lepšia koncentrácia, sústredenie, rýchlejšia adaptácia a podpora mozgu sú jasným a tým najlepším dôvodom, prečo by ste sa mali vy aj vaše deti začať učiť cudzí jazyk čím skôr.

Zistite spolu s nami, aký prínos vám znalosť cudzieho jazyka prinesie.

Podporíte rozvoj pamäti

Druhý jazyk vždy núti náš mozog používať oblasti, ktoré monolingvisti zvyčajne nepoužívajú. Týmto spôsobom sa mozog stáva efektívnejším a flexibilnejším, pretože začína vytvárať spôsoby spájania informácií pre prístup k spomienkam. Preto deti, ktoré ovládajú dva jazyky, majú lepšie schopnosti na zapamätanie a rozvoj pamäti.

Aby ale malé deti osvojovanie si cudzej reči aj bavilo, je vhodné im na to vytvoriť ideálne podmienky. O čo sa snaží napríklad aj moderný denný tábor Žilina.

Lepšia koncentrácia, sústredenie a budúcnosť

Pre človeka, ktorý ovláda dva a viac jazykov, je jednoduchšie eliminovať nedôležité informácie. Ide o možnosť vybrať si najdôležitejšie položky z informačného toku a ignorovať nepotrebné detaily. Preto sú bilingválne deti oveľa lepšie v plánovaní, riešení problémov, koncentrácii a multitaskingu.

Ak teda čím skôr začnete učiť svoje dieťa druhý jazyk, tým lepšie a ľahšie bude proces adaptácie na nové prostredie zvládať. Podobne to platí aj pre dospelých, ktorí absolvovaním dobrého kurzu angličtiny posilnia nielen vlastné zdravie, ale aj vyhliadky do budúcnosti.

Podporíte zdravie mozgu

Detský mozog sa prispôsobuje zmene nových informácií oveľa jednoduchšie a rýchlejšie ako mozog dospelého človeka, preto je pre deti učenie cudzieho jazyka oveľa jednoduchšie. Mozgové systémy, ktoré sú zodpovedné za učenie sa nového jazyka, rýchlo rastú od 6 rokov do puberty. Potom vývoj systémov upadá a osvojovanie si druhého jazyka môže byť náročnejšie.

Je tiež dokázané, že znalosť viacerých jazykov spomaľuje proces starnutia v mozgu a pomáha predchádzať alebo oddialiť niektoré choroby, ako sú rôzne formy demencie alebo Alzheimerova choroba. Ľudia, ktorí hovoria dvoma a viacerými jazykmi, trpia menej kognitívnym poklesom a majú viac kognitívnych schopností ako ľudia, ktorí hovoria iba jedným jazykom.

Ak teda svoje ratolesti pošlete na jazykov tábor, kde sa o ich pohodlie postarajú aj kvalitné tenisky pre deti, určite im zaistíte lepšiu budúcnosť, zdravý vývoj a lepší pohľad na svet, ktorému budú bez problémov rozumieť.

Keď sa dieťa začne učiť nový jazyk, automaticky sa začne zaujímať o kultúru, ľudí a históriu krajiny. Deti sa tak stanú komunikatívnejšími a ľahšie sa spriatelia s ľuďmi na celom svete, cestujú a budú tolerantnejšie voči kultúram a rozdielom v mentalite.

 

Zdroj obrázka:Julia Julia/Shutterstock.com

Štítky